کوچک کردن شکم بدون ورزش و ترفندهای شگفت انگیز

کوچک کردن شکم بدون ورزش

کوچک کردن شکم بدون ورزش از جمله سوالاتی است که بسیاری از افراد که مشغله زیاد دارند و یا شرایط خاصی دارند که نمی توانند ورزش کنند از مشاوران تغذیه می پرسند. ما همیشه در مورد ورزش کردن یک عقیده‌ی ثابت داشته‌ایم این که هر چه بیشتر ورزش کنیم می‌توانیم بیشتر بخوریم و در عین حال لاغر هم می‌شویم.

کوچک کردن شکم بدون ورزش چگونه امکان پذیر است؟

وجود چربی در دور شکم و بزرگ شدن آن نمای کلی بدن را به هم میزند و همه ما می دانیم که از بین بردن چربی های اضافه به خصوص در ناحیه شکم چقدر سخت است.اگر بصورت جدی تصمیم به لاغری و آب کردن شکم دارید یا باید به صورت جدی ورزش کنید یا اینکه رژیم بگیرید؛ شاید هم هر دو را انجام داده باشید.یک راه حل سومی به اسم لیپوماتیک هم میتونید تست کنید!

هان گونه که می دانید کاهش شاخص توده بدنی و از بین بردن چربی ها کار ساده ای نیست  اما با پشتکار و تحمل کوچک کردن شکم بدون ورزش به سختی صورت می گیرد.

وقتی وزن بدن بالا می رود تمایل چربی به انباشته شدن در شکم و پهلو و ران ها هم بالا می رود که البته  استعداد افراد در این زمینه متفاوت است .تغییر فرم اندام ها در هنگام چاقی، بسته به ژنتیک هر فرد و خصوصیات بدنی هر فرد متفاوت است.

کوچک کردن شکم

چرا ورزش بهترین راه برای حذف چربی‌های اضافی نیست؟

برخلاف حرف هایی که در طول عمر خود شنیده اید ورزش کردن کمکی زیادی به کاهش وزن نمی کند.ا ما با ورزش فقط می‌توانیم ۱۰ تا ۳۰ درصد از ۱۰۰ درصد انرژی‌ ای که همه را از طریق غذا دریافت می‌کنیم از راه فعالیت فیزیکی بسوزانیم.

در واقع یکی از راههای کم کردن وزن و کوچک کردن شکم بدون ورزش از طریق رژیم های غذایی است البته برای تخت کردن شکمتان حتماً واجب نیست که به خودتان سختی تحمل رژیم های سفت و سخت را بدهید، بلکه تغییر در سبک تغذیه و میزان کالری مصرفی به راحتی میتوان این کار را انجام داد.

نباید توقع داشته‌ باشید که تنها با خسته کردن خودتان با فعالیت‌های فیزیکی بتوانید مقدار چشمگیری وزن کم کنید. در نهایت میزان و نوع غذایی که می‌خورید تعیین‌کننده‌ی اندازه‌ی دور کمرتان است.هر فرد باید سیاست‌های سلامت جسمی و روحی را در طول زندگیش رعایت کند و بایدبه مبارزه با مصرف بی‌رویه‌ی غذاهای بی‌کیفیت و بهبود عادت‌های غذایی بپردازد که در سنین میانسالی کمتر دچار بیماری شود .

از جمله مواردی که در کوچک کردن شکم بدون ورزش باید رعایت کنید

 • رژیم غذایی درست داشته باشید البته باید دانست که رژیم گرفتن به معنای نخوردن نیست که کاری سخت باشد بلکه رژیم یعنی درست خوردن است .
 • برای کوچک کردن شکم بدون ورزش هنگام گرسنگی سعی کنید بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید.
 • برای کوچک کردن شکم بدون ورزشمصرف مواد نشاسته‌ای را به حداقل برسانید به جای برنج سفید برنج سیاه بخورید.
 • از غذاهای سرخ  کردنی و روغن دوری کنید.
 • برای کوچک کردن شکم بدون ورزش از مصرف هر  نوع ماده قندی مصنوعی به شدت بپزهیزید.
 • به جای قند و شکر و نوشیدنی های صنعتی به  هنگام گرسنگی میوه بخورید.
 • برای کوچک کردن شکم بدون ورزش چای ودمنوش های گیاهی  مصرف کنید به عنوان مثال صبح ها را با یک لیوان چای زنجبیل آغاز کنید. این نوشیدنی سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش و ازبین‌بردن اشتها برای نمک و شکر می شود همینطور میتوانید از چای سبز و دیگر دمنوش های لاغری برای کاهش وزن استفاده کنید.

