هزینه لیپوماتیک نواحی مختلف

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک ،در سال 1402 عددی بین 50 تا 100 میلیون هستش.امروزه یکی از راحت ترین روش هایی که در عرض یک جلسه می تونه فرد رو از شر چربی های اضافه خلاص کنه، لیپوماتیک هست. این روش که یه نوع پیکرتراشی محسوب می شه، چون نتیجه سریعی داره، نیاز به بی هوشی کامل نداره و مدت زمان عمل طولانی نیست، طرفدارای زیادی بین افراد مبتلا به چاقی پیدا کرده. اما لیپوماتیک هم مثل سایر جراحی های زیبایی، هزینه قابل توجهی رو می طلبه؛ بنابراین بحث هزینه خیلی از افراد مهمه و ممکنه نتونن از عهده اون بربیان. در ادامه در مورد هزینه لیپوماتیک و مواردی که می تونه روی این این هزینه تأثیر بذاره صحبت می کنیم.

هزینه لیپوماتیک

عوامل تأثیرگذار بر هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک رو نمی شه به طور دقیق تعیین کرد؛ چون عوامل زیادی هستن که می تونن این قیمت ها رو بالا پایین کنن. پزشک بعد از ویزیت بیمار و انجام معاینات لازم، می تونه هزینه عمل رو تخمین بزنه. در ادامه راجع به عواملی که روی هزینه لیپوماتیک تأثیر میذاره، به طور خلاصه توضیحاتی می دیم:

مهارت جراح لیپوماتیک

از اونجایی که لیپوماتیک عمل بسیار حساسیه و کوچیک ترین بی احتیاطی می تونه به قیت جون مریض تموم بشه، بنابراین حتماً باید پیش جراحی برید که مهارت اون در زمینه عمل لیپوماتیک ثابت شده باشه و بیماران زیادی از نتیجه عمل اون راضی باشن. بنابراین قبل از اقدام به عمل باید در زمینه پیدا کردن پزشک مناسب، تحیقیات کافی انجام بدین. امروزه خیلی از تبلیغات زیبایی و از جمله لیپوماتیک رو می بینیم که با وعده قیمت های پایین، سعی در جلب توجه بیمارا دارن. ممکنه افرادی که هزینه لیپوماتیک براشون زیاده، قول این تبلیغات رو بخورد و زیر تیغ جراحی برن و پزشک به علت عدم تجربه و مهارت کافی تو کارش، صدمات جبران ناپذیری رو متوجه بیمار کنه. بنابراین حواستون به این جور تبلیغات باشه. توجه کنین که پزشکی با مهارت بالا، دستمزد بیشتری نسبت به پزشکی با مهارت معمولی یا پایین داره. به هیچ وجه سلامتی خودتون رو فدای قیمت پایین نکنید. از دست رفتن جون آدم قابل جبران با هیچ چیزی تو دنیا نیست.

 

بیشتر بخوانید : محاسبه بی ام آی

میزان چربی ها

میزان بالای چربی ها، وقت و انرژی بیشتری از پزشک و تیم عمل می گیره. طبیعیه که هر چی زمان بیشتری صرف عمل بشه، به همون نسبت هزینه عمل هم بالاتر می ره.

تجیهزات اتاق عمل

طبیعیه که هر چی تجهیزاتی که تو اتاق عمل استفاده می شه، پیشرفته تر و به روزتر باشه، تو نتیجه عمل تأثیر مثبت تری داره و بنابراین بهای بیشتری رو هم می طلبه.

موقعیت جغرافیایی

هزینه لیپوماتیک تو کلان شهری مثل تهران، خیلی بیشتر از هزینه اون تو یه شهر کوچیک تو شهرستانه. حتی مناطق مختلف تو تهران هم هزینه های متفاوتی داره. پزشکی که در شمال تهران، هزینه بیشتری بابت اجاره مطب پرداخت می کنه، دستمزد بیشتری نسبت به پزشکی که در جنوب تهرانه می گیره.

داروها و وسایل جانبی

برای لیپوماتیک داروهای بی حسی، لباس اتاق عمل و چیزایی از این قبیل نیازه که هزینه همه اونا به هزینه عمل لیپوماتیک اضافه می شه.

نواحی مختلف بدن

چاقی می تونه نواحی مختلف بدن رو درگیر کنه. این نواحی می تونه فقط شکم، یا شکم و پهلو، غبغب، بازوها و قسمت های دیگه باشه. وسعت هر یک از این نواحی متفاوته و بنابراین حجم چربی انباشته شده تو هر ناحیه هم فرق داره؛ بنابراین هزینه کلی لیپوماتیک، بستگی به تعداد نواحی مورد نظر، وسعت ناحیه مورد نظر و حجم چربی های انباشته شده هر ناحیه، بستگی داره. بنابراین هزینه لیپوماتیک در افراد مختلف، متفاوته.

