روش های مختلف بزرگ کردن باسن

بزرگ کردن باسن

حجم دهی باسن یکی از روشهای زیبا سازی در زنان است. این روش زیبای برای زنان اهمیت بالایی دارد زیرا اهمیت زیبایی و تناسب عضلات ران و باسن فقط مربوط به ورزشکاران نمی‌ شود.می توان گفت که این اندام به فرد به جذابیت و قدرت کامل می دهد و باعث افزایش اعتماد به نفس در روابط زناشویی می شود.

بیشتر افراد سعی دارند با استفاده از دستگاه‌هایی نظیر استپ میل یا تردمیل شیبدار و ورزش های هوازی چربی‌‌های ناحیه باسن را به شکل موضعی آب کنند همان گونه که می دانید، باسن کوچک می تواند در زیبایی هم تاثیر گذار باشد چرا که شلوار بر روی آن خوش فرم نمی ایستد.

اگرچه برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که چربی‌ سوزی موضعی یک دروغ می‌باشد و ساعت‌ها تمرین هوازی روی ناحیه باسن کمکی‌ به شکل دهی‌ و فرم آن نمی کند. البته باید گفت که انجام تمرین روی یک ماهیچه باعث افزایش جریان خون وتجزیه سلول‌های چربی به انرژی قابل استفاده در آن ناحیه می شود اما تغییر قابل توجه ای در باسن فرد ایجاد نمی کند.

ساختن یک باسن بسیار جذاب و خوش فرم کم و بیش شبیه روند ساختن دیگر عضلات بدن می‌باشد فقط باید شما از تکنیک‌های تمرینی مناسب برای ساخت این عضلات استفاده کنید و از طریق یک رژیم غذایی سالم ومناسب میزان درصد چربی‌ بدن خود را کاهش داده و سپس باسنی فوق‌العاده جذاب وخوش فرم خواهید داشت.

 

بزرگ کردن باسن

روش های حجم دهی به باسن

رژیم غذایی

برای حجم دهی به باسن با رزیم غذایی شما باید  از خوردن مواد غذایی پر کالری و پر چرب که باعث انباشته شدن چربی در بدن می شود اجتناب کنید و به جای آن غذاهایی مصرف کنید که میزان انباشته شدن چربی و کالری در آنها کمتر میباشد همچنین  شما باید مقدار دریافتی کربوهیدرات را پایین بیاورید زیرا کربوهیدرات در بدن به گلوکز تجزیه میشود و برای سوخت و ساز بدن انرژی تهیه می کند.در ادامه برخی از مواد غذایی مفید جهت این کار برای شما معرفی شده است.

 

تمرینات هوازی

ورزشکارانی که ورزش های هوازی زیادی انجام می دهند همواره دارای باسن هایی خوش فرم و شکل گرفته ای دارند آن هم به علت تمرین و فشار فراوان بر عضلات باسن می باشد که دیگر چربی روی باسنشان نمی ماند.

بهترین نوع تمرین هوازی روی باسن تمرینات شدید هوازی می باشدمثل دویدن روی کوه،حرکات طناب و اسکات با پرش. این ورزشها باعث می شود که بیشتر به عضلات باسن فشار بیاید در واقع برای شکل دادن به باسن باید سخترین نوع تمرینات هوازی را انتخاب کنید

 

تمرینات بدن سازی

تمرینات بدنسازی برای باسن خیلی سخت نیست ولی ضروری است.این تمرینات نه تنها باعث ساخته شدن عضلات باسن م یشود بلکه به آنها فرم خوبی نیز هم می دهد و در واقع  این تمرینات متابولیسم بدن را هم بالا میبرد  در نتیجه شما کالری بیشتریبا این تمرینات  میسوزانید نسبت به میزانی که در طول روز دریافت کرده اید.با تمرینات بدن سازی شما استقامت را یه حرکات عادی اضافه میکنید که ایده ی خوبی برای ساختن عضله باسن است.

یکی از روش هایی که در عمل جراحی استفاده می شود تزریق چربی در باسن است.در این روش چربی را از حداقل دو ناحیه بدن فرد با استفاده از لیپوساکشن برداشت می کنند و آن را با چربی که قراراست به باسن تزریق شود ترکیب می کنند.

