تزریق چربی به سینه

تزریق چربی سینه

تزريق چربی سينه یکی دیگر از روش های افزایش حجم سینه برای خانم ها می باشد.در این روش زیبایی چربی از بدن خود فرد گرفته می شود ،پس از پالایش و تصیفه به سینه فرد تزریق می شود.

البته اگه شخصی قصد دارد تزریق چربی به سینه انجام دهد باید چربی کافی برای تزریق داشته باشد.با انجام تزریق چربی به سینه شما می توانید نیم تا یک سایز سینه های خود را بزرگتر کنید.

در تزریق چربی به سینه، بدن هیچ واکنشی به این تزریق نشان نمی دهد زیرا چربی تزریق شده از خود بدن است که کاملا تضمینی است و به دلیل اینکه کاملا با سایر بافت های بدن تطبیق دارد مشکلی برای شما ایجاد نمی کند. خطرات و عوارض تزریق چربی به سینه بسیار نادر است و برای سلامتی شما مشکلی نخواهد داشت.

 

مراحل انجام تزریق چربی به سینه

به طور کلی تزریق چربی به این گونه است که جراح در ابتدا به کمک دستگاه های لیپوساکشن، بافت چربی مورد نظر را از بدن تخلیه می کند.سپس چربی طی فرآیندی خالص‌سازی و استریل می‌شود و با سرنگ به ناحیه مورد نظر تزریق می شود اما در کل می توان تزریق چربی را در سه مرحله توضیح داد.

 • ناحیه برداشت بافت چربی

در جلسات مشاوره و قبل از عمل،جراح با معاینه قسمت هایی از بدن شما قسمت هایی که قرار است چربی برداشته شود را انتخاب می کند، سپس در هنگام جراحی پزشک در قسمت های انتخابی برش کوچکی ایجاد می‌کند.به کمک یکی از دستگاه های لیپوساکشن چربی مورد نیاز را برداشت می کند.

 

 • مرحله آماده‌سازی چربی برای تزریق

بافت چربی که از بدن شما تخلیه می شود دارای ناخالصی‌هایی است که باید چربی از این ناخالصی پاک شود . برای همین چربی را در دستگاه خاصی به نام سانتریفیوژ قرار می دهند تا خالص شود.ناخالصی‌های چربی به کمک این دستگاه  جدا می‌شوند.و سپس چربی خالص شده توسط دستگاه در سرنگ‌های مخصوص ریخته می‌شود و آماده تزریق خواهد شد.

 

 • مرحله تزریق چربی به بافت سینه

برای تزریق چربی به سینه از میله کانولا و سرنگ های مخصوص برای تزریق استفاده می‌شود. تکنیک تزریق چربی بیشتر به تجربه و مهارت جراح شما بستگی دارد ولی معمولاً برای تزریق سرنگ یا میله کانولا چند بار در محل مورد نظر وارد و سپس خارج می‌شود.با وارد و خارج شدن میله کانولا یا سرنگ مخصوص، چربی در قسمت های مورد نظر قرار می‌گیرد. جراح این کار را تا جایی تکرار می کند تا به نتیجه‌ی مورد نظر برسد.در آخر محل تزریق شده پانسمان می شود.

 

تزریق چربی سینه

چه افرادی گزینه مناسب برای تزریق چربی در سینه هستند؟

به صورت کلی می توان گفت که تمام کسانی که از فرم سینه خود احساس رضایت ندارند ،گزینه‌های مناسبی برای تزریق چربی به سینه هستند اما برخی از کاندیداهای مناسبی تزریق چربی به سینه شامل موارد زیر هستند:

 • افرادی که تمایل دارند سایز سینه بزرگتری داشته باشند.
 • افرادی که می خواند اندازه سینه آنها متناسب شود.
 • کسانی که به دلیل بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری سایز سینه و فرم آن تغییر کرده است.
 • افرادی که سینه های نامتقارن دارند.

 

 

آیا تزریق چربی به سینه دائمی است ؟

این را بدانید که نتیجه حاصل از تزریق چربی به سینه بیشتر به مهارت و تجربه پزشک وهمچنین به نحوه آماده‌سازی چربی بستگی دارد زیرا در صورت آسیب دیدگی بافت چربی از بدن دفع خواهند شد. بنابراین، برای اینکه نتایج بهتر و کامل ‌تر این جراحی بگیرید به جراح ماهر ومتخصص مراجعه کنید.

در صورتی که شما از نتیجه جراحی راضی نباشید ممکن است جراحی مجدد و ترمیمی برای شما انجام شود. معمولا نتیجه جراحی ترمیمی از نتیجه اولیه بهتر است زیرا  زیر بنای مناسب در جراحی قبل انجام شده است.

 

مزایای انجام تزریق چربی به سینه

مزایای تزریق چربی در سینه عبارتند از:

 • شما نیاز به پروتز سینه و جسم خارجی در سینه خود ندارید.
 •   جراحی بزرگ کردن سینه به کمک بافت بدن خود شما انجام می شود و به همین دلیل احتمال عکس العمل بدن  نسبت به آن وجود ندارد
 •   عوارضی که ممکن در روش های دیگر جراحی سینه اتفاق بیفتد در این روش وجود ندارد
 •   امکان همزمان تخلیه چربی و تزریق چربی به محل مورد نظر

 

انتخاب جراح مناسب برای تزریق چربی به سینه

همان گونه که در بالا اشاره شد تزریق چربی به سینه نیازمند است تا جراح بتواند به کمک تجربه و مهارت خود چربی را از بدن تخلیه و به نواحی مورد نظر تزریق کند. البته می توان گفت که تزریق چربی به سینه یک جراحی ساده برای بیشتر افراد محسوب می شود  وبعد از ترریق نیاز به دوره نقاهت کمی دارید.

البته به این نکته توجه ذاشته باشید که عمل تزریق چربی به سینه موفق نیازمند تکنیک های درست پزشک بستگی دارد. به همین خاطر لازم است برای تزریق چربی به جراحانی مراجعه کنید که دارای بورد تخصصی در این زمینه هستند و نباید به همه پزشکانی که تزریق چربی انجام می دهند اعتماد کنید و جراحی با تجربه که در این کار تخصص دارد را انتخاب کنید.

 

توصیه های لازم بعد از تزریق چربی به سینه

 • بعد از جراحی هر دارویی که پزشک تجویز کرده است مطابق دستور مصرف کنید
 • یک الی دو روز بعد از جراحی می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید؛ ولی تا مدتی نباید کارهای سنگین ،وزنه‌های سنگین و ورزش کردن انجام دهید.
 • لازم است تا یک ماه پس از جراحی بر روی شکم خود نخوابید.
 • اکثر افراد می توانند بعد از یک هفته به محل کار خود بازگردند،اما در صورتی که لازم است کارهای سنگین انجام دهید مدت زمان بیشتری استراحت کنید.
 • تا چند هفته بعد از جراحی از پوشیدن سوتین‌های خودداری کنید. می توانید در این دوران از سوتین‌های ورزشی برای سینه‌ها خود استفاده کنید و در عین حال در این دوره فشار بیش از حد به سینه‌ها خود وارد نکنید

در آخر چند روز بعد از جراحی شما می توانید نتایج این جراحی را ببینید اما گاهی لازم برای دیدن نتایج نهایی تا شش ماه صبر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =