لیفت سینه بدون جراحی

لیفت سینه بدون جراحی

امروز لیفت سینه به دلیل تأثیر بسیار خوبی که بر ظاهر و حالت سینه ها دارد، بین خانم ها محبوبیت زیادی پیدا کرده. خیلی از خانم ها تمایل به انجام این عمل دارن، اما ممکنه بعضی از اونا به دلیل هزینه های زیادی که این روش داره، از انجام اون صرف نظر کنن. اینجاست که افراد سودجو، با وعده لیفت سینه بدون جراحی، با هزینه خیلی پایین تر، سعی در خالی کردن جیب این خانم ها دارن. متأسفانه ممکنه برخی از اونا به خاطر آگاهی نداشتن آگاهی، گول تبلیغ های غلوآمیز این افراد رو بخورن و برای انجام این عمل داوطلب بشن. در ادامه می خوایم به این موضوع بپردازیم که آیا لیفت سینه بدون جراحی امکانپذیره؟ و اینکه چه روش های برای این کار وجود داره؟

دلیل افتادگی سینه در خانم ها

شل بودن و افتادگی سینه ها به خاطر ضعف ماهیچه های سینه نیست، بلکه به خاطر فیبرهای داخل سینه هست که به مرور کش اومده و ضعیف شدن. این ضعف باعث می شه بافت هایی که در اطراف لیگامان ها وجود داره، به تدریج سست و به این ترتیب سینه ها شل بشن. بنابراین روش های بدون جراحی باید بتونن شرایطی برای سفت شدن لیگامان های سینه ایجاد کنن.

لیفت سینه بدون جراحی

آیا لیفت سینه بدون جراحی امکانپذیره؟

لیفت سینه بدون جراحی به روشی گفته می شه که تو اون از هیچ برش و شکافی استفاده نمی شه و حتی نیاز نیست که بیمار تحت بیهوشی قرار بگیره. روش هایی غیر جراحی که برای لیفت سینه استفاده می شن، برخلاف لیفت سینه با جراحی، نتایج موقتی دارن. تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر موفقیت آمیز بودن لیفت سینه بدون جراحی در دراز مدت گزارش نشده.

متأسفانه هیچ کدوم از افرادی که این مدل روش های جراحی بدون لیفت رو تبلیغ می کنن، هیچ مدرکی برای ثابت کردن حرف های خودشون ندارن.
امروز تو علم پزشکی، پیشرفت های قابل توجهی تو زمینه های مختلف مثل RF، سلول های بنیادی و انتقال چربی صورت گرفته، اما هنوز هیچ کدوم از این روش ها، به درجه ای از پیشرفت نرسیدن که امکان لیفت سینه بدون جراحی رو امکانپذیر کنن.

البته ناگفته نمونه که با استفاده از تکنیک هایی مثل نرمش های خاص و … تا حدودی می شه به سفت شدن سینه های آویزون و افتاده کمک کرد، اما متأسفانه تکنیکی نیست که افتادگی شدید سینه ها رو برطرف کنه. تمام تکنیک هایی که تو این زمینه استفاده می شن، فقط می تونن در حد چند اینچ مؤثر باشن.

حالا سؤالی که پیش میاد اینه که چرا این تکنیک ها تأثیر زیادی روی رفع افتادگی سینه ها ندارن؟

متأسفانه بعضی از روش هایی که برای لیفت سینه بدون جراحی انجام می شه، ممکنه باعث ایجاد ورم خفیفی تو سینه ها بشن که بیمار حس کنه سینه هاش چند میلیمتر بالاتر اومده. همونطور که گفتین این روش ها، فقط در حد تبلیغ هستن و به هیچ وجه تو درمان افتادگی سینه ها در دراز مدت مؤثر نیستن. تو هر روشی که برای لیفت سینه استفاده میشه، حتماً باید مقدار زیادی از پوست سینه برداشته بشه تا باعث بشه لفافی که دور سینه وجود داره تنگ بشه.
متأسفانه روش های لیفت سینه بدون جراحی به دست جراحانی انجام میشه که اطلاع درستی از آناتومی سینه ندارن و نمی دونن که چه تغییرات آناتومیکی با پیر شدن سینه رخ میده. غیرممکنه که بدون دونستن این موارد، لیفت واقعی و مؤثری روی سینه ها صورت بگیره.