برای کوچک کردن شکم بدون ورزش نوشیدن آب را زیاد کنید تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکم تان از بین برود آب را همراه لیمو بنوشید .

مصرف روغن کرچک برای کوچک کردن شکم بدون ورزش روش مناسبی است .مصرف روغن کرچک باعث می شود سوخت و ساز بدن بالا برود و بدن‌تان را وادار می‌کند تا چربی‌های ذخیره شده را به عنوان منبع سوخت مصرف کند روغن کرچک مزه‌ی خوبی ندارد اما  میشود با یک اسموتی خوشمزه‌ی و با  میوه ترکیب اش کنید در آن مزه‌اش را نخواهید فهمید.

 

کوچیک ردن شکم بدون ورزش

برای کوچک کردن شکم بدون ورزش این مواد غذایی را نخورید

از جویدن آدامس بپرهیزید

برای کوچک کردن شکم بدون ورزش از جویدن آدامس پرهیز کنید زیرا جویدن آدامس باعث قورت دادن هوا می شود. به همین دلیل باعث نفخ می شود. همچنین در صورت جویدن آدامس شکم بزرگ می شود.

از مصرف نشاسته بپرهیزید

برای کوچک کردن شکم بدون ورزش بایذ مصزف مواد غذایی نشاسته دار را کاهش دهید نان سفید، برنج،ماکارونی، رشته فرنگی، ذرت، آرد ذرت، سیب زمینی، .حاوی مقدار زیادی نشاسته هستند.همان گونه که می دانید  نشاسته در بدن به قند تبدیل می شود و هنگامی که قند اضافی تجمع می کند به صورت چربی ذخیره می شود. بنابراین برای کوچک کردن شکم،بدون ورزش از مصرف نشاسته بپرهیزید. سعی کنید غذاهای سالم تر مانند نان قهوه ای و برنج قهوه ای مصرف کنید.

قندها را از رژیم غذایی خود حذف کنید!

زمانی که شما آب میوه شیرین مصرف می کنیددر حقیقت شما مقدار زیادی کالری دریافت می کنید. آب میوه ها حاوی رنگ، قند و طمع دهنده هستند. بهتر است از خوردن آنها بپرهیزید.سعی کنید شیرینی جات حاوی قند، شکر مصنوعی و شکلات هستند، به مقدار کم بخورید.بهتراست برای کوچک کردن شکم بدون ورزش مصرف مواد قندی را کاهش دهید.

برای دستیابی به یک شکم تخت و پهلو های بدون چربی و بدنی به فرمی زیبا، افراد گاهی دست به انجام هر کاری دست میزند بدون آنکه به عواقب آن فکر کند . امروزه در رسانه ها تبلیغات گسترده ایی درباره  کمربندهای وشلوارک های لاغری و انواع دستگا ه ها و تجهیزات برای کاهش وزن و انواع مکمل ها و قرص ها و ژل های لاغری صورت گرفته است .در خیلی مواقع اینها غیر استاندارد بوده و مصرف و استفاده نادرست و یا بیش از حد از مکمل ها میتواند آسیب های جبران ناپذیری به بدن افراد وارد کند.

 اکثر خانم ها و آقایانی که به ظاهر خود اهمیت می دهند بنابراین بیشتر آنها برای داشتن تناسب اندام و لاغری وبدنی خوش فرم و ایده آل ،به دنبال اب کردن سریع  شکم و پهلو می باشد. که در این زمینه برای داشتن لاغری درست و بدون عارضه بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید.

 

کوچک کردن شکم

6 ترفند برای کوچک کردن شکم بدون ورزش

 1. برای کوچک کردن شکم بدون ورزش ، استرس را تا جای ممکن از خود دور کنید. استرس سبب بالا رفتن سطح کورتیزول در بدن می‌شود که در افزایش چاقی و تجمع چربی شکمی تاثیر دارد. در طول روز سعی کنید با انجام کارهایی که  به شما آرامش می‌دهند و همچنین چند نفس عمیق استرستان را برطرف کنید.
 2. سیگار نکشید.تصورات غلطی که وجود دارد افراد با سیگار کشیدن لاغر می‌شوند . تحقیقات نشان داده‌اند که با ترک سیگار از میزان چربی شکمی افراد کاسته شده است، پس برای کوچک کردن شکم خود، سیگار را کنار بگذارید و به ورزش کنید.
 3.  رژیم غذایی متعادل داشته باشید که مقادیر کافی از کربوهیدرات، پروتئین و چربی به بدن شما برساند، رژیمی که سرشار از اسیدهای چرب مضر باشد، قطعا در کوچک کردن شکم تان مشکل ایجاد خواهد کرد.
 4. مصرف فیبر را افزایش دهید، فیبرها که در میوه و سبزیجات به وفور یافت می‌شوند نه تنها در کاهش وزن کلی تاثیر دارند، با جلوگیری از ابتلا به یبوست تورم و برآمدگی شکم را هم کاهش می‌دهند.
 5. برای انجام کارهای روزانه‌ی خود بیشتر راه بروید و کمی سرعت عمل داشته باشید تا ضربان قلب افزایش یابد و کالری بسوزانید، همچنین برای کوچک کردن شکم خود، هنگام راه رفتن عضلات شکم را منقبض کنید و به این کار در طولانی مدت عادت کنید.
 6. صاف بایستید و صاف بنشینید. در هنگام نشستن وراه رفتن قوز نکنید با این حالت عضلات شکمی منبسط و سفت می‌شوند و این کار در جمع شدن شکم و عضلات آن موثر است.

روش هایی که به  کوچک کردن شکم بدون ورزش کمک می کند

شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید. قهوه، شکلات، نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین را تا جای ممکن کنار بگذارید. بدن شما هیچ احتیاجی به این همه قند ندارد. این نوشیدنی‌ها باعث می‌شوند برنامه کوچک کردن شکم شما با مانع بزرگی مواجه شود.

 • همان گونه که گفته شد  برای کوچک کردن شکم یدون ورزش ، لازم است که آب زیاد بنوشید. مصرف آب در روز از احساس گرسنگی کاذب و ریزه‌خواری جلوگیری می‌کند و دریافت کالری را کاهش می‌دهد. 8 تا 10 لیوان آب در روز کاملا ضروری است، ضمن اینکه آب برای پوست و زیبایی آن نیز مفید است.
 • تا جای ممکن نمک را حذف کنید  نمک بیش از حد نیاز بدن سبب افزایش فشار خون و تجمع چربی و کاهش آب بدن می‌شود به جای نمک از طعم دهنده‌های دیگری مانند فلفل برای غذایتان استفاده کنید، به هر حال برای کوچک کردن شکم ، باید کمی هم در عادات غذایی خود تغییر ایجاد کنید.
 • آهسته غذا بخورید. به طور کلی هنگامی که عصبی یا مضطرب هستیم، غذا را می بلعیم و درست نمی جویم. این کار باعث پرخوری، جمع شدن چربی در شکم و بزرگ شدن آن می شود. برای نداشتن شکم بزرگ سعی کنید لقمه های کوچک بردارید، آن را به طور کامل بجوید و مزه غذا را به درستی حس کنید.

 

در اخر هم یک روش که شاید سریعترین روش برای کوچک کردن شکم هستش که کاملا بدون ورزش و سختی انجام می شود همان عمل لیپوماتیک هستش که این جراحی باید زیر نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک در مراکز جراحی معتبر انجام شود.

6 دیدگاه برای “کوچک کردن شکم بدون ورزش و ترفندهای شگفت انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =