عمل پروتز سینه صفر تا صد

پروتز سینه

پروتز سینه یکی از جراحی های پرطرفدار زیبایی سینه محسوب می شود. این جراحی به علت افزایش حجم سینه و فرم دهی مناسب سینه مورد استفاده قرار می گیرد.

این عمل یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در بین خانم ها است به خصوص طی چند سال اخیر در بین زنان بسیار محبوب و پرطرفدار شده است.از روش پروتز سینه بیشتر برای ایجاد سینه های بزرگ‌ و حجیم‌تر که بر اثر شیردهی ،کاهش وزن های شدید و یا از دست رفتن بافت سینه بر اثر سرطان شده استفاده می شود.

طبق امار سایت های مرجع خارجی این جراحی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در کشورهای مثل آمریکا،برزیل و مکزیک و کشورهای اروپایی است.

 

انواع پروتز سینه براساس مواد تشکیل دهنده

پروتزهای سینه بر اساس مواد تشکیل دهنده به دو نوع پروتز سینه سالینی یا اب نمکی و پروتز سینه سیلیکونی تقسیم می شود.

 

پروتز های سیلیکونی

این نوع پروتز با ژل سیلیکون پرمی شوند.جنس این پروتزها به بافت طبیعی سینه شما بسیار شباهت دارد.البته پزشکان برای اینکه این نوع پروتز را در بدن فرد قرار دهند باید از برش بزرگتر در زیر سینه ایجاد کنند.

پروتز سیلیکونی چون به صورت ژل هستش در صورتی که دچار پارگی شود خالی نمی شود و در بدن فرد باقی می ماند.

البته به این نکته توجه داشته باشید پارگی به ندرت در این نوع پروتز اتفاق می افتد اما برای اینکه شما دچار مشکل نشوید باید بعد انجام جراحی در فواصل زمانی منظم پروتز توسط پزشک چکاپ بشه.

 

پروتز های سالینی یا آب نمکی

محتوای داخل این نوع پروتز از آب نمک استریل شده پر می شود.پروتز سالینی از جداری غیر قابل نفوذ ساخته شده که محتویات آب نمکی که داخلش هستش به بیرون نشت نکنه و همچنین این پروتزها خیلی شبیه به بافت سینه نیست و برای جا دادن داخل بافت سینه در ابتدا یک برش بسیار کوچکی زیر سینه داده میشه و سپس مطابق با سایز دلخواه ماده سالین یا اب نمک داخل پروتز تزریق می شود.

در صورت پاره شدن پروتز داخل بافت سینه محتویات خالی شده و آب نمک توسط بدن جذب میشه.

 

پروتز سینه

نحوه انجام جراحی پروتز سینه

برای عمل پروتز جراح ابتدا بیمار را بیهوش می کند.برای بیشتر افراد از بیهوشی عمومی استفاده می شود.در مرحله بعد برش هایی زیر سینه ایجاد می شود که بشه از اون قسمت پروتز را داخل سینه جایگزاری کرد.

برش هایی که برای عمل ایجاد می شود معمولا برش های در دور هاله سینه،برش در زیر سینه ،برش در زیر بغل انجام میشه.با توجه به متدهای جدید و استفاده از پروتزهای سیلیکونی اکثرا برش در زیر بافت سینه توسط جراح داده میشه.

مرحله بعد قرار دادن پروتز سینه است ،جراح پس از ایجاد برش پروتز را وارد عضله دیواره قفسه سینه بدن می‌کند.

 

در مرحله آخر هم بخیه ها اغلب با نخ های جذبی یا غیر جذبی و گذاشتن چسب های مخصوص پانسمان بسته می شود و بعد از عمل هم از سوتین طبی و گاها استرپ سینه استفاده می شود.

 

استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل پروتز سینه

بعد از پروتز لازم است از سوتین های مخصوص تا مدتی استفاده کنید.پوشیدن سوتین مخصوص پروتز سینه را در محل خود حفظ می کند و سبب می شود پروتز حد‌اقل تکان به سمت پایین را در اثر نیروی جاذبه داشته باشد.

 

سن مناسب انجام برای جراحی پروتز سینه‌

به طور کلی بزرگ کردن سینه را می‌توان از 18 سالگی به بالا انجام داد که سن رشد و بلوغ در دختران به طور کامل انجام شده و در صورتی که رشد سینه به حد کافی نبود می توانند برام انجام جراحی پروتز سینه اقدام کنند.فرد می‌توانند قبل از بارداری نیز انجام دهد.

افراد مناسب برای جراحی پروتز سینه چه کسانی هستند ؟

 • افرادی که قصد انجام جراحی سینه را دادند نباید 2 ماه قبل و بعد از جراحی از سیگار و قلیان استفاده کنند.
 • کسانی که به طور طبیعی و ژنتیکی سینه های کوچکی دارند.
 • اگر کاهش وزن شدید داشته اید برای فرم دهی و فرم دادن به سینه میشه از پروتز یا ایمپلنت سینه استفاده کرد.
 • افرادی که به دلیل سرطان بافت سینه خود را از دست دادن هم می توانند این جراحی را استفاده کنند.

 

دوره نقاهت پروتز سینه

 • شما می توانید بعد از جراحی به آرامی  راه بروید و کارهای بسیار سبک را از روز بعد از عمل انجام دهید ولی در دو هفته اول از بلند کردن اجسام سنگین و رانندگی و هرگونه فشار به سینه خودداری کنند.
 • بعد از این دوره می توانید به سر کار برگردین و کارهای روزمره خود را به صورت عادی انجام دهید.
 • معمولا بعد از 2 ماه می تونید ورزش سبک را شروع کنید و تا حداقل 6 ماه از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید و فشار به سینه وارد نکنید.

 

نتایج جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، نتایج خوبی را برای شما خواهد داشت و بیمار بلافاصله بعد از عمل، تغییر در اندازه و حجم سینه را احساس خواهد کرد. از جمله مزیت های این جراحی به بالا بردن اعتماد به نفس در خانم ها می توان اشاره کرد.

این نکته هم باید گفته بشه که به طور کل پروتزها طوری ساخته شده اند که همیشه سالم بمونن و خاصیت و بافت خودشون رو حفظ می کنن. تنها در صورتی که زیباجو رضایت از جراحی خودش را نداشته باشه و یا نیاز به سایز بزرگتر داشته باشد جراحی مجدد انجام می دهد.

 

کپسول پروتز سینه

بعد از جراحی پروتز سینه بدن به طور طبیعی یک بافت کپسولی در دور پروتز ایجاد میکنه که این مورد کاملا طبیعی هستش و جای نگرانی نداره.اما طبق تحقیقات جدید به علت اینکه این کپسول ایجاد شده برای بدن ایجاد خطر نکنه بهتر است که پروتز بعد از 10 تا 15 سال بعد تعویض بشه.

در واقع بخواید حساب کنید محتویات سیلیکونی پروتز دائمی هستش و این عبارت که پروتز سینه دائمی هستش به علت محتویاتش هست وگرنه طبق چیزی که گفته شد باید خود پروتز حتما بعد از این مدت چک بشه.

 

عمل پروتز سینه

 

پروتز سینه و سرطان

طبق اخرین تحقیقات سازمان بهداشت امریکا fad.gov پروتزها هیچ سمیتی ندارن و باعث ایجاد سرطان نمیشوند و در واقع هیچ خطری برای بدن ندارند.در صورتی که هرگونه ترس از سرطان سینه دارین می تونید هر سال یک سونو یا ماموگرافی از باف سینه بدین و بافت خود را چک کنید و استرسی از این بابت متحمل نشید.

پروتز سینه مدل اشکی

به طور کل چند برند مختلف رایج که دارای گواهی های استاندارد جهانی و وزارت بهداشت ایران هستند داخل ایران وجود دارند که از جمله پروتز منتور که اصالتا امریکایی هستش ولی در هلند تولید میشه و برند پلی تک که ساخت کشور المان هست و پروتزهای موطیوا و اریون هم هستش که به ترتیب ساخت امریکای جنوبی و فرانسه هستند که قیمت پروتز سینه چیزی بین 15 تا 18 میلیون در اوایل سال 1401 هستش.

پروتز سینه اشکی هم معمولا قیمت بیشتری داره و قیمت پروتز سینه مدل اشکی هم که معمولا توسط شرکت منتور تولید میشه 20 تا 22 میلیون هستش که البته این قیمت ها ممکن هستش تغییر پیدا کنه و بهتره برای استعلام قیمت پروتز های سینه از شرکت های وارد کننده این برندها قیمت های به روز گرفته شود.

پرسش و پاسخ در مورد پروتز سینه

چند سوال رایج در مورد پروتزهای سینه را میخوایم باهم بررسی کنیم و پاسخ بدیم :

امکان شیردهی با پروتز سینه وجود دارد؟

در پاسخ این سوال باید گفت که رابطه بین پروتز سینه و شیردهی به نحوی هستش که هیچ تداخلی با هم وجود نداره و با بارداری و شیردهی هیچ تداخلی به وجود نمیاد و غذذ شیردهی در جایی قرار دارن که این جراحی هیچ آسیبی بهش وارد نمیکنه.

مدت زمان عمل پروتز سینه

به طور کل این جراحی جز جراحی های سبک محسوب میشه که مدت زمان این جراحی هم حدودا 1 ساعت هستش که در پایان جراحی و سپری کردن تایم ریکاوری تقریبا چند ساعت بعد از عمل مرخص میشید.

سوار شدن به هواپیما پروتز سینه میترکه؟

این مورد هم زیاد پرسیده میشه که یک شایعه ای هست که ایجاد شده که در پاسخ به این سوال هم فقط همین مورد رو میتونیم بگیم که اگر قرار بود پروتز داخل هواپیما بترکه الان هیچ کدوم از سلبریتی ها زنده نبودن!

برای حجم دهی سینه از تزریق چربی میشه استفاده کرد؟

تزریق چربی به سینه هم یکی از راهکارهای افزایش سایز سینه هستش که اگر شما جز افرادی هستید که چربی کافی را دارید با استفاده از عمل لیپوماتیک می توانید چربی لازم را قسمت هایی مثل شکم یا پهلو و پشت ساکشن کنید و بعد از تصفیه این چربی به قسمت بالای سینه تزریق کنید.این روش معایب و محاسنی داره که در در مقاله ی تزریق چربی به سینه به طور کامل در این خصوص صحبت کرده ایم.

 

عوارض پروتز سینه چی هستش؟

هر جراحی زیبایی یک عوارضی ممکن هستش داشته باشه.حتی یک امپول ساده هم میتونه عوارض داشته باشه چه برسه به انجام جراحی های زیبایی دیگه.خب حالا بریم ببینیم عوارض احتمالی پروتز سینه چی هستش؟

با احتمال خیلی کم ممکن هستش که بدن پروتز رو پس بزنه و قبول نکنه که باید این پروتز توسط جراح برداشته بشه

یا اینکه ممکن هستش که بعد از عمل عفونت ایجاد بشه که باید از آنتی بیوتیک استفاده بشه یا گاها ممکن هستش که نیاز باشه دوباره زیر سینه باز شه و پروتز ضد غفونی بشه و مجدد کار گذاشته بشه.

پروتز دائمی سینه

پروتز های سینه به طور کلی با گارانتی های لایف تایم یا همیشگی توسط شرکت های تولید کننده پروتز ارئه میشن که اما باید توجه کرد این گارانتی مربوط به سیلیکون های این پروتزها هستند و حالا سوالی که اکثرا پیش میاد که ایا عمل پروتز سینه دائمی هستش رو میخواهیم پاسخ بدیم.

به طور کل بعد از گذاشتن پروتزداخل بافت سینه بدن برای فیکس کردن این ایمپلنت سینه کپسول تشکیل میده و طبق اخرین صحبت های انجام شده در کنفرانس های خبری مختلف باید بعد از 10 تا 12 سال سینه و کپسول پروتز چک بشه و اگر همه چی روتین بود نیازی به تعویض نیست ولی در غیر این صورت بایستی به جهت مباحث پزشکی و زیبایی تعویض انجام بشه.

 

برای حجم دهی سینه پروتز سینه بهتره یا تزریق چربی

به طور کل برای حجم دادن به سینه خانم هایی که به طور ژنتیکی بافت و حجم کمی دارند چند راه کار وجود داره که یکی از این راهکارها انجام ورزش هستش ولی انجام ورزش هم زمان بر هستش و ممکنه برای بعضی از افراد خیلی تاثیر نداشته باشه که اینجا راه حل دوم یعنی بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یا پروتز سینه مطرح میشه که اگر بخوام به طور خلاصه بگم برای افرادی که صرفا در قسمت بالای سینه اونها خالی هستش و چربی لازم رو دارند میتونند که به قسمت بالای سینه تزریق چربی انجام بدن ولی کسانی که میخوان کل بافت سینه یک دست حجم داده بشه و ماندگاری و فرم مناسبی بگیره از روش پروتز سینه انجام استفاده میکنند.

اگر میخواهید تفاوت ها و مزایا و معایب این دو روش رو به طور کامل بخونید به مقاله راه های افزایش سایز سینه با تزریق چربی یا پروتز سینه مراجعه کنید.

2 دیدگاه برای “عمل پروتز سینه صفر تا صد

  • admin گفته:

   سلام وقت بخیر..پروتز سینه در حال حاضر برندهای منتور ،موطیوا،آریون و ناگور موجود است.برای استعلام سایز پروتز سینه باید تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + ده =