رژیم لاغری شیر

رژیم لاغری شیر

رژیم لاغری شیر

رژیم لاغری شیردر سالهای اخیر  بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و شامل نوشیدن روزانه چهار وعده شیر کم چرب به مدت یک ماه است. البته هیچ منطق علمی پشت این رژیم وجود ندارد اما برخی تحقیقات نشان دادند مصرف سطح بالای کلسیم به کاهش وزن کمک می کند چون کلسیم سبب آب شدن چربی ها مخصوصا چربی های شکمی خواهد شد. پس خوردن شیر و نخوردن غذاهای جامد حتما منجربه کاهش وزن می شود.

 

 

رژیم لاغری شیر

آیا رژیم لاغری شیر مناسب است؟

همان گونه که می دانید رسیدن به کاهش وزن راه حل سریعی ندارد و زمان بر است. اگر می خواهید وزن کم کنید و آن را ثابت نگه دارید باید عادات سالم و پایداری را برای خود ایجاد کنید که در طولانی مدت قابل اجرا می باشد. هر رژیمی که باعث شود احساس فوق العاده ناخوشایندی داشته باشید و یا به شدت گرسنگی شوید رژیمی اشتباه است و نتایج پایداری ندارد.

 

نحوه عمکرد رژیم لاغری شیر

شیر منبعی غنی از کلسیم است. کلسیم عاملی موثر در متابولیسم چربی، یعنی نقطه شروع آب شدن چربی‌ها است. هر چه کلسیم یک سلول چربی بالاتر باشد، چربی سوزی بیشتری در آن صورت می‌گیرد. شیر همچنین حاوی هورمون ضد گرسنگی است که باعث می‌شود در مدت زمان طولانی‌تری سیر بمانید.

به علاوه، شیر حاوی میزان کالری پایین و پروتئین بالایی است. این خوراکی‌ها شامل مواد مغذی هستند که در شیر وجود ندارد؛ بنابراین شما می‌توانید با دنبال کردن این رژیم، و بدون به خطر انداختن سلامتی خود لاغر شوید. از آنجا که سوزاندن کالری‌های مصرف شده ضروری است، تمرینات ورزشی نیز برای شما در نظر گرفته‌ایم. این تمرینات، فرایند لاغری‌تان را سرعت بخشیده و به شما کمک می‌کنند تا بافت عضلانی بدن خود را تقویت کنید.

 

چگونه رژیم شیر باید گرفت؟

در نوع صحیح این رژیم، مصرف شیر به تنهایی انجام نمی شود، زیرا شیر به تنهایی نیازهای بدن را تامین نمی کند. در این رژیم مواد غذایی مفید دیگری مانند خرما و موز نقش مهمی دارند. در رژیم شیر کلا 4 وعده وجود دارد که در تمام 3 وعده آن موز و خرما موجود است و در وعده آخر و یا شام شیر خذف می شود. در این رژیم روزانه باید 2 لیتر شیر استفاده شود. استفاده از این رژیم برای دوره کوتاه مدت هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

 

رژیم لاغری شیر وخرما

رژیم لاغری شیر وخرما یک رژیم لاغری سریع و کوتاه مدت است که سموم بدن را پاکسازی می‌کند. بگذارید این گونه بگوییم که بعد از رژیم شیر موز و رژیم شیر حالا نوبت به شیر و خرما می‌رسد؛ ترکیب این دو ماده مغذی در کنار هم یک معجون مقوی می‌سازد که می‌تواند شما را لاغر کند.

 

فواید رژیم لاغری شیر وخرما

 

رژیم لاغری شیر وخرما رژیم لاغری سریع که انرژی و احساس سیری زیادی به بدن شما منتقل می‌کند. این رژیم مسکن قوی برای اعصاب است و به دلیل داشتن کلسیم فراوان سلامت استخوان ها را تضمین می‌کند.

 

همانطور که گفتیم، رژیم شیر و خرما یک رژیم طولانی‌ مدت و همیشگی نیست؛ اگر قصد کاهش وزن با این رژیم را دارید، به طور معمول می‌توانید یک تا دو هفته از این رژیم استفاده کنید

 

 

همانطور که گفتیم، عمر این رژیم کوتاه است؛ ( ۷ ، ۱۲ تا ۱۴ روز )؛ یکی از معایب رژیم های لاغری کوتاه مدت این است که ممکن است شما به سرعت چربی سوزی کنید اما زمانی که دوره رژیم شما تمام شد، دوباره به وزن قبلی خود باز گردید؛ اگر همچنان اصرار دارید که این معجون رژیمی لاغر کننده را امتحان کنید.

 

 

رژیم لاغری شیر

 

در رژیم لاغری شیر چه می‌خورند؟

این رژیم در سخت‌ترین شکل خود تنها شامل نوشیدن روزانه دو لیتر شیر (و نه هیچ خوراکی دیگر) در طول یک ماه است اما در یک الگوی دیگر افراد قبل از هر غذا یک لیوان شیر می‌نوشند تا به خاطر وجود پروتئین احساس سیری کنند و بتوانند کالری هر وعده را به شکل محسوسی پایین بیاورند. وجود کازئین و کلسیم در شیر نیز به چربی سوزی و کاهش وزن کمک می‌کند.

 

 

آیا رژیم لاغری شیر خطرناک است؟

در مواردی متخصص تغذیه با رعایت شرایط و جوانب برای افراد بسیار چاق ممکن است رژیم شیر را توصیه کند. اما در این صورت بعد از کاهش عادت معده به حجم زیاد و غذا و از دست دادن مقداری وزن، سعی می‌شود که این دوران کوتاه و سخت جبران شود.با این وجود اجرای سر خود آن به خصوص برای کسانی که اضافه وزن بسیار شدید ندارند، توصیه نمی‌شود.

یکی از مهم‌ترین مشکلات این رژیم لاغری  در فقدان برخی ریزمغذی‌های مهم مثل آهن است. زنان و کسانی که کم‌خونی دارند ممکن است با این رژیم آسیب جدی ببینند.

 

مضرات رژیم لاغری شیر برای بدن

رژیم لاغری شیربصورت افراطی، مورد تایید هیچ دکتر متخصصی در هیچ کجای جهان نمی باشد. افراط در رژیم شیر به این معناست که فقط شیر در طول روز مصرف شود و هیچ ماده غذایی دیگری استفاده نشود. به عنوان مثال، در یکی از رژیم های لاغری غلط شیر، به افراد گفته می شود در طول روز 4 لیوان شیر مصرف شود و به جز آن هیچ ماده غذایی دیگری استفاده نشود. 4 لیوان شیر در طول روز حدود 1000 کالری یا به عبارتی 1 کیلوکالری انرژی برای بدن تهیه و تولید می کند.

 

 

در حالی که انرژی لازم برای کارهای روزانه یک انسان، بیشتر از این مقدار کالری دریافتی می باشد. همچنین در صورتی که فقط شیر استفاده شود، مواد مغذی مورد نیاز بدن مانند فیبرها که در میوه ها وسبزیجات به مقدار فراوان موجود می باشند، برای بدن تامین نخواهند شد. لذا استفاده از این رژیم لاغری شیر افراطی برای بدن مفید نخواهد بود.

 

رژیم شیر چه معایبی دارد؟

در رژیم شیر محدودیت غذایی زیاد باعث می شود که فرد دچار کمبود ویتامین و پروتئین شود که باعث ایجاد مشکلات بیشتری می شود.

دریافت کالری کم در طول روز به دلیل ثابت بودن مقدار خوراکی ها هم از معایب این روش هستند.

به دلیل متفاوت بودن سیستم بدن، ممکن است افراد از رژیم لاغری شیر نتیجه متفاوت بگیرند.

لاکتوز موجود در شیر در بعضی از افراد می تواند باعث نفخ و اسهال شود.

کاهش شدید مقدار پروتئین می تواند باعث ضعف عضلانی و تحلیل عضلات شود.

کاهش چربی بیش از حد در بدن می تواند باعث اختلال در عملکرد بدن شود.

 

آیا رژیم لاغری شیر را امتحان کنم؟

به این نکته توجه داشته باشیدکه نوشیدن شیر نیست که باعث کاهش وزن می‌شود. بلکه حذف غذاهای دیگر و کاهش کالری باعث می‌شود که شما وزن کم کنید.

