لاغری پهلو و شکم

لاغری پهلو و شکم

لاغری پهلو و شکم دغدغه جدی و قابل توجه بسیاری ازمردم است و به این خاطر بیشتر افراد از روش های مختلف و داروهای زیادی استفاده می کنند. سوزاندن چربی ها ولاغری شکم و پهلو کمی دشوار است چرا که چربی های این قسمت از بدن سخت تر از بقیه قسمت های دیگر بدن می باشد مخصوصا در آقایان که چربی ها عمدتا در این قسمت تجمع دارد.

کاهش وزن با لاغری شکم و پهلو متفاوت است.آب کردن چربی های شکم و پهلو باعث بروز برخی بیماری های قلبی و کلیوی و عروقی در بیشتر افراد می شود و هم باعث زشتی و ناموزون بودن اندام درافراد می شود.

 

چگونه لاغری پهلو و شکم داشته باشیم؟

لاغری یک فرایند کلی است و تنها (یا تقریبا) توسط بدن تنظیم می شود. حقیقت این است که اگر بین توزیع چربی در بدن جنسیت، هورمون ها، ژنتیک، سن، الکل و تغذیه، فعالیت بدنی افراد همبستگی وجود داشته باشد، می تواند عمدتا بافت چربی یا یک بخش خاص ازبدن را کاهش دهید.

تعادل رژیم غذایی برای لاغری پهلو و شکم

تعادل رژیم غذایی برای لاغری پهلو و شکم یعنی کم کردن  کالری  و تقسیم آن در طی روز است. همانطور که پیش بینی شده، برخی از کارشناسان ادعا می کنند که لاغری پهلو و شکم، تنها از طریق رژیم غذایی تقریبا غیر ممکن است. درصورتی که شما با مراجعه به یک متخصص تغذیه و داشتن رژیم غذایی مناسب می توانید لاغری پهلو وشکم داشته باشید.زیرا سبک زندگی، رژیم غذایی، ژن ها و سن عامل اصلی افزایش وزن به ویژه در شکم و پهلو هستند.

 

بهترین راه لاغری پهلو و شکم

هر کسی ممکن است چاقی شکم داشته باشد، کاهش وزن در آب کردن چربی شکم و پهلو موثر است. اگر با استفاده از یک رژیم لاغری مناسب وزن کم کنید، علاوه برکاهش وزن از کل بدن شما لاغری پهلو و شکم نیز اتفاق می افتد،و در نهایت باعث لاغری شکم خواهد شد.

در اینجا به برخی از روش های لاغری پهلو و شکم اشاره شده است که به شما در این زمینه کمک می کند.

 

چربی سالم را در رژیم غذایی خود جایگزین چربی مضر کنید

وجود مقدار کمی چربی در رژیم غذایی روزانه مشکلی برای فرد  به وجود نمی آورد. اما شما باید نوع اشباع شده  آن را که در غذا های حیوانی، روغن نارگیل، پالم و لبنیات پر چرب وجود دارد را محدود کنید.

و تنها  بخش خیلی کوچکی از رژیم غذایی خود را به این مواد غذایی اختصاص دهید. حتما قبل ازمصرف مواد غذایی به برچسب های تغذیه توجه کنید تا بدانید چقدر کالری و چه مقدار چربی  باید مصرف کنید. سعی کنید چربی مورد نیاز بدن را با چربی موجود در مواد غذایی گیاهی یا ماهی مانند ماهی سالمون، ماهی تن که سر شار از امگا 3 هستند تامین کنید.

 لاغری پهلو و شکم

 مصرف فیبر را در رژیم غذایی خود افزایش دهید

مصرف سبزیجات با برگ سبز، غلات کامل، آجیل و لوبیا برای لاغری پهلو وشکم  کافی است. چربی شکم از خطرناک ترین نوع چربی است، زیرا می تواند اطراف اعضای اصلی بدن ، از جمله کبد، پانکراس و کلیه را بپوشاند بنابراین با مصرف فیبر چربی اضافه بدن خود را کاهش دهید.

 

برای لاغری پهلو و شکم چند ساعت خواب کافی داشته باشید

خواب کمتر از 5 ساعت می تواند باعث چاقی شکم در افراد شود. از طرفی اگر در شبانه روز بیش از 8 ساعت بخوابید نیز می تواند بر چربی های شکم شما  بیفزاید. بهترین میزان خواب در شبانه روز بین 6 تا 8 ساعت است . اگراین میزان خواب کافی را ندارید سعی کنید کمی زود تر به رخت خواب بروید. قبل از خواب کمی استراحت کنید و اتاق خواب خود را خنک نگه دارید.زیرا خواب مناسب به کاهش وزن و لاغری پهلو وشکم شما کمک می کند.

روشهای خانگی برای لاغری پهلو وشکم

لاغری پهلو و شکم با کدو سبز

 با مصرف کدو و آب این سبزی در رژیم غذایی خود می توانید چربی های دور شکم و پهلوی خودرا کاهش دهید.

 

لاغری پهلو و شکم با مصرف دارچین

 همان گونه که می دانید ادویه به افزایش متابولیسم فرد کمک می کند و همچنین فواید قابل توجهی برای تنظیم قند خون دارد با افزایش متابولیسم بدن لاغری پهلو و شکم نیز اتفاق می افتد.

 

  لاغری پهلو و شکم با کرفس

 کرفس دارای کالری خیلی کم و غنی از فیبر و مقدار زیادی ویتامین این گیاه علاوه بر چربی سوزی و لاغری پهلو وشکم  می شود. است ، بنابراین می توانید  از آن برای لاغری پهلو و شکم وبدنی سالمتر استفاده کنید

 

نکاتی درباره رژیم لاغری پهلو و شکم

ورزش را فراموش نکنید و اگر شرایط و یا وقتی برای ورزش ندارید روزی حداقل نیم ساعت حتما پیاده روی کنید. ورزش در کنار رژیم غذایی سالم به شما در کاهش وزن و لاغری پهلو و شکم کمک شایانی می کند.

مصرف ادویه ها در لاغری پهلو وشکم

ادویه های لاغرکننده و چربی سوز زیر را در وعده‌های خود بگنجانید تا سریع‌تر و بهتر جواب بگیرید:

هل

  از هل به عنوان یک چربی سوز طبیعی یاد می شود . بعد از غذا یک فنجان از این دم کرده ی معطررا میل کنید وبه این وسیله  به لاغری پهلو و شکم خود نزدیک تر شوید

 زردچوبه

چون این ادویه نارنجی و زرد است باعث خوش رنگی غذا می شود به همین دلیل دراغلب خانه ها پیدا می شود  کورکومین، که  یکی از ترکیبات فعال، تشکیل بافت چربی است با این ادویه سرکوب می شود و در نتیجه ممکن است به کاهش چربی بدن وهمچنین لاغری پهلو و شکم کمک کند که در مقاله زردچوبه و لاغری می توانید اطلاعات بیشتری را ببینید.

 کنجد

کنجد طبعی گرم و تر دارد. کسانی که دارای چربی بالا هستند از روغن کنجد استفاده کنند و به این وسیله به کاهش وزن و لاغری پهلو و شکم می کند.

 

عوامل چاقی پهلو و شکم از نظر طب سنتی

  • نجویدن کامل  لقمه های غذا
  • طرز نشستن غلط روی سفره
  • استفاده از نوشیدنی های خیلی خنک یا آب یخ در زمانهای نامناسب
  • رعایت نکردن  نکات تغذیه ای
  • نداشتن تحرک بدنی و پشت میز نشینی می تواند موجب چاقی در افراد شود.

 

ورزش‌های هوازی که برای لاغری شکم و کاهش سایز دور کمر مناسب است؟

پیاده‌روی ،شنا ،دوچرخه‌سواری از ورزشهای مناسب برای لاغری شکم و پهلو است.برای کاهش موثر چربی شکمی، مهم است که سه تا پنج بار در هفته، هر بار 30 دقیقه فعالیت‌های هوازی نسبتا شدید انجام دهید این چند ورزش به شما در لاغری شکم وپهلو کمک زیادی خواهد کرد.

تمرین‌های هوازی همان ورزش‌هایی هستند که کالری و چربی می‌سوزانند و این همان چیزی است که برای کاهش وزن نیاز دارید.در واقع تمرین‌های هوازی مهم‌تر از ورزش‌های انحصاری شکم مثل دراز و نشست است. اگر بدون هیچ ورزش هوازی فقط روی عضلات شکم‌تان کار کنید، عضلات شکم بازسازی می‌شوند اما لایه‌های چربی اطراف عضلات را همچنان فرا خواهد گرفت.

 

کاهش استرس و لاغری شکم  پهلو موثر می باشد؟

استراحت کافی، نوشیدن آب فراوان و کنترل سطح استرس همه از عوامل تاثیرگذار در کاهش وزن هستند. آمارها نشان داده درصد زیادی از افراد چاق کم می‌خوابند.به علاوه، هرچه سن بالاتر می‌رود، سطح کورتیزول (هورمون استرس) در خون افزایش می‌یابد و هرقدر سطح این هورمون بالاتر باشد، گلوکز خون بالاتر می‌رود. به علاوه بالا بودن گلوکز می‌تواند منجر به ذخیره چربی اضافه‌تر در شکم شود.

یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش استرس، ورزش کردن است. با ورزش نه‌تنها کالری و چربی می‌سوزانید بلکه استرس‌تان هم کم می‌شود. در نهایت اینکه به خودتان سخت نگیرید. شکم آوردن یکی از طبیعی‌ترین اتفاقاتی است که با بالا رفتن سن، برای خانم‌ها پیش می‌آید. اما با ورزش‌های استقامتی می‌توانید این روند را به تعویق انداخته و به کمترین مقدار برسانید.

بستن کمربند لاغری می‌تواند باعث کاهش چربی شکمی شود؟

کمربندهای لاغری که معمولا عملکردشان ایجاد حرارت و لرزش در بدن است، این کمربند تنها باعث از بین رفتن آب میان‌بافتی شده و به همین خاطر ممکن است فرد سایز کم کرده و تصور کند چربی سوزانده! اما حقیقت این است که این کاهش سایز تنها به خاطر تعریق در ناحیه كمر و شكم اتفاق می‌افتد و پس از مدت کوتاهی فرد به سایز قبل بازمی‌گردد. پس این ادعا صحیح نیست.

ماساژ لاغری

با استفاده از روش های مختلف ماساژ لاغری هم می توانید با روش های مختلف ماساژ به صورت موضوعی بعضی از نقاط مقاوم در برابر اب شدن چربی کمک کنید.

میان‌ وعده های مناسب برای لاغری شکم و پهلو

میوه‌ها (چه تازه و چه خشک) نه‌تنها باعث سم‌زدایی بدن می‌شوند، بلکه سرشار از فیبر نیز می باشند و میوه‌های خشک منبع غنی ویتامین‌های و نیز املاحی مثل کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، مس و منگنز هستند.

برگه‌های میوه ها  به راحتی هضم می‌شوند و باعث تصفیه خون و پاکسازی معده و روده می‌شوند. به دلیل وجود همین خواص است که میوه‌های خشک و برگه‌ها را می‌توان به عنوان یکی از میان وعده‌های سالم، مغذی و مفید برای تمام گروه‌های سنی معرفی کرد، زیرا این میوه‌های خشك می‌توانند جایگزین خوبی برای کیک، چیپس و پفک باشند.

ودر آخر ازاز روغن زیتون و یا دانه های روغنی مانند خشکبار، در حد تنظیم شده توسط متخصص تغذیه می توانید استفاده نمایید. مصرف غذاهای دریایی: حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته، ماهی بخورید.

روش های مناسب برای لاغری شکم

درمورد راهکارهای مناسب به منظور از دست دادن تجمع چربی های انباشته در ناحیه شکم، مواردی را نیز بیان نماییم. برای لاغری شکم، باید بدانید که بزرگی و همچنین مقدار چربی شکم به ژنتیک، قدرت اراده و همچنین مقدار متابولیسم بدن و … بستگی دارد.

به منظور از دست دادن و لاغری شکم روشهای مختلف وجود دارد که برای همه افراد یکسان نیست. درک این که کدام راهکار برای لاغری شکم مثمر ثمر است، از طریق آزمون و خطا معین می گردد که در افراد مختلف متغیر است. بنابراین موارد بیان شده در زیر راهکارهای مناسبی است که می تواند در این راستا به شما کمک زیادی نماید که عبارتند از:

مصرف پروتئین

در هر گرم پروتئین تقریباً بین بیست و پنج تا سی درصد کالری در زمان هضم مواد غذایی سوزانده می شود، این در حالی است که بین شش تا هشت درصد از این کالری در کربوهیدرات ها روی می دهد. به عبارتی هر پنجاه گرم پروتئین به میزان برابر از کربوهیدرات ها معادل چهل و یک کالری بیشتر سوزانده می شود.

 

توجه نمودن به برچسب مواد غذایی

بهتر است از فهرست محصولات غذایی  بسیار بالا و یا خوراکی های اشباع شده با گلوکز و هر مواد غذایی که برای تناسب اندام و همچنین تندرستی بدن شما زیان آور است، خودداری نمایید.

در مقاله ای دیگر که به منظور آب کردن سریع شکم و پهلو هستش می توانید راه کارهای دیگری را هم ببینید و از اطلاعات جدیدی که در اختیارتان خواهیم گذاشت.

لاغری پهلو و شکم با لیپوماتیک

یکی دیگه از نکات مهم برای لاغری پهلو و شکم استفاده از لیپوماتیک هستش.این روش مناسب برای افرادی هستش که زمان یا تایم کافی برای انجام ورزش و مواردی که در بخش های بالاتر گفتیم از جمله رعایت رژیم غذایی مناسب و متعادل را ندارند.

این جراحی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک قابل انجام هستش که در مقاله مربوط میتونید اطلاعات کامل از جمله هزینه لیپوماتیک و انجام نواحی مختلف از جمله لیپوماتیک شکم و لیپوماتیک غبغب میپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 5 =