مشاور تغذیه برای لاغری

مشاور تغذیه برای لاغری

مشاور تغذیه برای لاغری که زیر نظر کارشناس ارشد تغذیه انجام می شود به ارائه برنامه غذایی ، برنامه مکمل ، برنامه تمرینی ،آماده سازی جهت مسابقات بیلدینگ کلاسیک فیزیک و پاور لیفتینگ می پردازد.

در طول زمان ویزیت، مشاور تغذیه برای لاغری سوالاتی در مورد برنامه غذایی، میزان فعالیت بدنی شما ، خلق و خو وبرخی سوالات دیگر مانند :

 • روزانه از چه مواد غذایی استفاده می کنید ؟
 • روزانه چه میزان فعالیت بدنی دارید؟
 • چه درمان ها و رژیم های غذایی برای درمان چاقی خود قبلا امتحان کرده اید؟
 • چه میزان کاهش وزن هدف شما است؟
 • چند بار در یک ماه به رستوران می روید؟

مشاور تغذیه برای لاغری  چه رژیم غذایی ارائه می دهد؟

رژیم غذایی که مشاوره تغذیه ارائه می دهد دارای دو نوع ثابت و متغیرمی باشد ،رژیم غذایی کنترل نشده یا نامنظم را رژیم غذایی متغیر می گویند به طور مثال شخصی روزی سه وعده غذا می خورد و روز دیگر ۵ وعده و شاید روزی دیگر دو وعده غذا می خورد این شخص دارای رژیم غذایی متغیر می باشد. رژیم غذایی ثابت یعنی هر روز مقدار کنترل شده ای از غذا را می خورید.

رژیم لاغری چیست ؟

بیشتر افراد با شنیدن نام رژیم به یاد محدودیت های تغذیه  و حذف مقدارزیادی از غذا ها از سبد غذایی روزانه می افتد .اما این نوع تصوراز رژیم لاغری که بخواهیم رژیم لاغری را به این صورت تعریف کنیم اشتباه است. رژیم لاغری در حقیقت دریافت میزان مشخص و درست ازمواد غذایی در طول روز است ، این مقدار مشخص با توجه به نیاز بدن در طول یک روزمتفاوت  می باشد.

یک مشاور تغذیه برای لاغری  کمک زیادی دررسیدن به اندام ایده آل شما  می کند . برای لاغری  لازم است که  به خوبی مشخصات بدنی شما شناسایی  شود وسپس  یک رژیم غذایی متناسب با متابولیسم بدنتان ارائه شود .

یک رژیم لاغری مناسب که توسط یک مشاور تغذیه برای لاغری ارائه شده است  می تواند شامل همه ی موادغذایی پروتئینی و کربوهیدراتی باشد . زیرا رژیم های  که تنها برخی از این مواد غذایی در آنها استفاده می شود نتیجه ای در بر نداشته و ممکن سلامت فرد را به خطر بیندازد . یک مشاور تغذیه برای لاغری  با ارائه برنامه غذایی درست که همه ی گروه های غذایی را به میزان کافی درآن وجود دارد به کاهش وزن شما کمک می کند.

نکاتی درباره رژیم غذایی

این را بدانید که رژیم غذایی  که یک مشاورتغذیه لاغری ارائه می دهد باید متعادل، متنوع و متناسب با فرهنگ غذایی فردباشد ، تا وی بعد از رژیم گرفتن از ادامه ی آن خسته و نا امید نشود .

معمولا رژیم های نامتعادل و نامناسب  بعد از گذشت 5 یا 6 سال شما را دچار پوکی استخوان می کند.

در واقع رژیم های غذایی محدود مواد غذایی و یا حتی  رژیم های تک غذایی، کم کالری و رژیم هایی که با حذف یک وعده غذایی و یا یک گروه غذایی مواجه هستند سلامتی فرد را به خطر می اندازند.

بهترین نوع رژیم لاغری که مورد تائید  مشاور تغذیه برای لاغری است یک برنامه ی غذایی برای مصرف تمامی مواد غذایی مورد نیاز بدن است .

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با پیکرتراشی یا لیپوماتیک

یکی از راه های لاغری یا فرم دهی بدن استفاده از روش های مختلف پیکرتراشی هستش که یکی از این دستگاه ها لیپوماتیک هستش.لیپوماتیک یکی از دستگاه ها برای فرم دهی بدن هستش.فقط باید توجه کنید که یک بی ام ای مناسب برای جراحی داشته باشید.فقط باید توجه کنید در ابتدا باید با محاسبه bmi در مرحله اول بسنجید که این شاخص توده بدنی زیر 30 باشه که کیس مناسبی برای جراحی داشته باشید.

نکاتی که مشاور تغذیه برای لاغری به آن تاکید دارد

آرام غذا بخورید

مشاور تغذیه از شما می خواهد در هنگام غذا خوردن آرام غذا بخورید زیرا بررسی ها نشان می دهد که غذا خوردن به تندی می تواند باعث افزایش وزن شما شود همچنین ابتلا به بیماری های قلبی  را نیز افزایش خواهد داد. زیرا محققان می گویند «وقتی به سرعت و یک نفس غذا می خورید به روده تان اجازه نمی دهید که سیگنال های سیر شدن را به موقع برای مغز بفرستید و همچنان به خوردن ادامه خواهید داد.»

به تنهایی غذا نخورید!

یکی از روشهای که به لاغری کمک می کند این است که به تنهایی غذا نخورید پژوهش هانشان می دهند افرادی که هر روز دست کم دو وعده غذایی اصلی خود را به تنهایی مصرف می کنند، بیشتر از دیگران در معرض اضافه وزن و چاقی قرار دارند. با این حال بررسی های دیگر نشان می دهند ارتباط معنا داری میان تنهایی و انتخاب غذاهای ناسالم وجود دارد.

 

غذاهای پرکالری را کنار بگذارید

مشاوره تغذیه در برنامه غذایی شما غذاهای پر کالری را کاهش می دهد و در برخی موارد آنها را حذف می کند به عنوان مثال زمانی که به سراغ نوشابه های گازدار یا آب میوه های صنعتی می روید، حجم قابل توجهی قند را بدون احساس سیری ، به بدن خود وارد می کنید که این امر موجب افزایش وزن شما می شود. بهتر است هنگام گرسنگی پروتئین ها و کربوهیدرات های پیچیده مانند حبوبات، غلات کامل، مغزها و سبزیجاتی مانند شاهی، ریحان و نعناع که هضم آنهادر سیستم گوارش نیاز به زمان بیشتری دارد استفاده کنید.

 

فقط ورزش های هوازی انجام ندهید

ورزشهای هوازی به تنهایی موجب لاغری نمی شود زیرا این ورزش ها قدرتی نیستند بافت عضلانی با سوزاندن کالری کمکتان می کند، اما کالری سوزی با ورزش هوازی کمک زیادی به ساخت عضله نمی کند. ورزش قدرتی به بالا رفتن سوخت و ساز کمک می کند، این یعنی حتی پس از ورزش نیز به چربی سوزی ادامه دهید.

 

مشاور تغذیه برای لاغری چه کاری انجام می دهد؟

 • مشاور تغذیه در ابتدا برخی اقدامات اولیه را در جلسه مشاوره انجام می دهد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.
 • در ابتدا مشاور تغذیه برای لاغری شرح حال بیمار را بررسی می کند
 • مشاور تغذیه برای لاغری به اندازه گیری شاخص های مختلف چاقی و تراکم چربی های منطقه ای می پردازد
 • در جلسه مشاوره یک مشاور تغذیه مراحل کاری درمانی سه ماهه را توضیح می دهد.
 • همچنین یک مشاور تغذیه برای لاغری به مشاوره انفرادی ورفتاردرمانی برای تغییر رفتارهای نادرست غذایی فرد می پردازد
 • در جلسه مشاوره دستور انجام آزمایشات لازم که اهمیت ویژه ای در شناسایی علل و عوارض متابولیک ناشی از چاقی دارد توسط مشاور تغذیه برای لاغری برای شما تجویز می شود
 •  تجویز داروهای مورد نیاز و پیگیری اثربخشی و جلوگیری از بروز عوارض جانبی داروها از کارهایی است که مشاور تغذیه برای لاغری انجام می دهد.

 

ویژگی های مشاور تغذیه برای لاغری

 • یک مشاور تغذیه درابتدا  باید صبر و حوصله زیادی داشته باشد و به تمام مشکلات بیمار گوش کند.
 • مشاور تغذبه خوب با توجه به شرایط بیمار بهترین رژیم لاغری  را به او پیشنهاد خواهد داد.
 • مشاور تغذبه نباید تنها به فکر منافع خود باشد  و سلامت بیمار را در اولویت قرار دهد.

نقش مشاور تغذیه

مشاوره تغذیه خوب در ابتدا قبل از تهیه برنامه غذایی  ابتدا درباره میزان فعالیت های روزانه او، سبک زندگی ، قد، وزن، بیماری  وی پرس وجو می کند و در صورت نیاز آزمایشاتی را برای وی  تجویز می نماید و بعد از بررسی آن ها یک برنامه غذایی مناسب برای بیمار تهیه می کند  و او را در طی درمان کمک می کند تا با برنامه پیش رفته و سلامت جسمی و روحی ، تناسب اندام خود را به دست خواهد آورد.

در برخی از مواقع  ممکن است بیمار به علت مشغله های زندگی و یا دوری مسافت نمی تواند به صورت حضوری و منظم به مطب مراجعه کند در این صورت می تواند با مراجعه وب سایت مشاور تغذیه برای لاغری  فرم رژیم غذایی آنلاین را پر کرده و رژیم آنلاین را دریافت کند.

به این نکته خیلی مهم توجه داشته باشید که در هنگام پر کردن فرم رژیم غذایی آنلاین تمامی موارد مربوط به خود را اعم از حساسیت های غذایی ، بیماری ، وزن و قد و غیره را اعلام کنید تا مشاور تغذیه  براساس اطلاعات شما برنامه غذایی مناسبی را برای تان تجویز کند.

انتخاب بهترین مشاور تغذیه برای لاغری

برای انتخاب یک مشاور تغذیه خوب می توانید از آشنایان و دوستان نزدیک خود  کمک بگبرید همچنین می توانید  یا سرچ در گوگل یک متخصص تغذیه خوب انتخاب کنید.

بعد از تهیه لیستی از بهترین مشاور تغذیه برای لاغری در قزوین درباره آن ها تحقیق کرده و سوابق کاری آن ها را بررسی نمائید.
پس از آن برای مشاوره نزد یک مشاور تغذیه خوب  رفته و مشکلات خود را به او بازگو کنید تا بتواند به درستی شما را راهنمایی نماید.برای اطمینان از انتخاب پزشک مورد نظر میزان رضایت بیماران وی را کاملا بررسی کنید.

ویزیت کسانی  که برای دریافت رژیم لاغری، رژیم چاقی، رژیم درمانی غیر به مشاور تغذیه برای لاغری در قزوین به صورت حضوری مراجعه می کنند.بررسی روند بیمارانی که تحت مشاوره تغذیه قرار گرفته اند.

کنترل و پایش اندازه غذای تغذیه شده توسط بیماران بخصوص بیمارانی که در بیمارستان هستند.بررسی روند تغذیه ورزشکاران از وظایف مهم متخصص تغذیه برای لاغری است.

پرسش هایی که باید از مشاور لاغری خود بپرسید:

• آیا برنامه کاهش وزن من ریسک هایی برای من دارد؟
• اهداف کاهش وزنم را چگونه تعیین کنم؟
• BMI هدف من باید به چه میزان باشد؟
• اگر بیشتر از یک کیلو توصیه شده در هفته کاهش وزن داشته باشم، چه رخ می دهد؟
• آیا لازم است قرص های مکمل به عنوان بخشی از برنامه کاهش وزنم مصرف کنم؟
• هنگامی که به وزن مورد نظرم رسیدم، چگونه وزنم را ثابت نگه دارم؟

برای محاسبه بی ام ای به این به این لینک مراجعه کنید.

تاثیر مشاوره تغذیه در لاغری

به طور کلی مشاوره تغذیه با در اختیار داشتن علم و اطلاعات لازم در مورد هر فرد می تواند به شمادر رسیدن به لاغری و کمک زیادی کند. به عنوان مثال مشاوره و متخصصین تغذیه با نظارت بر پیشرفت به طور منظم به شما کمک می کند تا به هدف مورد نظر خود نزدیک شوید، آنها با در نظر گرفتن کالری مورد نیاز بدن هر فرد برنامه های رژیم غذایی شخصی را مشخص میکنند.

علاوه بر روش و میزان تغذیه ، مشاوره تغذیه الگوی فعالیت های بدنی و خواب شما را نیز برحسب ویژگی های بدنی هر فرد مشخص میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 17 =