دستگاه لاغری اندرمولوژی

دستگاه اندرمولوژی

دستگاه لاغری اندرمولوژی ازجمله دستگاه های لاغری است که با آن شخص می تواند چاقی موضعی و سلولیت و یا چین و چروک های پوست را برطرف کند وبه دنبال آن صورتی خوش فرم و شادابی داشته باشد می توان گفت که دستگاه لاغری اندرمولوژی، بهترین روش درمانی برای کاهش چربی و سلولیت است.

دستگاه لاغری اندرمولوژی چیست؟

دستگاه لاغری اندرمولوژی در حقیقت نوعی ماساژعمقی در بافت است که توسط یک ماشین که دارای دو رول همراه با مکش ملایم است انجام می شود و درسطح بافت بدن باعث کشش چربی وحرکت ماساژوار رول‌ها روی آن می‌شود که همین امر به‌ طور‌عمقی بافت را تحت‌تأثیر قرارمی ‌دهد. اندرمولوژی اولین درمان سلولیت است که باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود.

در زیر لایه ی نازکی از پوست، سلولیت، سموم و اسیدهای چرب وجود دارند که  دلیل اضافه وزن، ، خستگی، کم انرژی بودن ، گرفتگی ها و نیز دلیل ناهمواری های پرتغالی شکل روی ظاهر پوست شما هستند.

دستگاه لاغری اندرمولوژیدرمان بافت همبند توسط ترکیب تحریکات مکانیکی و افزایش ملایم تنفس بافت را انجام می دهد.

نحوه کار دستگاه لاغری اندرمولوژی

هنگامی که بافتی همراه با مکش دستگاه تحت‌تأثیر حرکت رول‌ها قرارمی‌گیرد، بافت همبند تحت کشش قرارمی گیرد و باعث کاهش حجم سلولیت می‌شود. این درمان باعث می شود بافت سلولیت کاهش یابد وباعث کاهش سایز بدن فرد می‌گردد.

همچنین دستگاه لاغری اندرمولوژی موجب بهبود خون‌رسانی به بافت، کاهش اسپاسم عضلات و بهبود عملکرد آنها نیز می‌شود.

در حقیقت هدف اصلی دستگاه لاغری اندرمولوژی کاهش سلولیت و درنتیجه کاهش چربیهای اضافه بدن و بهبود پوست پرتقالی ناشی‌از سلولیت در سطح بدن می شود.

دستگاه لاغری اندرمولوژی پوست نه‌ تنها باعث لیفت می‌شود بلکه رول‌ها هم باعث کاهش سلولیت می‌گردند.این روش های درمانی  روشی مناسب برای خوش فرم کردن شکل ظاهری، سفت کردن پوست و از بین بردن سلولیت می باشد.

سلولیت چیست ؟

می توان گفت که سلولیت  نوعی چربی است، علت و روش های درمان آن ارتباط کمی با رژیم غذایی، ورزش یا سبک زندگی دارد.

سلولیت  را می توان ناشی از ترکیب پیچیده عواملی دانست که شامل تغییرات هورمون ها و عوامل ارثی می باشد.

طبق تحقیقات انجام شده از جمله افرادی که بیشتر دچار سلولیت می شوند می توان به زنانی که رژیم غذایی و سبک زندگی سالمی دارند ویا افراد لاغر و مدل های استخوانی ، و حتی ورزشکاران حرفه ای اشاره کرد.

مردان عموما سلولیت ندارند که این مسئله به علت  سازماندهی متفاوت چربی در بدن آنها است.ولی زنان یک لایه چربی ذخیره در نواحی مشخصی از بدن خود دارند که مردان فاقد آن هستند و همین تفاوت ها در ظاهر به همراه پوست ضخیم تر مردان، باعث می شود که پوست مردان نسبت به ذخیره چربی مقاوم تر باشد و با تغییرات ساختاری کمتر تحت تاثیر قرار گیرد .

دستگاه لاغری اندرمولوژی  ضربه هایی را به سطح پوست فرد وارد کرده تا سلول های جوانی را تحریک کند و کلاژن و الاستین به صورت طبیعی بار دیگر تولید شود.

سلولیت پوست

مزایای دستگاه لاغری اندرمولوژی

 • سفت شدن و قوام پوست شل و افتاده (در درمان افتادگیهای پوست ناشی از کاهش وزن بویژه در خانمها موثر است.
 • افزایش گردش خون
 • کاهش اسپاسم ها، کوفتگی ها و دردهای عضلانی
 • ازبین بردن ظاهر نازیبا و ناهموارپوست این روش باعث نرم تر شدن چربی های موضعی شده و همچنین باعث سهولت برداشت آنها می شود. استفاده از اندرمولوژی پس از عمل نیز باعث همگون تر شدن نمای بدن می شود.

دستگاه لاغری اندرمولوژی برای چه نقاطی از بدن مناسب است

 • دستگاه لاغری اندرمولوژی بر شش ناحیه از بدن تاثیر بیشتری می گذارد که برکاهش سلولیت و چربی در این نواحی تمرکز بیشتری می گذارد.
 • باسن: صاف کردن و خوش فرم کردن
 • ران: صاف کردن سلولیت به منظور کمک به خوش فرم کردن و لاغر کردن ران ها
 • بازوها: سفت کردن و خوش فرم کردن بازوها
 • شکم: سفت کردن پوست شل و از بین بردن چربی اضافی عضلات شکم
 • عضله سینه: کاهش چربی به منظور کاهش بزرگی سینه در مردان
 • پهلو: سفت کردن پوست، لاغر کردن و از بین بردن برآمدگی در ناحیه پهلو

نتایج دستگاه لاغری  اندرمولوژی چه زمانی مشخص می شود ؟

بین ۸ تا ۱۲ جلسه زمان لازم است تا نتیجه این جراحی را ببینید. برای اینکه هر چه سریع تر به نتیجه دلخواه بعد از دستگاه لاغری اندرمولوژی برسید باید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید وبه همراه این دستگاه رژیم غذایی مناسب و ورزش مناسب داشته باشید.

اگر بعد از اندرمولوژی شما شیوه و سبک غذایی خود را اصلاح نکنید.تجمع چربی ها به صورت چربی  مقاوم به ورزش و رژیم خواهد بود، اندرمولوژی درحقیقت  به آزاد کردن اسیدهای چرب و مسموم کمک می کند، سلول های چربی سموم و اسیدهای چرب موجود در غذای شما را مجددا جذب خود می کند.

نوشیدن آب کافی  قبل و بعد از درمان و نیز در طول روز مورد دیگری که به درمان فرد کمک می کند وبسیارحائز اهمیت  است که وقتی برای جلسات درمان می روید، آب کافی به بدنتان رسیده باشد.

 

روش های درمان با دستگاه لاغری اندرمولوژی

معمولا برای درمان با دستگاه لاغری اندرمولوژی برای هر فردی درمان مشخصی در نظر گرفته می شود  برای درمان هر فرد نیاز به تمرکز به یک قسمت از اندام هایش است  مثلا ران یا باسن و شکم و… یک اندرمولوژیست باید با توجه به نیاز هر فرد به درمان او بپردازد.

دستگاه لاغری اندرمولوژی در ورزشکاران وآقایان

دستگاه لاغری اندرمولوژِی برای ورزشکاران بیشتر برای تیم های حرفه ای استفاده شده واین دستگاه  با افزایش گردش خون به سمت ماهیچه ها و کاهش درد و کوفتگی در آن ها، باعث بهبود بیشتری نسبت به ماساژهای درمانی در ماهیچه های ورزشکاران می شود.

این تکنیک به آقایان در کوچک کردن پهلوها و سفت کردن عضلات قفسه ی سینه و پشت کمک شایانی می کند در مردانی که کاهش وزن زیادی را تجربه کرده واز شلی و یا افتادگی عضلات قفسه ی سینه رنج برده حتی با رعایت رژیم درست و ورزش باز هم پهلوها در مقابل رژیم و ورزش مقاومت می کنند دستگاه لاغری اندرمولوژِی می توان کمک شایانی کند .