با این وجود بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که آیا جایگزین کردن دو لیتر شیر بجای غذا خطرناک است؟ اگر تنها هدف ما کاهش وزن سریع است، آیا می‌توانیم روی این رژیم به عنوان یک گزینه فکر کنیم؟

حقیقت آن است که رژیم شیر تنها برای چهار هفته برای بیشتر افراد خطرناک نیست. به خصوص برای کسانی که پیش از این رژیم سالمی داشته‌اند و با حذف کامل غذاهای دیگر دچار سوتغذیه نمی‌شوند.

مزایای رژیم لاغری شیر

اگر سیستم گوارشتان نسبت به شیر حساس نباشد باید حتما این غذا را در برنامه خود جای دهید. شیر یک نوشیدنی بسیار سالم با موادمغذی فراوان است. مزایای این نوشیدنی عبارتند از:

شیر برای استخوان ها مفید است چون منبع غنی از کلسیم به حساب می آید، ماده معدنی که برای استخوان و دندانی سالم ضروری است.

شیر گاو منبع پتاسیم است که وادولاسیون را افزایش و فشار خون را کاهش می دهد. افزایش دریافت پتاسیم و کاهش سدیم خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کم می کند.

پوکی استخوان قسمت زانو در حال حاضر هیچ درمانی ندارد اما نتایج پژوهش ها نشان داد نوشیدن شیر به صورت روزانه با کاهش پیشرفت این بیماری در ارتباط است.

 

 

چه نوع شیری مناسب رژیم شیر می باشد ؟

اگر می خواهید به نتایج سریع تری برسید از شیر بدون چربی یا شیر مغذی استفاده کنید . شیر مغذی چربی زیادی ندارد و به همین جهت برای رژیم بی خطر است.

شیر گاو و شیر پرچرب سرشار از چربی است و ممکن است برای افراد چاق، دیابتی و دارای مشکلات قلبی مناسب نباشد. با این وجود، شیر پرچرب دارای ماده مغذی و اشباع شده می باشد که در نتیجه کالری دریافتی را کاهش می دهد.

اگر از رژیم خام گیاه خواری یا لاکتوز پیروی می کنید ، شیر بادام یا شیر سویا را انتخاب کنید. اگر قصد کاهش وزن دارید نوشیدن روزانه شیر برای متعادل سازی رژیم بسیار توصیه می شود.

 

آیا رژیم لاغری شیر مناسب است؟

مشخص استدر صورتی که غذاها را از رژیم خود حذف کنید و فقط شیر بنوشید وزنتان کم خواهد شد. ولی شما نمی‌توانید برای همیشه شیر بنوشید؛ پس با بازگشت به برنامه غذایی روزمره خود  دوباره وزن کم شده را  اضافه می‌کنید. رژیم‌های فوق­‌العاده محدود مانند رژیم شیر کاملا ناپایدار و غیرمنطقی هستند.

 

 

البته انواع دیگری از رژیم شیر نیز وجود دارد که در آن به شما توصیه می‌­شود قبل از هر وعده، یک لیوان شیر بخورید تا به کنترل مقدار غذا و در نتیجه مقدار کالری دریافتی کمک کند. این یعنی با نوشیدن شیر، هنگام خوردن وعده اصلی دیگر آنقدرها احساس گرسنگینخواهید کرد. بنابراین کالری دریافتی شما کاهش خواهد یافت.

 

 

نکات مهم درحین رژیم شیر و خرما

-اگر می‌خواهید 3 یا 4 کیلوگرم وزن کم کنید می توانید این رژیم را فقط برای یک هفته دنبال کنید.

-اگر می‌خواهید وزن بیشتری کاهش دهید  این رژیم را به مدت یک هفته انجام داده و سپس در هفته‌های بعدی به دنبال رژیم استاندارد کم کالری حاوی کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌های حیوانی و مقدار زیادی میوه و سبزیجات باشید.
-رژیم شیر و خرما، رژیمی مناسب برای کاهش وزن در یک دوره کوتاه است.
-این رژیم براساس پروتین استبنابراین بیشتر در این روش   همیشه احساس سیر بودن را دارند.
-استفاده از هیچ رژیمی در طولانی مدت توصیه نمی ­شود که رژیم شیر و خرما به همین روال است.
-قبل از شروع رژیم شیر و خرما حتما از یک فرد متخصص مشاوره بگیرید و بر طبق نیاز بدن خود اقدام به استفاده از رژیم نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + شانزده =