متخصص تغذیه خوب در تهران

متخصص تغذیه خوب در تهران

متخصص تغذیه خوب در تهران عادات غذایی فرد را در ابتدا بررسی می کند و غذاهایی که نیاز است را برای فرد توصیه می کند سپس نحوه صحیح عادات غذایی را یه شما آموزش می دهد و تاثیر برنامه هایی که برای شما در نظر گرفته را پیگیری می کند تا مطمئن شود برنامه غذایی داده شده بر روی بدن شما موثر بوده است و روند درمان را ثبت می کند.

متخصص تغذیه خوب در تهران چه کسی است؟

متخصص تغذیه فردی است که با داشتن علم و دانش خود به شما کمک می کند تا بهترین سبک زندگی و رژیم غذایی را داشته باشید.

متخصص تغذیه علاوه بر افراد عادی می تواند برای بیماران خاص همچون بیماران دیابتی، بیماران قلبی و حتی خانم های باردار رژیم غذایی مناسبی را ارائه دهد . متخصص تغذیه عالی در تهران تاثیر رژیم غذایی بر روی سلامتی جسمی و روحی شما را پیگری می کند ،تلاش می کند تا روند درمان و رژیم شما، طبق دلخواهتان به بهترین نتیجه ممکن برسد.

 

تغذیه مناسب چیست؟

تغذیه مناسب در حقیقت مصرف غذاهایی با ویتامین ها و مینرال های مختلف و کاهش دریافت چربی ها می باشد.برای بسیاری از مردم، مصرف غذاهایی با فیبر بالا انتخاب مناسبی است .همچنین تغذیه مناسب به معنی میزان غذای دریافتی است که از میزان انرژی مصرفی روزانه بیشتر نباشد.

مزایای داشتن تغذیه خوب چیست؟

مهم‌ترین مزایای تغذیه در این است که به شما در داشتن سیستم ایمنی بهتر، کاهش وزن، حفظ و ارتقای سلامت قلب و بهبود روند سوخت و ساز بدن کمک می کند و با رعایت رژیم غذایی باعث افزایش طول عمر شما می شود.در اینجا به برخی از مزایای داشتن تغذیه خوب اشاره شده است

سلامت قلب و عروق فرد

همان گونه که می دانید رژیم غذایی مناسب باید دارای مقدار کافی از غلات کامل و سبزیجات و همچنین مقدار کمی از لبنیات  و چربی ها باشد داشتن یک رژیم غذایی مناسب شما را در پیشگیری از ابتلای به بیماری‌های قلبی  از طریق کاهش فشار خون بالا و کلسترول کمک می‌کند. همچنین رژیم غذایی مناسب می‌تواند  علاوه بر پیشگیری از بیماری های قلبی  شما را در پیشگیری از بیماری های مزمن مانند  دیابت یاری رساند.

حفظ و بهبود سلامت استخوان

یک رژیم غذایی خوب که غنی از منابع منیزیم، کلسیم و ویتامین D است بدن شما را در کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌هایی استخوانی به خصوص بیماری‌هایی که با افزایش سن ایجاد می شود را کمک می کند.

 

متخصص تغذیه خوب در تهران چه نوع رژیم های غذایی را ارائه دهد ؟

یک متخصص تغذیه خوب باید بتواند به تمامی رده های  سنی از جمله کودکان  و میانسالان، همینطور افراد چاق و افراد لاغر رژیم لاغری و رژیم غذایی متناسب با وضعیت  هر فرد ارائه دهد برخی از رژیم های غذایی  که یک متخصص خوب در تهران ارائه می دهد عبارتند از:

 • رژیم چاقی
 • رژیم لاغری
 • رژیم بعد از زایمان
 • رژیم غذایی در دوران بارداری
 • رژیم غذایی افراد مسن و کودکان
 • رژیم غذایی مخصوص پوکی استخوان
 • رژیم غذایی برای درمان بیماری های گوارشی
 • رژیم غذایی جهت کنترل حساسیت و آلرژی
 • رژیم غذایی مناسب برای افراد ورزشکار

نقش متخصص تغذیه عالی در تهران  چیست؟

نقش بهترین متخصص تغذیه عالی در تهران این است که با پیشگیری از کمبود مواد مغذی بدن یا ارزیابی و تشخیص مشکلات سلامت غذایی مربوط به نیازهای تغذیه فرد بهترین برنامه غذایی را به فرد ارائه دهد در اینجا به برخی از نقش های متخصص تغذیه اشاره شده است

 • مصرف مناسب مواد مغذی بیمار بر اساس شرایط پزشکی
 • رفتارها و عادت های خوردن بیمار را بهبود می بخشد
 • کمک به کنترل هر نوع اختلال در خوردن و ترکیب انواع غذاها و کالری ها در رژیم غذایی بیمار
 • تغذیه رژیم های مناسی به ورزشکاران بر اساس سطح تمرین

متخصص تغذیه خوب

 

وظایف  متخصص تغذیه خوب در تهران

متخصص تغذیه خوب  برای تمامی مردم از جمله  کودکان، میانسالان، بیماران، افراد چاق و لاغر متناسب با نیازبدن  آنها برنامه ی غذایی تهیه می کند.

متخصص تغذیه خوب در تهران برای اینکه مشخص کند از شما چه نوع مواد غذایی استفاده کنید و چه میزان روزانه مواد غذایی مناسب مصرف کنید در ابتدا به شناسایی و ارزیابی و بررسی  نیازهای مراجعان می پردازد سپس به تهیه و ارائه برنامه های غذایی مناسب به مراجعین می پردازد ودر آخر به ارزیابی اثرات برنامه های غذایی و تغییر آنها در بدن فرد می پردازد

همچنین متخصص تغذیه عالی در تهران به بیماران خود با صحبت کردن انگیزه می دهد تا برنامه غذایی خود را به درستی دنبال کنند.

مشاوره با متخصص تغذیه خوب در تهران

با مراجعه به متخصص خوب  در ابتدا از شما  خواسته می شود که مواد غذایی مصرفی در وعده های مختلف غذایی را فهرست وار بیان کنید تا به این طریق مشکلات تغذیه ایی شما مشخص شود.

به همین ترتیب متخصص تغذیه خوب در تهران  یک برنامه دو هفته تا یک ماهه را برای وی در جلسه اول تنظیم می کند و در جلسات بعدی از شما می خواهد مشکلات احتمالی  که با این رژیم برای آنها پیش آمده را شرح دهد تا تغییرات لازم رادر رژیم بعدی  ایجاد کند

برخی افراد بدون مراجعه به متخصص تغذیه خوب در تهران  شروع به تغییر عادات غذایی خود می کنند که همین امر موجب می شود فرد پس از مدتی رژیم خود را به سرعت  ناامیدانه ترک کند. زیرا بسیاری از بیماران دررژیم غذایی خود مسیری اشتباه را طی می کنند  و و دچار مشکلات زیادی در این زمینه می شوند بنابراین در اینجا نقش یک متخصص تغذیه خوب در تهران پر رنگ تر می شود.

 

انتخاب متخصص تغذیه خوب در تهران

باید به این نکته اشاره کرد که  امروزه افرادی که متخصص تغذیه نیستند درامر مشاوره تغدیه افراد دخالت می کنند به عنوان مثال مربیان باشگاهای ورزشی و بدنسازی و یا گروهی از پزشکان که در این زمینه تخصص کافی ندارند و سعی می کنند با هر ترفندی وزن مراجعه کننده را کم کنند و صدمات زیادی سلامت افراد وارد می کنند.

بنابراین سعی کنید درانتخاب متخصص تغذیه خوب  همیشه دقت کنید و به این نکته دقت کنید که متخصص تغذیه باید مدارک مورد تایید وزارت بهداشت و نظام پزشکی رابرای دادن مشاوره تغذیه دارا باشد

به یاد داشته باشید که یک رژیم غذایی مناسب نباید عوارضی برای فرد به همراه داشته باشد  شما برای داشتن یک رژیم غذایی خوب بهتر است به یک متخصص تغذیه خوب در تهران مراجعه کنید.

مشاوره با متخصص تغذیه خوب در تهران

با مراجعه به متخصص تغذیه خوب در تهران ،می توانید  لیستی از مواد غذایی که در طول روز مصرف میکنید را برای پزشک خود  بیان کنید.
در نتیجه متخصص تغذیه خوب درتهران  سعی می کند یک برنامه دو هفته تا یک ماهه را برای وی تنظیم نماید  و در جلسه بعدی مراجعه از آنها می خواهد که مشکلات احتمالی که برایش با این برنامه غذایی برای انها رخ داده است را شرح دهید تا تغییرات لازم در رژیم ایجاد شود.
البته در صورت نادیده گرفتن عادات غذایی ممکن است فرد رژیم خود را به سرعت و ناامیدانه ترک نماید.بسیاری از بیماران برای دنبال کردن رژیم غذایی خود مسیری اشتباه را را انتخاب می کنند.
محدود کردن یا پرهیز کردن  گروهی از مواد غذایی به معنای حذف آن است که در این میان است که نقش متخصص تغذیه خوب  ، مشخص تر خواهد شد.
البته در چند سال اخیر  افرادی که در زمینه تغذیه تخصص ندارند شروع به مشاوره تغدیه  می کنند مانند مربیان باشگاهای ورزشی و بدنسازی و  افرادی از گروه پزشکی که تخصص مورد نیاز  این کار را ندارند و سعی می کنند با هر ترفندی وزن مراجعه کننده را کاهش دهند و آسیب های  جدی به سلامت افراد وارد می کنند .
همیشه تلاش کنید درانتخاب متخصص تغذیه دقت نمائید و اطمینان حاصل کنید این فرد مدارک مورد تایید وزارت بهداشت و نظام پزشکی را برای دادن مشاوره تغذیه ای دارا می باشد.

چه بیمارانی باید به متخصص تغذیه خوب در تهران مراجعه کنند

همانطور که در بالا ذکر کردیم داشتن یک رژیم غذایی سالم و درست می تواند موجب تسریع و حتی بهبودی روند درمان بیماری خیلی از افراد  شود . بعضی از این بیماری هایی که با تغذبه مناسب بهبود می یابد شامل
 • بیمارانی که مشکلات کلیوی دارند.
 • بیمارانی که مشکلات قلبی و عروقی دارند
 • افراد دیابتی
 • بیماران کبدی و گوارشی
 • بیماران سرطانی
متخصص تغذیه به افراد مختلف در زمینه های متفاوت به افراد کمک میرساند ، رژیم غذایی که توسط متخصص تعیین می شود  براساس جديدترين روش ها و منابع علمي و پزشكي روز دنيا تنظیم شده است.و شما با مراجعه به یک متخصص تغذیه می توانید رژیم درمانی درست ومناسبی داشته باشید.

متخصص تغذيه بايد در مورد چه چيزهايي مطلع باشد؟

 1. متخصصین تغذیه باید در ارتباط با ورزش، بيوشيمي و پزشكي اطلاعات خوبي داشته باشند.
 2. همچنين مي بايست اطلاعات كاملي از ارزش غذايي مواد مختلف، ميزان كالري و … داشته باشد.
 3. و نيز اطلاعات كافي در رابطه با مشخصات افراد با سبک ها و رژیم های غذایی مختلف در دوره تحصیلی و کاری خود کسب کرده باشد.

نقش متخصص تغذیه در سلامتی

پیشگیری از اختلالات مربوط به کمبود مواد مغذی بدن یا ارزیابی و تشخیص مشکلات سلامت غذایی موجود که مربوط به نیازهای تغذیه ای است که ممکن است در هنگام مشورت با پزشک اصلی بیمار و یا سایر ارائه دهندگان خدمات سلامت انجام شود.

 • تنظیم مصرف مواد مغذی بیمار بر اساس شرایط پزشکی
 • کمک به بهبود رفتارها و عادت های خوردن
 • کمک به بازیابی هر نوع اختلال در خوردن و ترکیب انواع بیشتری از غذاها و کالری ها در رژیم غذایی بیمار
 • تغذیه رژیم های بیمار بر اساس سطح تمرین، مانند ورزشکاران حرفه ای یا دانشجویان که بسیار فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =