کاشت مو 

کاشت مو
کاشت مو ،بیشتر مردم، چه زن و چه مرد، وجود موهای خود را بدیهی می‌دانند تا زمانی که به طور ناگهانی از بین می‌روند، درست مانند سلامتی یا جوانی. بسیاری از افراد متوجه می شوند که کاشت مو می تواند به موهایشان کمک کند پرتر و زیباتر به نظر برسد.
اگر به دلیل ریزش مو یا نازک شدن موها از ظاهر خود مطمئن نیستید، کاشت مو می تواند اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد. خوشبختانه، اکنون می توان به نتایجی طبیعی دست یافت که قطعاً اعتماد به نفس شما را از طریق روش های کاشت مو افزایش می یابد.اگر به دنبال راه حلی موثر برای ریزش موی خود هستید، ممکن است بخواهید پیوند مو را در کلینیک بیوتین توسط یک جراح پلاستیک انجام دهید.

کاشت مو طبیعی چیست؟

کاشت مو طبیعی یک عمل جراحی زیبایی است که برای افزودن موهای بیشتر به ناحیه‌ای از سر که ممکن است طاس یا نازک شده باشد، معمولاً با برداشتن مو از نازک‌ترین قسمت سر یا سایر قسمت‌های بدن و سپس منتقل به نقاطی که نیاز به مو دارد انجام می‌شود. و سپس آن را روی قسمت طاس یا نازک شده پوست سر پیوند زده می شود.
به عبارت دیگر، در کاشت مو موهای شما را گرفته و به ناحیه‌ای منتقل می‌کند که کچل، کم‌پشت و یا اصلاً مو ندارد. معمولاً از پشت سر شما گرفته می شود. با این حال، می توان آن را از سایر قسمت های بدن شما نیز گرفت.
دکتر رضا حسامی فوق تخصص جراح پلاستیک در تهران، ناحیه ای را که در آن مو برداشته می شود، استریل می کند و سپس قبل از شروع کاشت مو، آن را با یک بی حس کننده موضعی بی حس می کند. همچنین می توانید برای خواب ماندن در طول عمل ، آرام بخش را انتخاب کنید.
این کلینیک می تواند یکی از دو روش کاشت را ارائه دهد: کاشت مو FUE یا روش کاشت مو FUT.
کاشت مو

انواع کاشت مو در پیوند واحد فولیکولی یا FUT

نوار واحد فولیکولی یا FUT یک روش جراحی است که در آن جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر برش می‌دهد و تک تک فولیکول‌های مو را برمی‌دارد. این فولیکول ها در قسمت هایی از پوست سر که طاسی وجود دارد وارد می شوند. عمل جراحی معمولاً زمانی مؤثرتر است که خط موی سر ناشی از طاسی مردانه را بپوشاند.
پیوند واحد فولیکولی یا FUT با دنبال کردن مراحل زیر انجام می شود:
1. تکنسین کاشت تکه ای از پوست سر را با چاقوی جراحی از پشت سر جدا می کند. اندازه نوار حدود 15 تا 20 سانتی متر طول دارد. با این حال، می تواند از گوش به گوش دیگر گسترش یابد. سپس ناحیه ای که پوست سر برداشته شده است با بخیه بسته می شود.
2. سپس نوار پوست سر را با استفاده از چاقوی جراحی به قطعات کوچکتر جدا می کنند. آنها می توانند قطعه را تا هزار پیوند تقسیم کنند. برخی از این گرافت‌ها ممکن است حاوی یک تار مو باشند.
3. در مرحله بعد، پزشک سوراخ های کوچکی در پوست سر ایجاد می کند که در آن مو با استفاده از تیغ یا سوزن کاشته می شود. او موهای تکه‌ای از پوست سر را به سوراخ‌های سوراخ‌شده پیوند می‌دهد.
4. در نهایت، آنها ناحیه جراحی را با گاز یا بانداژ می پوشانند.

استخراج واحد فولیکولی یا کاشت مو FUE

روش FUE برای کاشت مو از بسیاری از اصول مشابه سایر روش‌های کاشت مو برای استخراج تک تک فولیکول‌های مو از پشت سر (ناحیه اهداکننده) بدون چاقوی جراحی یا بخیه استفاده می‌کند و در نتیجه هیچ جای زخم دائمی باقی نمی‌ماند.
برای استخراج واحد فولیکولی یا روش کاشت مو FUE این مراحل را دنبال می شود:
1. موهای پشت سر شما تراشیده و سپس تک تک فولیکول ها را از روی پوست سر شما جدا می شود. در جایی که هر فولیکول برداشته شده است، متوجه علائم کوچکی خواهید شد.
2. در مورد روش کاشت مو به روش FUT، پزشک سوراخ های کوچکی در پوست سر شما ایجاد می کند و فولیکول های مو را در هر سوراخ پیوند می دهد.
3. در نهایت، ناحیه جراحی را با گاز یا بانداژ می پوشاند.

آیا شما کاندیدای ایده آل برای کاشت مو هستید؟

کاندیدای ایده آل برای کاشت مو کسانی هستند که بیش از پنج سال است که موهای خود را به دلیل طاسی الگوی مردانه از دست داده اند. اگر انتظارات واقع بینانه دارید و کاملاً درک می کنید که ریزش مو حتی پس از کاشت مو می تواند به پیشرفت خود ادامه دهد، ممکن است کاندیدای ایده آل برای باشید. همچنین اگر سال ها طاسی را تجربه کرده اید و الگوی آن تثبیت شده است، می توانید پیوند مو انجام دهید.
به طور کلی، هر کسی می تواند کاشت انجام دهد، به خصوص اگر نگرانی اصلی شما ریزش مو به دلیل ضربه، سوختگی و سایر روش های جراحی پلاستیک مانند لیفت صورت باشد.

کاشت مو FUE یا FUT کدام بهتر است؟

هر دو کاشت مو FUE و کاشت مو FUT دارای مزایا و معایب برای درجه بالاتر طاسی هستند. با این حال، کاشت مو FUT بیشتر از FUE ترجیح داده می شود، اما اگر کسی برای حفظ موهای خود کاشت کند، کاشت مو FUE ممکن است یک گزینه ایده آل باشد.

چه نوع کاشت مو برای شما بهتر است؟

کاشت مو روشی است که در آن مو از پشت سر برداشته شده و سپس به مناطقی که طاسی مشهود است منتقل می‌شود.همچنین روش خود را از پیوندهای سوراخ‌دار دستی به کاشت مو با کمک رباتیک تغییر داده است. کاشت مو به روش FUE و کاشت مو به روش FUT اصلی ترین روش های کاشت و کشیدن مو هستند. هر دو روش کاشت بسیار موفق هستند و در سطح جهانی دنبال می شوند. با این حال، بیان اینکه بهترین روش کاشت مو کدام است موجه نیست زیرا هر دو مزایا و معایب نسبی دارند.
تفاوت های اساسی بین دو روش وجود دارد که مشخص می کند کدام نوع برای شما ایده آل است.
جراحی کاشت مو
تا آنجا که به روش مربوط می شود، کاشت مو FUE ، استخراج واحدهای فولیکولی منفرد را از طریق سکته های کوچک فراهم می کندکه بخیه ندارد. از سوی دیگر، روش کاشت مو FUT، برداشتن اسکالپل نوارهای اهداکننده را با بخیه ارائه می‌دهد.
کاشت مو FUE ، زخم های کوچک ایجاد می شود. با این حال، آنها مورد توجه قرار نمی گیرند و اغلب به خوبی ترکیب می شوند، اما نه همیشه، به خصوص اگر تمام شوند. از طرف دیگر، روش کاشت مو به روش FUT اسکارهای خطی ایجاد می کند که ممکن است در صورت تراشیدن یا کوتاه کردن موهای شما به سختی قابل مشاهده باشند.
برای روند بهبودی، می‌توانید در چند روز پس از انجام عمل کاشت مو FUT، فعالیت معمول خود را از سر بگیرید، در حالی که بخیه مورد استفاده در کاشت مو FUE تا 10 روز پس از عمل بهبود می‌یابد.
در هر دو روش کاشت مو با بیهوشی آرام می‌گیرید که در آن احساس بی‌دردی خواهید داشت. هر دو روش نیز دائمی هستند. برای تعیین اینکه آیا کاشت مو FUE یا کاشت مو FUT برای شما مناسب است، باید حتما قبلش توسط متخصص مربوطه مشاوره داشته باشید.

عوارض شناخته شده کاشت مو چیست؟

خطرات و عوارضی مرتبطی وجود دارد که می توانید از پیوند موی ، به ویژه کاشت مو FUE و کاشت مو FUT دریافت کنید. در حالی که برخی از آنها رایج هستند، مواردی نیز وجود دارند که موقتی، نادر و برای مدت طولانی باقی می مانند. عوارض جانبی شناخته شده عبارتند از عفونت، خارش، بی حسی، ریزش مو، خونریزی، کیست، تورم، جای زخم و سکسکه.
یکی از شایع ترین عوارض کاشت مو ریزش مو است. بسیاری از افراد پس از کاشت مو با ریزش مو مواجه هستند. با این حال، این یک فرآیند طبیعی پس از کاشت است که در آن ریشه ها دست نخورده باقی می مانند و ساقه مو می ریزد و رشد دوباره از ریشه شروع می شود. در عرض دو تا سه هفته می ریزد و رشد جدید در عرض سه تا چهار ماه قابل توجه خواهد بود.
یکی دیگر از عوارض کاشت مو خونریزی است. چه روش FUE داشته باشید و چه روش FUT، مطمئناً بریدگی ها و بریدگی هایی وجود دارد که باعث از دست دادن خون می شود. برای به حداقل رساندن این امر، در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید یا در حال حاضر از مشکلات مربوط به خون رنج می برید، ضروری است که به دکتر اطلاع دهید.

درد بعد از کاشت موی سر

درد بعد از کاشت مو اجتناب ناپذیر است زیرا روش FUE یا FUT می تواند مقدار مشخصی درد ایجاد کند. با این حال با تجویز داروهای آرام بخش و بیهوشی این درد به حداقل خواهد رسید و برای بیمار قابل تحمل خواهد بود. با این حال، پس از اتمام کاشت مو همچنان درد و کبودی و ورم وجود خواهد داشت که با تجویز مسکن این درد رفع خواهد شد.
البته این درد معمولا تا یک هفته بعد از جراحی هستش و نباید در این بازه زمانی کارهایی که بهتون فشار وارد میکنه انجام بدین و حتی دقت کنید از غذاهایی که ممکن هستش ادویه داشته باشه و ایجاد حساسیت و خارش کنه اجتناب کنید.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو هم بستگی به موارد مختلفی داره که از جمله این موارد تراکم کاشت ،کلینیک محل جراحی و هم چنین متد انجام جراحی کاشت مو هستش که این موارد در جلسه مشاوره با پزشک به طور دقیق مشخص خواهد شد.
البته باید در نظر بگیرید که یک سری دیگه هزینه ها از جمله ازمایش ها و داروهایی که قبل و بعد جراحی نیاز هستش مصرف کنید که باید نسبت به این هزینه های جانبی اگاهی داشته باشید و بتونید برنامه ریزی کنید.

سن کاشت مو

سن کاشت مو هم مثل خیلی دیگه از جراحی های زیبایی مشخص هستش و بازه ی مناسبی برای این جراحی پیشنهاد میشه که به طور کامل روند ریزش مو متوقف شود و بعد از ان بتوانید به دنبال کاشت مو باشید.سن مناسب برای کاشت مو بالای 25 سال هستش ،چون معمولا قبل از این سن شما همچنان دچار ریزش مو هستید و تقریبا بعد از این سن روند ریزش مو متوقف میشه.
البته این سن ممکن هستش در خانم ها یا اقایان متفاوت باشد چون بحث های هورمونی در مردان و زنان متفاوت هستش و حتما باید به این موضوع توجه بشه و در نظر گرفته بشه که در معاینات پزشکی و آزمایش ها مشخص میشه.

نظرات کسانی که کاشت مو انجام داده اند چیست؟

نظرات کسانی که کاشت مو انجام داده اند بسیار با هم متفاوت هست و علته این موضوع اینه که هر کس با توجه به سطح انتظارات از این کار اقدام میکنه ولی در مجموع کسانی که کشات مو انجام میدهند اگر زیر نظر متخصص و با متد به روز و در مراکزی مجهز انجام بشه معمولا نتیجه رضایت بخش هستش.
البته نباید برای گرفتن نتیجه عجله کرد و تا حد امکان باید صبوری کنید که روند درمان طی بشه و نتیجه کار مشخص بشه.

2 دیدگاه برای “کاشت مو 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =