جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی سال هاست که به یک جراحی زیبایی پرطرفدار تبدیل شده. در خارج از کشور و مخصوصاً کشورهای غربی، افرادی که این عمل رو انجام دادن، خیلی دوس ندارن که دیگران از عمل اونها باخبر بشن و وانمود می کنن که هیچ گونه عمل زیبایی روی بینی خودشون انجام ندادن. در واقع از بین انواع مختلف جراحی بینی، روش طبیعی رو انتخاب می کنن. اما تو ایران قضیه برعکسه. اینجا خیلی ها رو در بین دوست و آشنا و در خیابون می بینیم که روی بینی خودشون چسب زدن و به نوعی جراحی بینی رو یه نوع افتخار و برتری می دونن. این افراد کسایی هستن که معمولاً جراحی بینی فانتری رو به جراحی بینی طبیعی ترجیح می دن. حتی ممکنه افرادی باشن که بینی اونا از نظر زیبایی هیچ مشکلی نداشته باشه، اما دوست دارن که برای تنوع و زیبایی بیشتر، بینی فانتزی داشته باشن. در ادامه می خوایم راجع به این موضوع صحبت کنیم.

بینی فانتزی یا عروسکی چیه؟

بینی فانتزی ویژگی های خاصی داره که اونو از بینی طبیعی متمایز می کنه. مهمترن تفاوت ظاهری اینه که در جراحی بینی فانتزی، زاویه بین لب بالایی و نوک بینی بین بین 90 الی 100 درجه می شه. یعنی نوک بینی به سمت بالا کشیده شده و نسبت به بینی معمولی کوچیک تر و باریک تره. اگر در جراحی زاویه بین لب بالایی و نوک بینی بیشتر از 105 درجه بشه، در اینصورت می گیم این بینی خوکی هست. نتیجه عمل بینی فانتزی اینه که انحنای بینی بیشتر می شه و بینی حالت سربالا به خودش می گیره. سوراخ های بینی هم کوچیک تر می شه؛ طوری که با قسمت های دیگه بینی متناسب باشه. چیزی که به زیباتر شدن هر چه بیشتر بینی فانتزی کمک می کنه، ایجاد کردن خط بالای پره های بینی هست که هر جراحی نمی تونه به خوبی از پس اون بربیاد.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی

چیزی که تو این عمل واضحه، اینه که مناسب افرد با بینی گوشتی نیست. بلکه کسایی از عمل بینی عروسکی نتیجه بهتری می گیرن که بافت بینی و همینطور غضروف بینی اونا محکم باشه و در عین حال پوست بینی نازک تری هم داشته باشن. در کل کسایی که صورت عروسکی و بینی استخونی داشته باشن، می تونن بهترین نتیجه رو از این عمل بگیرن. البته به شرطی که پزشک جراح کار خودش رو بی نقص انجام بده.
کسایی که بینی گوشتی دارن به هیچ وجه از این عمل نتیجه نمی گیرن، چون پوست بینی اونا ضخامت زیادی داره که باعث می شه بعد عمل ظرافت های جراحی پیدا نباشه. اگر چنین فردی بخواد عمل بینی عروسکی انجام بده، پزشک مجبوره برای ایجاد تغییرات لازم و کوچیک کردن بینی، زیادی اونو تراش بده که این کار می تونه عوارض زیادی به دنبال داشته باشه.

آیا جراحی بینی عروسکی باعث زیبایی چهره می شه؟

این عمل باعث می شه که سایز بینی نسبت به بینی معمولی کوچیک تر بشه. بنابراین ناگفته پیداست که مناسب افرادی نیست که اجزای صورتشون بزرگه. اما اگه چهره فردی ریزنقش باشه و عمل بینی عروسکی به درستی و به دست یک جراح ماهر و باتجربه انجام بشه، می تونه به زیباتر شدن چهره فرد کمک کنه. در واقع اهمیت پزشک خوب برای جراحی بینی فانتزی به قدریه که اگه کوچیکترین اشتباهی حین عمل رخ بده، باعث می شه که بینی بزرگ تر یا کوچی کتر از حد نرمال بشه و تأثیر بدی تو زیبایی چهره بذاره. حتی ممکنه منجر به مشکلات تنفسی در بیمار بشه.

در کل چهره فرد باید پتاسیل این نوع عمل رو داشته باشه و نمیشه گفت که کدوم نوع عمل بینی باعث زیباتر شدن چهره میشه و کدوم یک بهتر از بقیه هست؛ بلکه آناتومی صورت فرده که مشخص می کنه چه نوع بینی ای به چهره اون میاد. اگر نتیجه جراحی بینی طوری باشه که با اجزای دیگه صورت فرد هماهنگ و متناسب باشه، در این صورت می تونه منجر به نتیجه مطلوب بشه.

چه کسایی دوست دارن عمل بینی عروسکی انجام بدن؟

افرادی هستن که دوس دارن اندازه بینی اونا خیلی کوچیک و عروسکی بشه، نوک بینی اونا سربالاتر از حد معمول باشه و درعین حال انحنای بیشتری در قسمت تیغه داشته باشه. همچنین افرادی که دوست دارن تو قسمت پره های بینی فرورفتگی بیشتری داشته باشن، خواستار جراحی بینی فانتزی هستند. افرادی که این نوع عمل رو انجام می دن چهره های فانتزی رو دوس دارن و در عین حال نگرانی ای از بابت اینکه دیگران متوجه عمل اونا بشن، ندارن.

بهترین جراح بینی فانتزی

بهترین جراح برای انجام عمل فانتزی روی بینی، کسیه که پیش از عمل، مشاوره های لازم رو به بیمار بده و صرف خواسته بیمار عمل رو انجام نده؛ بلکه حتماً عوارض احتمالی رو به بیمار گوشزد کنه و در صورتی که نتیجه مورد انتظار بیمار حالت واقع بینانه نداره، بیمار رو در جریان بذاره. همچنین باید علاوه بر سلامت جسمی، از سلامت روحی بیمار هم مطمئن بشه؛ یعنی اگه بیمار بیش از حد وسواس داره و یا به دلیل مشکلات روحی ممکنه بعداً از عملی که انجام داده پشیمون بشه، بیمار رو از عمل منصرف کنه.

نکته مهم دیگه ای که جراح باید قبل عمل به بیمار بگه اینه که اگه به هر دلیلی بیمار از نتیجه عمل راضی نبود، دیگه امکان انجام عمل طبیعی روی بینی اون وجود نداره؛ چون اندازه بینی خیلی کوچیک شده و با عمل ترمیمی بینی نمیشه کار زیادی روی بینی انجام داد. اما خب اگه بیمار قبلاً جراحی بینی طبیعی داشته باشه، مانعی برای انجام جراحی فانتزی وجود نداره.

از لحاظ فنی هم جراح باید خیلی دقیق آناتومی صورت فرد رو بررسی کنه و بتونه استاندارهایی مثل ارتفاع، زاویه، پهنا و … رو در عمل رعایت کنه. اون باید تمام سعی خودش رو بکنه که در نهایت بینی فانتزی بیمار با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشه. پزشک باید خیلی مراقب باشه که این جراحی، منجر به مشکل تنفسی برای بیمار نشه.

بنابراین باید بیمار برای پیدا کردن بهترین جراحی بینی فانتزی خیلی تحقیق کنه، نتیجه کارهای پزشکای مورد نظر رو ببینه و پرس و جو کنه که بیماران تا چه حد از نتیجه عمل راضی بودن. به هیچ وجه برای عمل عجله نداشته باشه و زمان کافی رو به پیدا کردن یه جراح خوب اختصاص بده تا بتونه نتیجه دلخواهش رو از عمل بگیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 1 =