پیکرتراشی و چیزهایی که باید بدانید

پیکرتراشی

پیکرتراشی ،زیبایی و تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که این روزها بیش از پیش مورد توجه آقایان و به خصوص بانوان قرار گرفته است. قبل از اینکه علم پزشکی تا این اندازه پیشرفت داشته باشد، تنها روشی که بتوان از طریق آن به تناسب و زیبایی اندام رسید، ورزش کردن به همراه سبک غذایی سالم بود. اینکه افراد برنامه غذایی مخصوصی داشته و به طور مرتب ورزش می کردند می توانست در طولانی مدت آن ها را به نتیجه دلخواه برساند. اما با پیشرفت تکنولوژی و طراحی دستگاه های مخصوصی به نام دستگاه پیکرتراشی، این معضل برای همیشه حل شد. حال افراد می توانند به وسیله پیکرتراشی در کوتاه ترین زمان به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند. در این مطلب تصمیم داریم درخصوص پیکرتراشی بیشتر صحبت کنیم.

 

پیکرتراشی چیست ؟

این روزها با گرم شدن بازارهای مدلینگ و تبلیغات مختلف، زیبایی اندام بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. با تبلیغات گسترده برای زیبایی و تناسب اندام، افراد به دنبال راه هایی جهت کاهش وزن هستند. عده ای تصمیم به رژیم های غذایی سخت می گیرند، برخی دیگر زمانی را برای ورزش کردن در سالن های ورزشی اختصاص می دهند و عده ای دیگر به دنبال راه حل های سریع تر همچون مصرف قرص های چربی سوز و مکمل های دارویی هستند تا از این طریق به اندام دلخواه خود برسند. برخی از این روش ها اصولی و برخی دیگر غیر اصولی هستند، برخی در مدت زمان کوتاه همراه با عوارض و برخی دیگر در طولانی مدت اما کاملا به سلامت شما را مقصد مورد نظرتان می رسانند.

 در بین تمامی این موارد یکی از روش های مدرن برای تناسب اندام پیکرتراشی است. در صورتی که پیکرتراشی توسط متخصصین مربوطه و با دستگاه های استاندارد آن انجام شود، می توان گفت بهترین انتخاب برای کسانی است که تمایل دارند همگام با علم پزشکی و در سریع ترین زمان ممکن کاهش وزن اصولی داشته و به اندام ایده آل خود برسند. چاقی و اضافه وزن می تواند در اثر دو عامل مهم ایجاد شود. مورد اول سبک غذایی ناسالم و دیگری عوامل ارثی است. اگر چاقی شما به صورت ارثی است و با رژیم و ورزش کردن به وزن دلخواه خود نرسیده اید، پیکرتراشی می تواند راه مناسبی برای رفع این مشکل باشد.

در پیکرتراشی قرار نیست صدمه ای به عروق، اعصاب و بافت های بدن شما وارد شود. اساس کار پیکرتراشی حذف و نابودی چربی های موضعی بدن است. از این طریق شما می توانید به صورت اصولی کاهش سایز داشته باشید. اگر اطلاعات چندانی درخصوص پیکرتراشی ندارید، بهتر است بدانید که این عمل به روش های مختلفی انجام می شود. انتخاب هرکدام از این روش ها که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم، بستگی به فیزیک و شرایط بدنی شما دارد. اصولا تکنیک های پیکرتراشی به دو دسته پیکرتراشی جراحی و غیرجراحی تقسیم می شوند.

پیکرتراشی

روش های جراحی برای تخلیه کردن چربی

 • جراحی پلاستیک ناحیه شکم
 • جراحی پلاستیک سینه که به سه گروه لیفت کردن سینه، ایمپلنت و ماموپلاستی نقسیم می شود.
 • جراحی بازو
 • جراحی ران

روش های غیرجراحی برای تخلیه چربی

 • لیپوست
 • لیپوماتیک
 • لیپوساکشن
 • لیپولیزر
 • بادی جت
 • اولترازد
 • ابدومینوپلاستی
 • کرایولیپولیز
 • و دستگاه اکسیلیس

 

روش لیپوماتیک

عده ای تصور می کنند لیپوماتیک و پیکرتراشی در واقع یکی هستند، اما این تصور کاملا غلط است. همانطور که در معرفی بخش قبل مشاهده کردید، عمل لیپوماتیک یکی از زیرمجموعه ها و تکنیک های پیکرتراشی است که در این قسمت به معرفی آن می پردازیم. لیپوماتیک را می توان یکی از بهترین روش های پیکرتراشی به شمار آورد. به کمک این روش شما می توانید با سرعت بسیار بیشتر، حجم زیادی از چربی اضافی را تخلیه کنید. عوارض، خطرات، درد و همچنین میزان شل شدگی پوست در این روش به مراتب کمتر از دیگر روش هاست. همچنین به دلیل دقت و ظرافت بالایی که در این روش وجود دارد، به بافت های بدن شما آسیب کمتری وارد می شود.

 

روش لیپوست

در این روش از دو تکنیک مختلف استفاده می شود. تکنیک اول، تی ال آ (T.L.A) و تکنیک دوم استفاده از لرزش رفت و برگشتی. این عملیات موجب می شوند تا تخلیه کردن چربی به صورت کاملا یکسان و یکنواخت و بدون گلوله شدن انجام شود. در هر دو روش لیپوماتیک و لیپوست می توان از چربی های مفید خارج شده برای تناسب اندام سایر بخش ها استفاده کرد.

 

روش لیپوساکشن

در این روش نیاز است تا ناحیه مورد نظر کمی برش داده شود. سپس به وسیله لوله مخصوصی به نام کانول که آن را به دستگاه مکش متصل کرده اند، چربی اضافه را از بدن خارج می کنند. از آن جایی که این چربی کیفیت مناسبی ندارد نمی توان از آن برای سایر بخش های بدن استفاده کرد.

 

روش ابدومینوپلاستی

از آن جایی که در انجام این روش نیاز به ایجاد دو برش در بدن است، می بایست فرد کاملا بیهوش شود. لگن و ناحیه اطراف ناف، دو بخشی هستند که باید برش زده شوند. به دلیل عوارض مختلفی که بعد از انجام این روش به وجود می آید، در حال حاضر از تکنیک ابدومینوپلاستی کمتر استفاده می شود.

 

روش لیپولیزر

روش کار لیپولیزر به کمک لیزر است. در این روش با ایجاد حرارت و گرما چربی های اضافه از یکدیگر گسسته می شوند.

 

روش بادی جت (واتر جت)

همانطور که از اسم این تکنیک مشخص است، از بین بردن چربی ها در این روش به کمک فشار و نیروی آب انجام می شود. آب از طریق یک میله فلزی با فشار بسیار زیاد به نواحی بدن که چربی در آن ذخیره شده برخورد می کند. این فشار به قدری زیاد است که موجب از هم گسستگی چربی ها خواهد شد.

 

روش اولترازد

امواج اولتراسوند یا هایفو، موجب از بین رفتن چربی ها می شوند. این امواج به کل چربی های عمقی و سطحی بدن نفود کرده و بعد از آب کردن، آن ها را از بدن خارج می کنند.

 

روش کرایولیپولیز

این روش در دمای بین 5- و 5+ کار می کند. از آن جایی که چربی ها مقاومت بسیار پایینی در برابر سرما دارند، با سرد کردن محیط می توان به خوبی چربی های اضافه را از بین برد.

 

روش استفاده از دستگاه اکسیلیس (Exilis)

امواج رادیویی که از این دستگاه وارد بدن می شود، با انرژی خود چربی های بخش مورد نظر در بدن را از بین می برد. این روش هیچ گونه خطر، عارضه یا دردی به همراه ندارد.

 

پیکرتراشی بدن

چند سوال رایج در مورد پیکرتراشی

چند روز بعد از پیکرتراشی میشه ورزش کرد؟

بهترین حالت این هستش که ورزش بعد از 3 ماه شروع بشه و اگر فقط لیپوماتیک انجام داده اید بعد از دو ماه هم میشه شروع به ورزش سبک انجام بدین ولی اگر همراه با پیکرتراشی، ابدمینوپلاستی هم انجام داده باشید بهتره که بعد از 3 ماه ورزش رو شروع کنید.

البته باید توجه کنید که بعد از عمل برای جلوگیری از امبولی باید پیاده روی هم با مشورت پزشک انجام بدین.

بعد از جراحی امکان مصرف سیگار یا قلیان هستش؟

حتما باید یک ماه قبل از جراحی و دو ماه بعد از جراحی از مصرف هرگونه سیگار یا قلیان و نوشیدنی های غیر مجاز را قطع کرد چون ممکن هستش پوست دچار نکروز بشه و بافت پوست بمیره.

استفاده از گن بعد از پیکرتراشی

در صورتی که پیکرتراشی کرده باشید حتما باید تا حدود 3 ماه از گن های مخصوص بعد از پیکرتراشی استفاده کنید که این باعث میشه پوستی که بعد از خالی کردن چربی خلا ایجاد شده سریعتر به بافت عضلانی بدن بچسبه و ورم سریعتر بخوابه و دچار مشکلات نشید.

در صورتی که از گن استفاده نکنید دچار ورم شدید میشید و دوره نقاهت شما طولانی میشه و نتیجه خوبی از جراحی نخواهید دید.

افتادن پوست بعد جراحی

اکثر سوالاتی که برای مراجعین و متقاضیان پیکرتراشی پیش میاد اینه که با برداشتن چربی از زیر پوست امکان افتادگی پوست بعد از برداشتن چربی هستش؟پاسخ این سوالم اینه که با پوشیدن گن و در صورتی که کاهش وزن شدید و سابقه زایمان نداشته باشید پوست به بدن میچسبه و افتادگی ایجاد نمیشه.

تزریق چربی به باسن بعد از پیکرتراشی

افرادی که نیاز به حجم دهی باسن با تزریق چربی دارن در ابتدا باید حتما پیکرتراشی انجام دهند و از نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلو و پشت چربی برداشته و بعد از انجام تصفیه چربی ،به باسن چربی تزریق میشه.

البته اگر فرد در ناحیه دست یا ران هم چربی داشته باشند میتونن این چربی رو ساکشن کرد و در صورتی که کیفیت چربی بالا باشه به باسن تزریق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =