جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی ،یکی از جراحی های زیبایی که این روزها بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته و مراجعین زیادی داره، جراحی بینی هست. جراحی بینی میتونه به دلایل زیادی انجام بشه. مشکلات تنفسی، بزرگ و گوشتی بودن بینی، استخوانی بودن بینی و قوز داشتن و… همه از دلایلی هستند که افراد رو مجاب میکنه تا اقدام به جراحی بینی کنند. تو این مطلب قراره درباره جراحی بینی گوشتی صحبت کنیم و از چند و چون این نوع جراحی مطلع بشیم.

 

جراحی بینی گوشتی

برای اینکه جراحی بینی با موفقیت بالایی رو به رو بشه، بایستی قبل از هرکاری نوع بینی و مشکلاتی که داره، مورد بررسی قرار بگیره. بینی گوشتی یکی از انواع بینی هاست که میتونه باعث بزرگ نشون دادن بینی و بد فرم شدن اون بشه. قطعا هر فردی بسته به اینکه چه نوع بینی داشته باشه، شرایط متفاوتی رو در عمل جراحی تجربه میکنه. توی این بخش میخوایم با ویژگی ها و مشخصات یک بینی گوشتی آشنا بشیم. از مشخصاتی که بینی گوشتی داره می تونیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 

 • درجه استخوانی و غضروفی بودن بینی گوشتی نسبت به دیگر انواع بینی کمتره
 • این نوع بینی ها غدد چربی بسیار زیادی دارن
 • نوک بینی گوشتی پهنه
 • پره های بینی گوشتی معمولا ضخیم، بلند و پهن هستند
 • پوست بینی گوشتی میتونه دو نوع داشته باشه، بینی های گوشتی با پوستی ضخیم و بینی های گوشتی با پوستی معمولی. پوست این بینی ها معمولا چرب با منافذ بسیار زیاده

نوع پوست در جراحی بینی گوشتی بسیار موثره. در واقع اگه پوست بینی ضخیم باشه، کار جراحی رو نسبت به جراحی بینی استخوانی کمی سخت تر و پیچیده تر میکنه. در واقع هرچه ضخامت پوست بینی بیشتر باشه، باعث میشه تا ایرادهای بینی که در لایه های داخلی و زیرین قرار دارن به خوبی مشخص نباشه و این خودش یک چالش بزرگ برای جراحان بینی هست.

 

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیره؟

درباره جراحی بینی گوشتی و برگشت پذیر بودن اون صحبت های زیادی بین مردم رواج داره. برخی بر این باورند که بینی مجددا رشد میکنه و بعد از مدتی دوباره بزرگ میشه. برخی هم بر این باورند که با کمک یک پزشک و جراح باتجربه و ماهر این اتفاق نخواهد افتاد. این مسئله میتونه یکی از دغدغه های افرادی باشه که تصمیم به جراحی بینی گرفتن. خب شاید در زمان های گذشته که علم چندان پیشرفتی نداشت و همه چیز بر یک مبنا و اصول انجام می شد، این موضوع صحت داشت و بعد از جراحی، بینی دوباره به حالت اولش برمی گشت، اما با تکنیک ها، روش ها و ابزارهای جدیدی که به صنعت پزشکی وارد شده، این نگرانی کاملا برطرف شده.

بسیاری از پزشکان جراح میتونن با تجربه فوق العاده ای که کسب کردند و تکنولوژی های روز دنیا جراحی بینی گوشتی رو به صورتی انجام بدن که دیگه به حالت اولیه ش برنگرده. در صورتی که جراحی بینی رو با یک جراح متخصص و باتجربه انجام بدید، میتونید این اطمینان رو داشته باشید که عمل رضایت بخشی رو خواهید داشت.

 

مقدار ورم بینی گوشتی بعد از جراحی

خب برخی علائم وجود دارن که بعد از عمل جراحی بینی کاملا طبیعی هستند و بسیاری از افراد اون رو تجربه می کنند. کبودی و ورم، شایع ترین مواردی هستند که بعد از جراحی دیده میشن. البته شدت ورم و کبودی میتونه برای هر فردی متفاوت از دیگری باشه. برای جراحی بینی گوشتی، مقدار ورم بیشتر از کبودی هست و اون هم به دلیل نوع جراحی و تفاوت هایی هست که با دیگر جراحی ها داره. مقداری از این ورم ظرف مدت یک هفته از بین میره. البته باید این انتظار رو داشته باشید که ورم برای زمان بیشتری با شما همراه باشه.

به عنوان مثال بعد از 6 ماه تا یک سال هم میشه مقداری ورم رو در ناحیه بینی مشاهده کرد که با گذر زمان رفته رفته کاهش پیدا می کنه و فرم جدید بینی شما مشخص میشه. بنابراین بهتره نگران نباشین و سعی کنین بعد از جراحی نکاتی که پزشک به شما توصیه میکنه رو به درستی رعایت کنین. تصور برخی افراد بر اینه که بلافاصله بعد از جراحی باید تغییرات احساس بشه. اما این نکته رو در نظر داشته باشین که جراحی بینی، به خصوص جراحی بینی گوشتی به زمانی بین 1 تا 3 سال احتیاج داره تا به زیبایی روی صورت شما بنشینه و زیباییش رو نشون بده. پس تو این مورد صبر داشته باشین.

 

نکات مهم بعد از جراحی بینی گوشتی

 

بعد از پایان جراحی بینی گوشتی، کار تمام نشده و لازمه برخی مراقبت ها رو در پیش بگیرید تا بینی شما فرم جدیدش رو زودتر بدست بیاره. تو این بخش نکات مهم بعد از جراحی بینی گوشتی رو به شما خواهیم گفت.

 • حتما از کمپرس آب سرد برای کاهش کبودی و به خصوص ورم استفاده کنین
 • تا حد امکان از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنین.
 • از غذا و خوراکی های شور پرهیز کنین. نمک میتونه باعث افزایش ورم بینی بشه.
 • از حرکت های سنگین و سخت خودداری کنین
 • سرتون رو به سمت پایین نگیرین و سعی کنین کارهاتون رو با سر بالا انجام بدین.
 • زمان خواب به یک پهلو نخوابین تا بینی به یک سمت ورم نکنه و فرم جدیدش رو از دست نده

 

بهترین پزشک جراحی بینی گوشتی

بخش مهمی از جراحی بینی گوشتی مربوط به پزشک جراح شماست. اینکه چه فردی جراحی بینی رو انجام بده در نتیجه کار بسیار موثره. هرچه پزشک جراح تخصص، مهارت، تجربه و دانش بیشتری داشته باشه، قطعا شما از نتیجه کار رضایت بیشتری خواهید داشت. جراحان موفق و معتبر قبل از هرکاری، شرایط بینی، وضعیت جسمانی مراجع، نظر شخصی و انتظارت او از جراحی بینی رو در نظر گرفته و بر طبق دانش و مهارتشون بهترین مشاوره را به بیمار ارائه می کنند.

جراح بینی سعی می کنه تا به کمک تکنولوژی نتیجه بعد از عمل رو در اختیار مراجع قرار بده تا اگر مشکل یا ابهامی وجود داره قبل از جراحی رفع بشه. این ارتباط نزدیک و دوستانه بین جراح و مراجع میتونه کمک کنه تا نتیجه عمل برای طرفین رضایت بخش باشه. بنابراین سعی کنین حتما تحقیقات گسترده و جامعی رو درخصوص مرکز درمانی و پزشک جراح موردنظرتون انجام بدین تا در نهایت از نتیجه عمل شگفت زده بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 5 =