جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی ، در بین جراحی های زیبایی، همواره میزان تقاضا برای جراحی بینی در صدر قرار داره. افرادی که برای این جراحی اقدام می کنن، انتظارات متفاوتی از نتیجه جراحی دارن؛ بعضی ها بینی عروسکی و فانتزی رو می پسندن و بعضی دیگه دوس دارن بعد عمل، بینی کاملاً طبیعی داشته داشتن؛ جوری که وقتی کسی برای اولین بار اونا رو دید، متوجه نشه که جراحی بینی انجام دادن. معمولاً در کشورهای غربی نسبت به ایران، جراحی بینی طبیعی نسبت به بینی فانتزی تقاضای بیشتری داره. البته در ایران هم افرادی هستن که جراحی بینی طبیعی رو می پسندن. در ادامه می خوایم بیشتر راجع به این نوع جراحی صحبت کنیم.

جراحی بینی طبیعی

تعریف خیلی دقیقی برای بینی طبیعی وجود نداره؛ چرا که بینی طبیعی در ارتباط با دیگر اجزای صورت تعریف می شه. مثلا ممکنه یه بینی بی نقص در صورت یه فرد، تو صورت فرد دیگه زیبا به نظر نیاد. مثلا بینی کوچیک تو صورت فردی که اجزای صورتش بزرگه، ممکنه خیلی جالب نباشه؛ اما همون سایز بینی تو صورت فردی که اجزای صورتش کوچیکه خیلی زیبا به نظر بیاد.

بنابراین برای اینکه جراحی بینی، طبیعی از آب دربیاد، پزشک باید یه سری فاکتورها رو در نظر بگیره: از جمله استخوانی یا گرد بودن صورت، سایز چشم ها و گونه ها، اندازه سوراخ های بینی، سایز بینی و …

 

روش های جراحی بینی طبیعی

قبلاً برای انجام انواع جراحی های بینی و از جمله جراحی بینی طبیعی، فقط از یک روش به اسم روش باز استفاده می شد؛ اما با پیشرفت تکنولوژی روش جراحی بسته هم برای این عمل به وجود اومد که با توجه به شرایط فرد و انتظارات اون از عمل، از یکی از این دو روش استفاده می شه:

روش باز

تو این روش، برش هایی تو قسمت اتصال دو سوراخ بینی و همچنین قسمت داخلی بینی داده می شه و تمام پوست بینی توسط دستگاه مخصوصی بالا نگه داشته می شه. خوبی این روش در اینه که پزشک می تونه دید خوبی به همه قسمت های بینی داشته باشه و نواقص رو دقیق تر ببینه.

روش بسته

تو این روش، جراح یه ابزار خیلی ظریف رو داخل دینی فرو می بره و فقط برش هایی تو قسمت داخلی بینی انجام می شه.

 

تو جراحی بینی طبیعی چه اصلاحاتی روی بینی انجام میشه؟

تو جراحی بینی با توجه به مشکلی که هر بیمار داره، ممکنه یک یا چند تا از اصلاحات زیر روی بینی اون صورت بگیره :

 • سایز بینی کوچیک یا بزرگ می شه تا به حد متعادل برسه.
 • حالت نامتقارن اون اصلاح می شه.
 • ظاهر بینی تغییر پیدا می کنه.
 • قوص بینی از بین می بره.
 • زاویه بین دهن و بینی تغییر می کنه.
 • مشکلات تنفسی بیمار بهبود پیدا می کنه.
 • شکستگی بینی برطرف می شه.
 • انحراف تیغه بنی اصلاح می شه.
 • بینی حالت متقارن به خودش می گیره.
 • جراحی دوباره بینی یا همان جراحی بینی ترمیمی صورت می گیره.
 • نوک بینی درحد متعادلی به سمت بالا کشیده میشه.
 • پل بینی تغییر پیدا می کنه.
 • پهنای بینی کم و زیاد میشه.
 • نوک بینی به شکل طبیعی درمیاد.

 

تفاوت جراحی بینی طبیعی و عروسکی

در جراحی بینی عروسکی معمولاً زاویه لب بالایی تا نوک بینی زیاده و می تونه به 105 درجه هم برسه. یعنی فرد متقاضی دوست داره تا حد زیادی نوک بینی به سمت بالا کشیده بشه. اما در جراحی بینی طبیعی، این زاویه کاملاً طبیعیه. همچنین باید توجه کرد که فاصله بین لب بالایی و نوک بینی در آقایون بیشتر از خانم هاست که حتماَ باید برای عمل در نظر گرفته بشه.

در عمل بینی طبیعی، پزشک ساختار اصلی بینی رو تغییر نمیده. اوایل که جراحی بینی تازه مد شده بود و پزشکان زیبایی تجربه زیادی تو این کار نداشتن، پره های بینی رو خیلی دستکاری می کردن. این تغییر تو بعضی از بیمارا به قدری زیاد بود که نه تنها تغییر زیادی تو ظاهر بینی ایجاد می شد؛ بلکه باعث می شد تنفس فرد هم دچار مشکلاتی بشه.

معمولاً جراحی بینی طبیعی رو افرادی انجام میدن که متقاضی عمل بینی طبیعی هستن یا مشکل پزشکی دارن و یا اینکه می خوان یه تغییرات کوچیکی تو ظاهر بینی خودشون انجام بدن. بنابراین قبل از اینکه بیمار به پزشک مراجعه کنه باید تصمیم قطعی در مورد اینکه می خواد بینی عروسکی یا طبیعی داشته باشه بگیره و تمام جوانب رو بسنجه تا هم بتونه با دید بازتری پزشک جراح رو انتخاب کنه و هم اینکه بعد عمل پشیمون نشه.

 

 بهترین جراح بینی طبیعی

درسته که جراحی بینی طبیعی، مانند بینی فانتزی پیچیدگی زیادی نیاز نداره و نیازی به برش های حساس نداره؛ اما به این معنی نیست که هر پزشکی می تونه به راحتی از پس اون بربیاد؛ بلکه برعکس پزشک باید به قدری مهارت داشته باشه که بتونه با تمام محدودیت های که تو این روش وجود داره، عمل رو به بهترین شکل انجام بده.

در کل جراحی بینی طبیعی نسبت به نوع فانتزی، مهارت و تجربه بیشتری رو می طلبه؛ بنابراین باید برای این کار به بهترین پزشک جراحی بینی طبیعی مراجعه کنین که علاوه بر تخصص و دانش کافی در این زمینه، سابقه عمل های موفق تو کارنامه خودش داشته باشه. بنابراین قبل از اقدام برای جراحی، در انتخاب جراح خوب دقت و حوصله زیادی به خرج بدین.

 

نحوه انجام جراحی بینی طبیعی

چه در جراحی بینی طبیعی و چه در فانتزی از بیهوشی عمومی یا موضعی استفاده میشه که با توجه به شرایط بدنی بیمار و سابقه پزشکی اون، پزشک یکی از روش ها رو با توجه به صلاحدید خودش انتخاب می کنه. این عمل چون پیچیدگی زیادی نداره و قرار نیست که ساختار کلی بینی تغییر کنه، تو کلینیک هم میشه اونو انجام داد؛ یعنی به نوعی عمل سرپایی محسوب میشه و نیاز به بستری بعد عمل نیست. در انتخاب روش جراحی هم که باز یا بسته باشه، پزشک شرایط بینی و انتظارات بیمار از جراحی رو مد نظر می گیره. در زمان انجام جراحی بینی طبیعی، پزشک باید به نوک بینی و همینطور سوراخ های اون توجه کنه و با توجه به این موارد، برش ها رو به شکلی انجام بده که بینی فرم طبیعی خودش رو حفظ کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =