جراحی زیبایی سینه

جراحی سینه

جراحی زیبای سینه از جراحی های پرطرفدار چند سال اخیر است که امروزه زنان با انجام این جراحی زیبایی شما به سایز دلخواه و فرم مناسبی در سینه خود دست می یابید.البته جراحی زیبایی سینه علاوه بر بزرگ کردن سینه گاهی برای کوچک کردن سینه ها نیز استفاده می شود.روش هایی که امروزه برای انجام انواع جراحی زیبایی سینه مورد استفاده قرار می گیرد شامل ماموپلاستی ،پروتز سینه و لیفت سینه است.

 

انواع جراحی زیبایی سینه

پروتز سینه

پروتز سینه و یاهمان ایمپلنت سینه از جنس سیلیکون که با ماده آب نمکی و یا سیلیکون پر می شود.پروتزهای سالینی یا آب نمکی و پروتزهای سیلیکونی برای بیشتر خانم ها قابل استفاده است.البته شما بعد از مشاوره با جراح خود می توانید تصیم بگیرید که کدام یک را انتخاب کنید.

پروتز های سالینی نسبت به دیگر پروتز ها ی سینه پروتز هایی ارزان قیمت هستند.

جراحی سینه

تزریق چربی سینه

در عمل جراحی افزایش حجم سینه با روش تزریق چربی در سینه، جراح چربی از قسمت‌های دیگر بدن شما با کمک یکی از دستگاه های لیپوساکشن چربی اضافه را از بدن شما تخلیه می کند.این نواحی بیشتر شامل شکم ،پهلوها ،پشت وران ها است.

پس از اینکه میزان مورد نیاز چربی از قسمت‌های مورد نظر دریافت گردید، چربی‌های گرفته شده برای انتقال و تزریق آماده‌سازی می شود و بعد از اینکه چربی ها تصفیه شد ،جراح با دقت به سینه بیمار شما تزریق می کند. برش های ایجاد شده در این جراحی  بسیار کوچک و در حد چند میلی متر هستند.این روش جراحی زیبایی هم با بی حسی و هم با بیهوشی انجام می شود. تزریق چربی اگرچه مراحل سختی برای متخصص و جراح شما به همراه دارد اما برای شما روشی ساده است و دوره نقاهت نسبتاً کوتاه‌ مدت دارد.به این نکته توجه داشته باشید ،موفقیت در جراحی تزریق چربی به سینه بسیار به روش برداشت چربی و تکنیک و مهارت جراح بستگی دارد بنابراین لازم است برای تزریق چربی از متخصصان و جراحان ماهر و مجرب کمک بگیرید.

 

لیفت سینه

در بعضی از خانم ها دیده شده است که پوست سینه ها به اندازه کافی مقاومت لازم را ندارد و با افزایش وزن سینه و بارداری و شیردهی پوست سینه حالت شل و افتاده پیدا می کند. به گونه ای که پوست بیش از حدی نسبت بافت سینه وجود دارد.برای بالابردن سینه باید پوست اضافی از این ناحیه برداشته شود. همان گونه که گفته شد این مشکل بیشتر با افزایش سن افراد ، کاهش وزن افراد افتادگی به دلیل بارداری به وجود می آید. این عمل زیبایی در صورت نیاز بیمار به لیفت می تواند همراه با عمل پروتز سینه ترکیب شده و شما هم سینه بزرگتر، خوش فرم تر دارید و هم اینکه سینه ها به محل قبل خود باز می گردد.

 

ماموپلاستی

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه که این نوع جراحی ماموپلاستی کاهشی نیز می‌گویند، برای افرادی است که سینه های بسیار بزرگ و افتاده ای دارند.در این روش با برداشتن چربی اضافه ،بافت و پوست اضافی سینه های با فرم زیباتری خواهید داشت.

این جراحی همان گونه که دربالا گفته شد برای زنانی که سینه های خیلی بزرگی دارند جراحی مناسبی است. بانوانی که به دلیل سایز بزرگ سینه ها دچار مشکلاتی مانند درد های کمر، گردن و شانه ها هستند به گونه ای که نیاز به مصرف مسکن دارند، همچنین این افراد با پوشیدن سوتین و لباس خود دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند ،با انجام این جراحی درد عصب های سینه و محدودیت در انجام فعالیت ها روزانه به راحتی برطرف می شود.

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی در همه سنین برای افراد قابل انجام است ولی افرادی که رشد سینه های آنها کامل نشده است ممکن است در آینده نیاز به جراحی پیدا کنند بنابراین بهتر است بعد از این که رشد سینه کامل شد این جراحی زیبایی را انجام ندهید.

 

 

جراحی زیبایی سینه در چه سنی می توان انجام داد؟

به طور کلی برای انجام هر یک از جراحی زیبایی بهتر است. سینه ها قبل از عمل جراحی رشد کامل داشته باشند. برای بیشتر خانم ها رشد سینه ها تا سن هجده سالگی کامل می شود البته ممکن است رشد سینه در برخی افراد زودتر و در برخی دیگر دیرتر اتفاق بیفتد. حتی اگر سینه ها شما تا شانزده سالگی کاملاً رشد کرده باشد ،توصیه می شود برای انجام هریک از جراحی های زیبای سینه حداقل تا هجده سالگی منتظر بمانید تا سن رشد و بلوغ تکمیل شود.

 

توصیه های لازم بعد از جراحی سینه

 • لازم است تا مدتی از بلند کردن اجسام سنگین خوداری کنید تا به محل بخیه فشاری وارد نشود.
 • بعد از جراحی استراحت مطلق نداشته باشید و فعالیت های سبک روزمره خود را آغاز کنید.
 • در صورتی که در هنگام کار کردن در ناحیه سینه خود دردی را احساس کردید خیلی سریع فعالیت خود را قطع کنید.
 •  به مدت دوهفته برای تسریع و ترمیم جای بخیه از مصرف دخانیات خوداری کنید.
 • در دوره نقاهت به طور منظم مایعات و نوشیدنی های فراوان استفاده کنید.
 • تا زمانی که پزشک شما تجویز کرده است از سوتین های طبی استفاده کنید حتی تا مدتی در هنگام استراحت و خواب نیز از آن استفاده کنید و تنها در زمان استحمام آن را خارج کنید.
 • از آنجایی که تا مدتی نباید دست ها و بازوها خود را خیلی تکان دهید بنابراین تا يک هفته نمی توانید رانندگی کنید.

 

 

هزینه انجام انواع جراحی زیبایی سینه

بیشترین هزینه های عمل جراحی سینه به موارد زیر بستگی دارد:

 • نوع جراحی زیبایی سینه ای که می خواهید انجام دهید زیرا هریک از انواع جراحی سینه هزینه متفاوتی دارند
 • محل جغرافیایی کلینیک جراحی ومطب پزشک شما
 • هزینه انجام بیهوشی
 • تجهیزات مربوط به اتاق عمل مرکز جراحی
 • آزمایش‌های پزشکی لازم برای جراحی
 • هزینه های لباس‌های مخصوص جراحی
 • هزینه های مربوط به داروهای تجویز شده
 • دستمزد جراح

 

و در آخر باید گفت که هزینه عمل زیبایی سینه بیشتر  به روش انتخابی شما و تغییراتی که قرار است در سینه شما اعمال شود بستگی دارد.به عنوان مثال هزینه پروتز سینه نسبت به جراحی های دیگر بیشتر است.

همچنین درصورتی که عمل لیفت سینه و پروتز سینه همزمان انجام دهید هزینه دو عمل از شما دریافت خواهد شد البته ممکن است به علت همزمانی این جراحی هزینه های شما تا حدی کاهش یابد. جراحی تزریق چربی به سینه ممکن است هزینه کمتری برای شما داشته باشد اما ماندگاری این نوع جراحی کمتر است و ممکن است بعد از مدتی چربی ها جذب بدن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − یک =