هزینه فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

هزینه فیزیوتراپی در منزل، برای اینکه بتوانید از برنامه های کاربردی فیزیوتراپی استفاده کنید لازم نیست که به شدت بیمار باشید. یک فیزیوتراپیست کاملاً آموزش دیده به شما در مورد اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت بدن خود توصیه می کند. با این حال، در اکثریت قریب به اتفاق موارد، از آن برای افرادی استفاده می‌شود که به حمایت نیاز دارند، به خصوص در مورد تحرک، حتی اگر در حال حاضر نتوانند خانه را ترک کنند.

 

فیزیوتراپی چه می کند؟

فیزیوتراپی یک درمان خارجی است به این معنا که با کمک گرفتن و تمرینات خاص، بدن باید دوباره عملکرد بیشتری پیدا کند. تحرک حرف اول را می زند.

 اینها نیاز به بهبود، نگهداری و یا حتی بازسازی دارند. کاربردهای دارویی برای تسکین درد و فعال کردن گردش خون و متابولیسم مفید است. فیزیوتراپی به مشکلات هماهنگی کمک می کند و می تواند قدرت و استقامت بدن را افزایش دهد.

اغلب فیزیوتراپیست ها در مطب خود، در مراکز توانبخشی یا در بیمارستان ها کار می کنند و کسانی که قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند می توانند درخواست فیزیوتراپی در منزل با تعرفه و قیمت مشخص کنند.

 

فیزیوتراپی در منزل هزینه

 

چگونه درمان را دریافت کنم؟

اساس همیشه تشخیص پزشکی است. این بدان معنی است که اگر می خواهید علائم شما توسط فیزیوتراپیست شناسایی و در مرحله بعد درمان شود، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید.

پزشک بر اساس علائم شما تشخیص می دهد و توصیه هایی را برای فیزیوتراپی در منزل توسط متخصص فیزیوتراپی ارائه می دهد.

 

در تمرین فیزیوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

مشکلات خود را دوباره در مطب فیزیوتراپ شرح خواهید داد. متخصص ممکن است بتواند گزینه های درمانی جدید و مؤثری را که از طریق آموزش مداوم بیشتر آموخته است را تجویز کند.درمانگر با شما همکاری می کند تا یک برنامه درمانی فردی ایجاد کند که اهداف کوتاه مدت و بلندمدت را تعریف می کند تا بتواند به شما کمک کند تا از طریق تمرینات فیزیوتراپی مشخص با بهبود درد، اشتیاق بیشتری برای زندگی به دست آورید.

باید توجه داشته باشید که فیزیوتراپی یک شکل خاص از درمان است زیرا بیمار باید فعالانه شرکت کند.

این موضوع مهم است که بدانید بدون کمک بیمار، تمام دانش تخصصی فیزیوتراپ بی فایده است.

 

آیا فیزیوتراپیست هم به خانه می آید؟

اگر به دلیل وضعیت سلامتی خود نمی توانید آپارتمان یا خانه ی خود را ترک کنید، مثلاً به این دلیل که باید مدت کوتاهی پس از عمل دراز بکشید، درمانگر نیز نزد شما خواهد آمد. این ویزیت های خانگی تنها در صورتی امکان پذیر است که جراحی شما طوری باشه که نتوانید حرکت کنید فقط دقت کنید هزینه فیزیوتراپی در خانه با توجه به تعداد جلسات و نوع جراحی متفاوت هستش.

 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل چقدر است؟

قیمت یا تعرفه فیزیوتراپی در منزل با توجه به نرخ های داده شده در سال 1401 با توجه به نواحی انجام شده و تعداد جلسات از هر جلسه 350 هزار تومان شروع میشه.

در حالی که قیمت فیزیوتراپی در منزل تقریبا 1.5 برابر هزینه فیزیوتراپی در مراکز خصوصی و کلینیک ها هستش.مزیتی که انجام این کار در منزل دارد این هستش که کسانی که قادر به حرکت نیستند به دلایل مختلفی مثل سکته مغزی ،انجام کلیه جراحی های ارتوپدی و همچنین کلیه اسیب های ورزشی و حرکتی قابل انجام هست.

ایا هزینه فیزیوتراپی در منزل توسط بیمه پرداخت میشه؟

اغلب مشخص نیست که شرکت های بیمه سلامت چه چیزی را پوشش خواهند داد. پس باید خودتان با شرکت بیمه درمانی خود تماس بگیرید تا در مورد پرداخت هزینه فیزیوتراپی در منزل صحبت کنید. بعد از جلسات فیزیوتراپی در منزل به شما فاکتوری ارائه میدیم که شما می توانید این فاکتور رو به شرکت بیمه جهت گرفتن بخشی از هزینه های فیزیوتراپی خود ارئه بدین.

 

هزینه های فیزیوتراپی در خانه شامل چه چیزی میشه؟

هزینه های فیزیوتراپی در منزل شامل بخش های مختلفی میشه که این موارد رو با هم بررسی میکنیم :

  • تعداد جلسات انجام فیزیوتراپی
  • دستگاه مورد استفاده برای این کار
  • موقعیت جغرافیایی در تهران یا کرج
  • مدت زمان هر جلسه

 

با فیزیوتراپی چه چیزی درمان می شود؟

فیزیوتراپی شامل پیشگیری، درمان مشکلات حاد و توانبخشی است. تقریباً همه رشته‌های پزشکی، درمان‌های خاص خود را با کاربردهایی در زمینه فیزیوتراپی تکمیل می‌کنند.

همانطور که انتظار می رود، پس از جراحی های ارتوپدی مثل درمان درد های زانو یا کمر یا مچ دست با انجام فیزیوتراپی قابل درمان است.همچنین بیماری های عصبی پس از سکته، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، مشکلات قلبی عروقی یا همچنین در ناحیه دستگاه تنفسی درمان می شوند. همانطور که کاربردهای متنوعی در اطفال امکان پذیر است. از پزشک خود به طور خاص در مورد گزینه های پیش روی شما یا خانواده تان سوال کنید.

 

نتیجه گیری در مورد فیزیوتراپی

اگر در استفاده از دامنه کامل حرکت بدن خود مشکل دارید، فیزیوتراپی می تواند حمایت موثری را ارائه دهد. دلایل این امر می تواند به اندازه داروهایی که فیزیوتراپیست برای تسکین آن استفاده می کند متفاوت باشد. مشارکت فعال بیمار الزامی است.

درمان معمولاً در مطب خود بیمار انجام می‌شود، اما در صورت موافقت شرکت بیمه سلامت با پوشش هزینه‌ها و تأیید پزشک مبنی بر لزوم آن، می‌توان آن را در خانه نیز انجام داد.

فیزیوتراپی نه تنها در زمینه ارتوپدی مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه ثابت شده است که در بیماری های عصبی مانند فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل یا در طب داخلی نیز مفید است.

تعرفه فیزیوتراپی سال 1401

هر ساله تعرفه فیزیوتراپی در منزل توسط انجمن فیزیوتراپی با توجه به هزینه ها و معیارهای دیگه تعیین و برای تایید نهایی به سازمان نظام پزشکی ارسال میکند.در سال 1401 با توجه به تعرفه های موجود و تعریف شده قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در منزل از 350 هزار تومان شروع شده و با توجه به دستگاه های مختلف و همچنین نواحی مختلف انجام شده این قیمت ها تغییر می کند.

با تماس با شماره های داخل سایت بیوتین می توانید جهت گرفتن مشاوره و همچنین قیمت از تعرفه و هزینه های فیزیوتراپی در منزل مطلع شوید.

 

قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران

قیمت فیزیوتراپی در منزل در تهران ثابت هستش.یعنی به این صورته که تفاوتی نداره در کدوم ناحیه تهران باشید در صورتی که در نواحی مختلف شرق ،غرب یا شما و جنوب تهران باشید و یا اینکه داخل محدوده طرح ترافیک باشید یا نه قیمت ها متفاوت نیست و ماسعی کردیم یک قیمتی منطقی و مناسب برای انجام فیزیوتراپی در منزل ارائه دهیم تا همه افرادی که نیاز به این درمان دارند با هزینه ای معقول بتونند از این خدمات بهره ببرند.

قیمت ده جلسه فیزیوتراپی

هزینه های فیزیوتراپی شامل موارد مختلفی میشه که از جمله موارد این هستش که در ابتدا بررسی بشه که برای طی کردن روند درمانی چند جلسه درمانی نیاز هستش که معمولا برای انجام فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل یا فیزیوتراپی سالمندان در منزل ممکن هستش که روند درمانی نسب به فیزیوتراپی زانو ،کمر یا دست در منزل بیشتر بشه.

به طور معمول فیزیوتراپ قیمت ده جلسه قیزیوتراپی رو به بیمار اعلام میکنه و در صورتی که تعداد جلسات بیشتر از این شد قبل از ادامه روند درمانی با بیمار هماهنگی لازم رو انجام میده که مشکلی برای شخص پیش نیاد.

 

هزینه فیزیوتراپی در منزل کرج

یکی دیگه از شهرهایی که قابلیت پشتیبانی و اعزام نیروی فیزیوتراپ وجود دارد شهر کرج هستش.به واسطه نزدیک بودن این شهر با تهران این امکان وجود داره که بیماران تقاضای اعزام فیزیوتراپ رو داشته باشن که با هماهنگی با ما این امکان رو براشون فراهم خواهیم کرد.

هزینه فیزیوتراپی در منزل کرج هم تقریبا مشابه با تهران می باشد و تفاوت خاصی با هم ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + ده =