برداشتن قوز بینی

برداشتن قوز بینی

برداشتن قوز بینی با جراحی بینی نوعی دیگر از جراحی زیبایی بینی است.در واقع قوز بینی به برآمدگی روی بینی گفته می شود این برآمدگی بیشتر در نمای نیمرخ مشاهده می شود.

البته قوز بینی انواع مختلفی دارد .نوع قوز باید توسط دکتر تشخیص داده شود زیرا اگر تشخیص درست انجام نشود درمان هم درست نخواهد بود . برآمدگی روی بینی می تواند  شدید باشد ، پنهان باشد و یا کاذب باشد یعنی براثر افتادگی نوک بینی ،بینی قوزدار دیده شود.

 

تشخیص قوز برای رینوپلاستی

شما برای تشخیص نوع برآمدگی روی بینی خود و همین طور برای انجام رینوپلاستی باید به یک جراح متخصص گوش و حلق و بینی و جراح پلاستیک مراجعه کنید تا شما را در تشخیص نوع قوز کمک کند.قوز در افراد مختلف همان گونه که در بالا اشاره شد به سه دسته تقسیم می شود واقعی،کاذب و پنهان.

جراح شما با تشخیص نوع برآمدگی بینی با انجام رینوپلاستی این مشکل را برطرف می کند. به عنوان مثال در جراحی قوز کاذب جراح شما برای رفع قوزهای کاذب در ابتدا برآمدگی نوک بینی شما را اصلاح  می کند بنابراین دراین نوع قوز نیازی به جراحی رینوپلاستی و برش زدن برآمدگی بینی نیست.

برای برداشتن قوز بینی با رینوپلاستی یا جراحی پزشک باید نوک بینی استخونی را نیزبه همراه رفع برآمدگی اصلاح کند و یا در صورتی که در بینی شما انحرافی وجود داشته باشد کمی آن را می چرخاند تا به  شکل طبیعی خود باز گردد.

باید توجه کنید که به طور کلی رینوپلاستی جراحی ای است که نیاز به بی هوشی دارد و در حین عمل شما چیزی را متوجه نمی شوید و این جراحی برای کسانی است که علاوه بر داشتن قوز بینی نیاز به اصلاحات بیشتری روی بینی از جمله اصلاح انحراف بینی ،کوچک کردن تیپ یا نوک بینی و همچنان اصلاح ایرادات ساختاری بینی و درمانی از جمله پولیپ بینی می باشد.

برداشتن قوز بینی

جراحی قوز بینی

همان گونه که می دانید قوز بینی از نظر اندازه می تواند بسیار متنوع باشد. ممکن است شما تنها یک برآمدگی کوچک روی بینی خود داشته باشید که به دنبال اصلاح آن باشید یا شاید با موارد شدیدتر بینی قوز دار مواجه هستید و به همین خاطر احساس ناراحتی می کنید. به هر حال صرف نظر از اندازه برآمدگی روی بینی عمل جراحی زیبایی بینی می تواند به تغییر ظاهر بینی شما کمک فراوان کند.

نحوه انجام برداشتن قوز بینی با جراحی بینی

برای همه افرادی که قصد برداشتن قوز بینی با جراحی بینی برای خود را دارند، مسائل متعددی وجود دارد که باید قبل از عمل جراحی از بین بردن بینی قوز دار مورد توجه قرار گیرند. در این حالت از روش های متعددی می توان برای برداشتن مقداری از قوز استفاده کرد.

این جراحی نیاز به نوع بی هوشی عمومی دارد که در قسمت زیر بینی یک برش بسیار کوچکی داده می شود. پس از این جراحی، بینی شما به وسیله گچ پوشانده می شود و تا بهبودی کامل سه هفته زمان نیاز است.البته باید توجه داشت که ورم بینی گاها 9 تا 12 ماه هم ممکن است وجود داشته باشد که در این صورت شما نباید برای گرفتن نتیجه عجله داشته باشید و باید صبور باشید!

یک سری نکات قبل و بعد از جراحی بینی وجود دارد که باید به این نکات حتما توجه کنید :

 • 2 ماه قبل و 2 ماه بعد از این جراحی از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید.
 • از خوردن غذاهای پر نمک و فلفل بعد از جراحی پرهیز کنید که این کار باعث ایجاد ورم شدید روی بینی خواهد شد.
 • از انجام ورزش سنگین حداقل تا 2 ماه بعد از عمل پرهیز کنید.
 • تا یک ماه سعی کنید کارهای سنگین و مطالعه طولانی مدت نکنید و سرتون رو پایین نندازید که موجب ورم میشه.
 • هنگام عطسه احتیاط کنید که فشار به پره های بینی وارد نشه.
 • چسب بینی بعد از عمل بینی بین 2 تا 3 ماه با توجه به صلاحدید پزشک باید زده بشه.
 • بسیار احتیاط کنید به بینی ضربه وارد نشه و در صورت ایجاد ضربه و خونریزی سریعا پزشک رو در جریان بزارید.
 • حداقل یک هفته استراحت کنید
 • غذاهای سفت در چندروز اول مصرف نکنید و فقط مایعات و سوپ میلکنید که موقع جویدن و خوردن به پره های بینی فشار وارد نشه

کبودی و تورم بینی بعد از برداشتن قوز بینی با جراحی بینی

درروزهای اول پس از جراحی بینی، صورت شما متورم و کبود خواهد شد. تورم و کبودی اطراف چشم و بینی در روز دوم و سوم به حداکثر می‌رسد. معمولاً تورم و کبودی ایجاد شده طی مدت دو هفته بهبود میابد

اما این را بدانید که گاهی اوقات ورم بینی تا چند هفته از بین نمی‌رود. در صورت دستکاری در قسمت استخوان بینی زیر چشم و کناره های آن ورم و کبودی ایجاد می شود.

