تزریق ژل به سینه

تزریق ژل سینه

تزریق ژل به سینه یک روش زیبایی دیگر برای بزرگ کردن سینه می باشد. تزریق ژل به سینه ازروشهای است که در سالهای اخیررایج‌ترشده است ، اکثر خانم‌ها این روزها  تمایل به انجام این روش زیبایی غیر تهاجمی دارند. زیرا بزرگ کردن سینه به این روش  بدون عمل جراحی است وبا تزریق ژل جای زخمی برروی سینه های آنها نمی ماند و همچنین دوره نقاهت و استراحت کوتاه مدتی دارد.

البته تزریق ژل به سینه روش ماندگاری نیست.

به طور کلی ژل ها ترکیبی بر پایه اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک ترکیباتی هستند که به صورت طبیعی در بدن شما یافت می شود  . بعد از تزریق، اسید هیالورونیک بعد از مدتی توسط بدن شما جذب می شود و پس از جذب شدن از بدن شما دفع می شوند. ااسید هیالورونیک یک ماده کاملا امن و بی خطربرای بدن شما است. یکی از مهمترین مزایای ژل های اسیدهیالورونیک این است که بعد از تزریق بعد از مدتی جذب بدن می شود و اگر شما فرم تزریق خود را دوست نداشته باشید ویا اینکه بعد از تزریق به هر دلیلی پشیمان شدید ،با تزریق آنزیم،می توانید ژل ها را حل کنید واز بین ببرید و سینه های شما بدون اینکه دچار عارضه شود به حالت قبل از تزریق باز خواهد گشت.

 

آیا تزریق ژل به سینه درد دارد؟

بسیاری از افرادی که به این منظورتزریق ژل مراجعه می کنند از درد تزریق ژل بسیار نگران هستند اما تزریق ژل خیلی درد ندارد این نگرانی بی مورد است زیرا تزریق ژل به سینه با استفاده ازسرنگ بسیار ظریف انجام می شود و بیشتر پزشکان از بی حسی موضعی برای این کار استفاده می کنند.

تزریق ژل سینه

چه افرادی برای تزریق ژل به سینه مناسب هستند ؟

تزریق ژل به سینه برای خوش فرم شدن سینه ها مناسب افرادی است که ازبیهوشی و انجام عمل جراحی می ترسند.البته افرادی که شرایط زیر را دارند کاندید مناسبی برای تزریق ژل به سینه می باشند:

 • افرادی که نیاز دارند تنها یک سایزسینه های شان افزایش یابد.
 • افرادی که می خواهند چین و چروک وفرورفتگی رفتگی سطح سینه آنها برطرف شود.
 • افرادی که عدم تقارن خیلی کمی در سینه های خود دارند.
 • افرادی که سینه های کوچک دارند.

آیا تزریق ژل به سینه عوارض دارد؟

به طور کلی تزریق ژل با وجود اینکه روشی ساده و کوتاه است اما دارای ،عوارض خاصی است که در اینجا به برخی از این موارد اشاره شده است.

 • ممکن است برخی از ژل های تزریق که  مورد استفاده قرار می گیرد در بعضی افراد موجب حساسیت پوستی و آلرژی کنند بنابراین بهتر است قبل از تزریق آنها بر روی پوست شما تست شود.
 • ممکن است بعد ازتزریق ژل در محل تزریق عفونت‌های جزئی یا شدید ایجاد شود. درصورتی که عفونت های محل تزریق شدید باشد در محل تزریق برش داده می شود تا ژل تزریقی از بدن خارج شود که خارج کردن ژل نیاز به جراحی دارد.
 • ممکن است پزشک از ژل هایی نامرغوب و فاقد محلول مناسب استفاده کنند که این نوع ژل به مرور در زیر پوست تجمع پیدا کرده و به صورت توده درمی آید که در این صورت باید ژل را تزریق کرد.
 • در صورتی که ژل با بدن شما سازگارنباشد امکان جوش زدن و قرمزی پوست در نواحی تزریق وجود دارد.
 • در صورتی که  تزریق به درستی انجام نشود امکان دارد لایه های زیرین پوست دچار آسیب دیدگی شود.
 • کبودی و تورم بعد از تزریق ژل به سینه دور از انتظار نیست

نکاتی که در مورد تزریق ژل باید بدانید:

 • افزایش حجم سینه با ژل ماندگاری بین شش ماه تا دو سال دارد و در حقیقت می توان گفت که این روش زیبایی هزینه نه چندان مناسبی است و حتی می تواند برای برخی افراد هزینه سنگین باشد. مخصوصا که تزریق ژل به سینه ماندگاری همیشگی ندارد
 • همان گونه که در بالا اشاره شد تزریق فیلر ممکن است در برخی افراد موجب ایجاد حساسیت پوستی،ایجاد آلرژی، جوش زدن در ناحیه تزریق ، قرمز شدن پوست، عفونت در نقاط تزریق ،آسیب دیدگی  زیرین پوسترا به دنبال داشته باشد.
 • گاهی اوقات در برخی افراد دیده شده است ژل در بدن آنها حرکت کرده و در جای دیگر تجمع پیدا می کند که موجب وجود توده سفت در سینه شما خواهد شد و در صورت بروز چنین مشکلی ژل باید تخلیه شود و نیاز به جراحی سینه پیدا میکنید.
 • همچنین بزرگترین مشکل تزریق ژل به سینه این است که ماندگاری زیادی نداشته و روشی دائمی نیست پس نیاز است به طور مرتب ترمیم شود که هزینه‌های زیادی در پی دارد.

 

تزریق چربی به سینه بهتر است یا تزریق ژل به سینه؟

تزریق چربی روشی است که در آن جراح به کمک روش لیپوساکشن چربی و با عمل لیپوماتیک را از سایر نقاط بدن تخلیه می کند و سپس چربی را تصیفه می کند و به محل مورد نظر تزریق می‌شود.

 مزیت این روش این است که جراح از بافت چربی بدن خود فرد استفاده می کند و اجسام خارجی به بدن تزریق نمی شود . معایب این روش در این است که برای دیدن نتایج نهایی، باید مدت زمانی صبر کنید و دوام آن خیلی بالا نیست زیرا ممکن است چربی بعد از مدتی جذب بدن شود تزریق ژل به سینه نتیجه به سرعت قابل مشاهده است اما بسیار پرهزینه است.

 

انجام پروتز سینه یا تزریق ژل به سینه؟

در روش افزایش حجم سینه با پروتز سینه ، جراح پروتز های از جنس سیلیکون در سینه شما  قرار می‌دهد تا حجم سینه شما به اندازه که بافت سینه اجازه می دهد افزایش یابد. پروتز درزیر بافت سینه  کاشته می‌شود تا در شیردهی شما  اختلال ایجاد نشود.

البته از آنجایی که پروتز سینه یک روش جراحی است، احتمال عوارض جانبی دارد که به مرور زمان بیشتر این عوارض برطرف می شود وپروتز سینه ماندگاری بالا دارد.

به‌طورکلی تزریق ژل روشی کم تهاجم است.اما تزریق ژل هم دارای معایبی است که بیماران باید از آن‌‌ها آگاه باشند. زمان جذب ژل در افراد متفاوت است اما در بیشتر افراد پس از یک سال بیش از هشتاد درصد ژل جذب می شود بنابراین لازم است پس از ۹ تا ۱۲ ماه تزریق ژل دوباره تکرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − ده =