انواع روش های لیفت سینه بدون جراحی

انواع این روش ها عبارتند از:

• لیفت سینه با نخ یا APTOS

این روش پوست سینه رو بالا می کشه. یعنی به کمک یه سوزن هایپودرمیک، نخی به اسم APTOS رو به زیر سینه می برن و بعد این نخ ها سینه رو به سمت بالا می کشه و در اون قسمت ثبیت می کنه. نیتجه این روش موقتیه و در حدود دو سال ماندگاری داره.

• لیفت سینه CACI

این روش باعث درمان آسیب های عضلانی می شه. روش انجام اون به این صورته که پالس های برقی یه دستگاه مخصوص رو به صورت دستی روی عضلات ناحیه سینه متمرکز می کنن که باعث خوش فرم شدن ماهیچه های سینه و بالا کشیدن سینه می شه. میزان موفقیت این روش بستگی به قدرت فرکانس و مدت زمان استفاده از این فرکانس داره. این روش درمانی به چند جلسه نیاز داره اما نتیجه اون دائمی نیست.

• لیفت سینه با لیزر

تو این روش برای افزایش کلاژن پوست و حذف سلول های مرده از پرتوهای انرژی استفاده میشه. این افزایش کلاژن می تونه باعث ایجاد دوباره خاصیت ارتجاعی پوست سینه شده و در نتیجه بافت سینه بهبود پیدا کنه. البته نتیجه این روش موقتیه و حتماً باید به صورت دوره ای تکرار بشه تا سینه ها حالت خودشون رو حفظ کنن.

• لیفت سینه با ترماژ

این روش با استفاده از دستگاهی به اسم ترماکول استفاده می شه که امواج رادیویی رو به لایه های زیری پوست منتقل می کنه و باعث میشه تا فیبرهای پروتئینی پوست اطراف سینه سفت بشه. این روش نیز همانند لیزر درمانی باعث تحریک کلاژن سازی پوست رو تحریک می کنه. لیفت سینه با ترماژ، برای افتادگی های جزئی سینه مناسبه و چون نتیجه اون دائمی نیست، نیازه که به صورت دوره ای تکرار بشه.

• لیفت سینه با دستگاه J-Plasma

دستگاه J-Plasma به کمک انرژی پلاسمای سرد باعث میشه که پوست سینه منقبض بشه و کلاژن سازی پوست رو تحریک بکنه. نتیجه این روش بلافاصله رو سینه ها دیده میشه، اما تأثیر اون دائمی نیست.

• لیفت سینه VBL

این روش از خون پلاسمایی غنی از پلاکت استفاده می کنه و باعث میشه تا گردش خون در سینه ها سریعتر شده و چین و چروک های پوست این قسمت کمتر بشه. البته نتیجه این روش هم دائمی نیست و نیازه که تکرار بشه. نکته مهمی که باید بهش توجه بشه اینکه از این روش نباید برای خانم هایی که باردارن و یا سابقه سرطان دارن، استفاده بشه.

• لیفت سینه با تزریق بوتاکس

تو این روش، سمی به اسم بوتولین رو به بافت های سینه تزریق می کنن که باعث فلجی عضلات زیر پوست این ناحیه می شه و باعث می شه که پوست این قسمت صاف و هموار بشه. این روش هم موقتیه و فقط تا 4 ماه ماندگاری داره.

 

• فیلرهای پوستی

با این روش فیلرهای پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک و یا پرکننده ها رو با تزریق وارد پوست سینه می کننن. آشکار شدن نتیجه این روش به چندین ماه زمان نیاز داره. البته این روش کاربرد زیادی نداره.
• ورزش‌های تقویت سینه
• استفاده از سینه‌بندهای مناسب
• کرم های لیفتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 10 =