دستگاه لاغری اندرمولوژی برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که نتایج غیرجراحی، بدون خطر و بدون درد را ترجیح می دهند.
 •  افرادی که تمایل دارند به صورت طبیعی لاغرشوند و چهره جوان تری داشته باشند.
 • افرادی که گاهی اوقات ورزش و رژیم غذایی برای از بین بردن چربی های اضافی کافی نیست.
 •  افرادی که با ورزش و رژیم غذایی سبک زندگی سالمی دارند، اما در نواحی مشخصی از بدن او چربی اضافی وجود دارد.

اگر شما هم به دنبال پیکرتراشی با لیپوماتیک شکم یا پال یا دستگاه های تهاجمی دیگه هستید باید توجه کنید که این کار فقط توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک مثل دکتر حسامی این کار را انجام دهید.در واقع روش های تهاجمی با غیر تهاجمی متفاوت هستند و قبل از انجام هر کدام از این روش ها باید توسط جراح مشاوره لازم را بگیرید و سپس تصمیم به انجام هر کدام از روش ها بکنید.

 

چرا فعالیت بدنی بعداز لاغری با دستگاه لاغری اندرمولوژی توصیه می شود؟

از آنجا که با تجزیه چربی های بدن یک منبع انرژی در خون آزاد می شود با افزایش فعالیت این منبع انرژی توسط عضلات استفاده شده و مانع برگشت آنها می شود.

تعداد جلسات درمانی و مدت هر جلسه درمانی چقدر است؟

هر جلسه درمان حدود ۳۰ دقیقه ؛ و هر دوره درمانی حدود ۱۵ جلسه می باشد.

آیا نتایج درمان دائمی است؟

اگر عوامل ایجاد شرایط اولیه (قبل درمان) تغییر کند و یک ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل داشته باشید به می تواند نتایج دائمی داشته باشد.

برای لاغری با  دستگاه لاغری اندرمولوژی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

در کل بهتر است دوبار در هفته طی جلسات ۳۵دقیقه ای انجام گیرد برای گرفتن نتیجه مخصوصا برای خانم ها ۲۰جلسه نیاز است و بهتر است پس از درمان ماهی یکبار این روش را انجام دهیم اگر در کنار این روش رژیم غذایی و ورزش منظم را انجام دهیم نتایج بسیار عالی می گیریم.

هزینه اندرمولوژی

این روش از آنجایی که روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی است هزینه های پایین تری نسبت به  لاغری با جراحی دارد که البته هزینه را تعداد جلسات و مقدار چربی بیمار مشخص میکند.

در روش اندرمولوژی نتایج حاصله تا حد زیادب دائمی است البته هرچند که نتایج هر فرد نسبت به فرد دیگر با توجه به نوع سن و سال و سبک زندگی اش متفاوت است اما به طور کلی در این روش سلول های چربی به طور کامل تخلیه می شود.

آیا دستگاه لاغری اندرمولوژی عوارض جانبی دارد؟

دستگاه لاغری اندرمولوژی روش ملایم و غیر جراحی است و اکثر افراد آن را به صورت ماساژ آرام بخش توصیف می کنند و شما ممکن است ارتعاشات غلطک این دستگاه را روی بدنتان حس کنید.اولین جلسه بسته به اینکه چقدر حساس هستید ممکن است در مناطقی که سلولیت زیادی دارد کمی احساس درد و ناراحتی کنید.ممکن است در جلسات اولیه مقداری کبودی که ناشی از ماساژ عمیق بر روی پوست است را مشاهده کنید که آن هم به زودی برطرف می شود.

 

 مزایای دستگاه لاغری اندرمولوژی

 • ازبین بردن ظاهر نازیبا و ناهموار سلولیت از مزیت دستگاه لاغری اندرمولوژی است.
 • سفت شدن و قوام پوست شل و افتاده
 • فرم دهی و پیکرتراشی بدن با این دوش امکان پذبر است
 • یکی دیگر از مزیت این روش در این است که باعث افزایش گردش خون می شود.
 • آزادسازی سموم از بدن و سهولت در درناژ لنفاوی
 • کاهش اسپاسم ها، کوفتگی ها و دردهای عضلانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 1 =