آیا عمل بینی درد دارد؟

ایا عمل بینی درد داره؟
آیا عمل بینی درد داره ؟ عمل بینی یه عمل زیبایی پر طرفداره که با انجام اون هم چهره فرد بهتر به نظر می رسه هم مشکلات تنفسیش برطرف می شه. البته به شرط این که پزشکی که قراره این عمل رو انجام بده مهارت کافی داشته باشه و همه اصول این جراحی رو به بهترین وجه ممکن رعایت کنه. خوشبختانه برای انجام این عمل هیچ محدودیت خاصی وجود نداره اما معمولاً کسایی که قصد انجام اون رو دارند از درد های بعد از عمل واهمه دارند و این سؤال که آیا عمل بینی درد داره؟ ذهن اون ها رو به خودش مشغول می کنه. از اون جایی که این سؤال دغدغه خیلی مهمیه ما قصد داریم در ادامه تمام ابعاد اون رو مورد نقد و بررسی قرار بدیم و یک جواب جامع برای اون پیدا کنیم. به شما هم پیشنهاد می کنیم که تا پایان با ما همراه باشید تا این موضوع بهتر برای شما روشن بشه.

آیا درد های بعد از جرای بینی طبیعیه؟

در حین جراحی بینی که بیمار بیهوشه و مسلماً هیچ دردی احساس نمی کنه. اگه هم دردی وجود داشته باشه مال بعد از جراحیه که در اکثر اوقات شدید نیست و سریعاً بر طرف می شه. اما بد نیست بدونید که دلیل این درد ها دستکاری شدن غضروف، استخوان و پوست بینیه. البته این درد ها کاملاً طبیعی اند و اگه بیمار در دوران نقاهت به تمام توصیه های پزشک گوش بده و از خودش مراقبت کنه این درد ها خیلی زود تر از اون چیزی که فکرش می کنه از بین می رند.
ایا عمل بینی درد داره؟

چه جوری درد عمل بینی رو کم کنیم؟

برای خلاص شدن از درد عمل بینی راه کارهای زیادی وجود داره که ما در این قسمت مهم ترین اون ها رو برای شما شرح می دهیم:

• استفاده از آمپول کورتون

اولین و مهم ترین راه کاری که برای تسکین درد های عمل بینی وجود داره تزریق آمپول کورتون هست. این آمپول می تونه درد های شدید بعد از عمل رو به طور معجزه آسایی کم کنه و به روند بهبودی بیمار سرعت ببخشه.

• پرهیز کردن از انجام فعالیت های سنگین

کسی که بینی اش رو عمل می کنه باید تا یه مدتی فقط استراحت کنه و تا زمانی هم که کاملاً خوب نشده و سلامتیش رو به دست نیورده باید از انجام کار هایی سنگینی مثل ورزش کردن خودداری کنه. البته بعد از این که درد هاش کمتر شدند باید کم کم پیاده روی رو شروع کنه تا خون در بدنش جریان پیدا کنه و درد و تورم بعد از عمل زود تر از بین بره.

• استفاده از کمپرس آب سرد

برای این که درد عمل بینی قابل تحمل بشه بیمار می تونه از کمپرس آب سرد استفاده کنه. البته از اون جایی که ممکنه آب سرد به پوست صورت آسیب بزنه این کار باید با احتیاط بالایی انجام بشه.

• جلوگیری کردن از خیس شدن بخیه ها

بیمار حداقل تا یه هفته بعد از عمل نباید حموم کنه. چون  هم پانسمان بینی اش خیس می شه و شکلش تغییر می کنه هم به بخیه ها آب می رسه. تماس آب با بخیه ها هم باعث می شه درد های بیمار یه دفعه ای زیاد تر بشند و نشه کنترلشون کرد.

• تنظیم یک رژیم غذایی سالم

یه راه دیگه ای که برای تسکین درد های بعد از عمل بینی وجود داره اینه که فرد غذا هایی مقوی و سالم بخوره. توجه داشته که خوردن غذا های چرب و شور بعد از عمل نه تنها کمکی به بیمار نمی کنه بلکه ممکنه روند بهبوی اون رو هم کند کنه و مشکلات جدی رو براش به وجود بیاره.

• قرار نگرفتن در معرض نور خورشید

حرارت زیاد و نور خورشید باعث می شه که بافت های بینی متورم بشند و درد های بعد از عمل بینی به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کنه. به همین دلیل به کسایی که بینی شون رو عمل می کنند توصیه می شه که تا زمانی که سلامتی شون رو به دست نیوردند از حضور در جا های گرم خودداری کنند.

• بالا نگه داشتن سر

زمانی که درد بینی زیاد می شه فرد باید سرش رو بالا بگیره تا خون بیش تری تو صورتش جمع بشه و درد هاش کم کم خوب بشند.

• مصرف به موقع دارو ها

راه دیگه ای که هم می تونه درد های بعد از عمل جراحی رو کم کنه هم روند بهبودی بیمار رو سرعت ببخشه اینه که بیمار تمام دارو هایی که پزشکش تجویز کرده رو به موقع مصرف کنه و هیچ کار خود سرانه ای انجام نده. چون احتمال داره جونش به خطر بیفته.

درد جراحی بینی چه قدر طول می کشه؟

این که بیمار چه قدر بعد از جراحی بینی درد بکشه و کی می تونه از شر درد هاش خلاص بشه به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست. چون این موضوع به خود بیمار و سبک جراحی پزشکش بستگی داره. مثلاً اگه برای جراحی یه فردی از روش بسته استفاده شده باشه این بیمار قاعدتاً تا چند روز بعد از عمل باید خوب خوب بشه و بتونه کار های روز مره اش رو به تنهایی انجام بده. ولی این موضوع اصلاًً قطعی نیست چون ممکنه یه بیماری ضعف جسمی داشته باشه و تسکین درد هاش خیلی بیش تر از حالت معمولی طول بکشه و دیر تر عوارض ناخوشایند عمل رو پشت سر بذاره.

آیا عارضه تب کردن بیمار هم یه عارضه طبییعیه؟

بعد از مشکل درد های بعد از عمل بینی موضوع تب کردن بیمار مطرح می شه. باید بدونید که این موضوع کاملاً طبیعیه و دلیلی برای نگرانی وجود نداره. علت بروز این عارضه هم اینه که جراحی باعث می شه که بدن فرد آب زیادی رو از دست بده. اصلاً به همین خاطر هم هست که به بیمار توصیه می شه بعد از عمل بینی مایعات زیادی بخوره. با این کار آب مورد نیاز بدنش تأمین  می شه و اختلالی در بدنش ایجاد نشه.
تذکر: اگه قصد دارید بینی تون رو عمل کنید حتماً این کار رو به یه پزشک متخصص و با تجربه بسپرید. این جوری هم خیلی زود به نتیجه دلخواه تون می رسید و هم درد های کم تری رو تحمل می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + هفت =