 

دلیل ایجاد قوز بینی چیست ؟

دلیل ایجاد قوز و برآمدگی های بینی،بیشتر به دلیل غضروف یا استخوان اضافه بر روی پل بینی است و در برخی افراد هر دو مورد دیده می شود این برآمدگی ها در بیشتر افراد ژنتیکی هستند و با جراحی برطرف می شود.فقط باید دقت کنید که ممکن است قوز روی بینی کاذب باشه که با انداختن عکس و تشخیص پزشک این مورد مشخص میشه.

 

افراد مناسب برای جراحی قوز روی بینی

 • -افرادی که در اثر ضربه بینی آن ها دچار بر آمدگی و نا فرمی شده است.
 • -افرادی که نیاز به تغییرات در فرم بینی نیستند و تنها تمایل به رفع قوز دارند.
 • -افرادی که تمایل به جراحی بینی طبیعی دارند.

 

آیا برآمدگی یا همان قوز از جنس استخوان است؟

برای برداشتن قوز بینی در حقیقت استخوان بینی تراشیده می شود و در این کار هم، استخوان بدن شخص تحریک می شود.درست مانند حالتی که استخوان یک شخص شکسته می شود و جوش می خورد.

 

مراقبت‌های پس از عمل قوز بینی

 • استراحت کافی داشته باشید.
 • راه رفتن و پیاده روی بعد از عمل توصیه می شود زیرا باعث کاهش تورم می شود و همچنین مانع از ایجاد لخته خون می شود.
 • رژیم غذایی متعادل داشته باشیم.
 • مصرف مواد غذایی فیبر دار مانند میوه و سبزیجات، مصرف زیاد مایعات را فراموش نکنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنیم.
 • از مصرف داروهایی نظیر آسپرین و داراهایی که حاوی آسپرین هستند جدا خوداری کنید.
 • از استعمال دخانیات ،سیگار کشیدن به مدت دو هفته خوداری کنید.

 

انتخاب بهترین جراح بینی

اولین و مهم ترین گام برای جراحی زیبایی بینی یا برداشتن قوز و برآمدگی روی بینی ، انتخاب جراح ماهر و با تجربه می باشد.زیرا میان جراح بینی و نتیجه دریافتی از این جراحی زیبایی ، رابطه ای مستقیم وجود دارد. به طوری که هر چه میزان مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بیشتر باشد ، امکان دریافت نتایج مطلوب از آن افزایش و احتمال بروز عوارض بعدازآن نیز کاهش می یابد.به همین علت ، همواره به بیماران توصیه به انتخاب بهترین جراح بینی می کنند.

مهم ترین مورد پس از انتخاب پزشک ، رعایت نکات و توصیه های پزشک قبل و بعد از جراحی می باشد ؛ کسانی که می خواهند اقدام به انجام عمل زیبایی نمایند ؛ به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری کنند.

 

نتایج عمل زیبایی

جراحی قوز بینی روشی موثر برای رفع  قوز بینی و صاف شدن سطح بینی می باشد که نیازمند تبحر و مهارت بالای جراح بینی است. همچنین به دلیل عدم رشد استخوان های بینی، امکان برگشت قوز بینی هم وجود ندارد.

عمل جراحی قوز بینی باعث میشود زیبا تر شوید و به شما کمک میکند تا نقایص ظاهری پل بینی یا همان برامدگی های روی بینی تان را از بین ببرید. این جراحی بین اجزای صورتتان تقارن و تناسبی ایجاد میکند در نتیجه ی آن، به غیر از بینی، اجزای دیگر صورتتان هم به چشم بیایند.

 

روش غیر جراحی برای قوز بینی

برای از بین بردن قوز بینی یا بهتر بگم از بین بردن موقت این قوز یکی از راه هایی که وجود دارد تزریق ژل است که با تزریق مقداری ژل روی بینی و یک دست کردن این قوز با بافت بینی تا حد خیلی زیادی این عارضه رفع میشه.البته این روش موقت است و باید در نظربگیرید که هر چند ماه یک بار تزریق باید مجدد انجام بشه و همچنین کسانی که از انجام جراحی ترس دارند این روش میتونه براشون مفید باشه و راه حل جایگزین جراحی محسوب بشه.

فقط گول تبلیغات رو نخورید و حتما این کار رو زیر نظر متخصص و با تزریق ژل های استاندارد انجام بدین که دچار عفونت و خطرات جانبی روی بینی نشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + شش =