در ادامه به قیمت های نواحی ای از بدن که می تونه تحت عمل لیپوماتیک قرار بگیره، اشاره می کنیم:

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

درصد زیادی از کسایی که برای لیپوماتیک اقدام می کنن، از چربی های اضافه تو قسمت شکم و پهلو شاکی هستن. شکم و پهلو، نسبت به نواحی دیگه بدن، زودتر چاق می شه و متأسفانه دیرتر از همه جای دیگه هم لاغر می شه. چون وسعت شکم نسبت به نواحی دیگه بیشتره و چربی ذخیره شده بیشتری داره، مسلماً هزینش هم بیشتره.

هزینه لیپوماتیک پلو

بعضیا ممکنه چربی زیادی تو شکم نداشته باشن اما تو قسمت پهلوها دچار چاقی بشن. طبیعیه که لیپوماتیک تنها پهلوها به نسبت لیپوماتیک شکم و پهلو باهم، هزینه کمتری داره؛ البته بازم بستگی به این داره که میزان چربی پهلوها تا چه باشه.

هزینه لیپوماتیک غبغب

غبغب به قسمت زیر چانه گفته می شه که تو بعضیا، به علت جمع شدن چربی، ظاهر بد و ناخوشایندی پیدا می کنه که باعث میشه افراد برای لیپوماتیک این قسمت اقدام کنن. غبغب می تونه به علت زیاد شدن وزن و یا عوامل ژنتیکی باشه. حجم چربی این قسمت خیلی کمه و عمل اون خیلی زود تموم میشه؛ بنابراین نسبت به جاهای دیگه بدن وقت کمی می گیره و طبیعیه که هزینش هم کمتر باشه.

هزینه لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت خیلی حساسه. صورت عضویه که همیشه در معرض دیده و تأثیر زیادی در میزان جذابیت ظاهری افراد داره. بنابراین پزشکی که می خواد لیپوماتیک صورت رو انجام بده باید از مهارت و تخصص بالایی تو این زمینه برخوردار باشه. عملی با این حساسیت، هزینه بالایی هم می خواد.

هزینه لیپوماتیک بازو

معمولاً با افزایش سن یا افزایش وزن، ممکنه پوست بازوها شل و افتاده بشه که ظاهر خوبی نداره. هزینه این قسمت هم بعد معاینه مشخص می شه.

هزینه لیپوماتیک باسن

باسن هم یکی از قسمت هاییه که می تونه چربی ها رو ذخیره کنه و نسبت به لاغری، مقاومت زیادی داره. درسته که باسن برجسته یکی از معیارهای زیبایی حساب می شه؛ اما اگه زیادی برآمده باشه یا در اثر چاقی بدفرم شده باشه، ظاهر قشنگی نداره؛ بنابراین برای زیباتر کردن اون، اقدام به لیپوماتیک می کنن. هزینه این عمل هم با توجه به میزان چربی و عوامل مختلف، بعد از معاینه پزشک تعیین می شه.

هزینه لیپوماتیک کمر

معمولاً چربی انباشته تو کمر خیلی کمتر از چربی شکم و پهلوهاست و بنابراین هزینه کمتری هم لازم داره. اما خب این هزینه می تونه برای افراد مختلف، متفاوت باشه.

هزینه لیپوماتیک ران

ران ها از جمله قسمت هایی هستن که می تونن دچار چاقی موضعی بشن و علاوه بر اینکه بر ظاهر فرد تأثیر بدی داره، باعث می شه دو تا ران به هنگام راه رفتن به هم ساییده بشن و مخصوصاً تو فصل گرما برای فرد دردسر ساز بشه. هزینه این قسمت ها هم مثل سایر نواحی بدن، به پارامترهای مختلفی بستگی داره.

هزینه لیپوماتیک سینه در آقایون

سینه بعضی از آقایون می تونه به خاطر چاقی و یا به خاطر بیماری، خیلی افزایش حجم پیدا کنه و باعث خجالت و معذب بودن اون بشه. لیپوماتیک می تونه یه این فرد کمک کنه تا سینه هاش به حالت طبیعی برگردن. قیمت لیپوماتیک سینه هم مثل نواحی دیگه که اشاره کردیم، بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می شه.

آیا بیمه هزینه لیپوماتیک رو پرداخت می کنه؟

با توجه یه اینکه لیپوماتیک جزء جراحی های زیبایی محسوب می شه، بیمه هزینه های اون رو پوشش نمی ده و تماماً به عهده خود بیماره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 4 =