در این روش معمولا چربی تزریق شده جذب بدن می شود و مدتی بعد دوباره باید این عمل را انجام داد چون چربی تزریق شده جذب شده و باسن به حالت اولیه خود بازگشته است.هر عمل جراحی دارای برخی عوارض بالقوه است که رایجترین عوارض این نوع عمل جراحی کبودی،ورم،قرمزی،برآمدگی چربی زیر پوست،ایجاد ساختار نامتقارن و نامطلوب،عفونت،آبسه،خون ریزی و باقی ماندن جای زخم است.

 

جهت بزرگ کردن باسن روش های سریع تریهم وجود دارد که با جراحی هستش که مناسب برای افرادی هست که زمان کافی برای انجام ورزش را ندارند و میخواهند که در مدت زمان کوتاهی فرم باسن بزرگ و مناسبی داشته باشن که در ادامه دو روش استفاده از لیپوماتیک و همچنین پروتز باسن را توضیح خواهیم داد :

حجم دهی باسن و تغییر فرم با پروتز باسن

روش جراحی پروتز باسن برای کسانی مناسب است که دارای پایین تنه صاف بوده و همچنین چربی کافی و مناسبی برای انجام روش تزریق چربی ندارند، یعنی در کسانی که بافت چربی کافی برای تزریق دارند، تعبیه پروتز باسن مناسب نیست و برای بزرگ کردن و فرم دادن به باسن اولویت اول تزریق چربی می باشد.

در این روش فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یا جراح زیبایی در دو طرف بالای شکاف بین باسنی برش ایجاد می کند و پروتز را در آن قسمت جایگذاری می کند.

حجم دهی و بزرگ کردن باسن با لیپوماتیک و تزریق چربی

با پیشرفت علم راه کارهای میانبری برای حجم دهی باسن و بزرگ کردن باسن به وجود امده که از جمله این راه های انجام عمل لیپوماتیک و ساکشن چربی های نواحی مختلف از جمله شکم و پهلو و پشت و گاها بازو و ران می باشد.در این روش فوق تخصص جراحی پلاسنیک در صورت داشتن چربی های مناسب و با کیفیت در این نواحی با دستگاه های مختلفی مثل لیپوماتیک این چربی ها را از بدن شما ساکشن می کند و با خالص سازی چربی و اماده سازی قسمت باسن این چربی را توسط دستگاه یا سرنگ های بزرگ تزریق می کند که باعث شکل گرفتن و بزرگ شدن باسن می شود.

نکته ی خیلی مهمی که وجود دارد به طور کلی میزان ماندگاری چربی بین 30 تا 70 درصد می باشد و مابقی این چربی ها توسط بدن جذب می شود و باید دقت کنید که اگر فرم باسنی میخواید که ماندگار و دائمی و خوش فرم و بزرگ و حجیم باشه باید بعد از طی دوره نقاهت حتما ورزش های مخصوصی که در ادامه به شما گفته میشه رو انجام دهید.

همچنین دقت کنید که کسانی که این متد را میخواهند انتخاب کنند حتما باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک ماهر و دارای تجربه بالا این جراحی رو انجام دهند که دچار مشکلات عفونی نشوند و همچنین باید بی ام ای مناسبی جهت انجام این جراحی داشته باشید که چربی لازم را بتوان از بدن شما جهت تزریق توسط دستگاه لیپوماتیک یا سایر دستگاه ها ساکشن شود.

حرکات ورزشی که به حجم دهی باسن کمک می کند :

بر خلاف باور های غلط دوندگی آنطور که بسیاری فکر می کنند برای بزرگ کردن باسن عالی‌ نیست ، دوندگی به شدت عضلات باسن را درگیر می‌کند و به همین طریق آنها را تمرین میدهد. دوندگان عموما دارای باسن‌های بسیار خوبی هستند و به همین دلیل بسیاری گمان می کنند که راه حل آنها نیز دوندگی می‌باشد در حالی‌ که اکثرا اشتباه میکنند
دوندگی دارای یک نکته منفی‌ نیز می‌باشد این ورزش به شدت پر فشار می‌باشد که همین امر احتمال آسیب دیدگی و تمرین زدگی را افزایش میدهد.

حرکات پایه برای حجم دهی باسن

اسکات ،پل باسن ،لانگز برخی از تمریناتی می باشد که به بزرگ کردن باسن کمک می کند.شکل و ظاهر باسن بوسیله ی ماهیچه های آن که گلوتئوس یا سرینی نام دارند تعیین میشود که عواملی همچون استایل بدنی و ژنتیک نیز درشکل وفرم باسن بی ثاثیر نیست ولی با این حال می شود در آن تغییرات و اصلاحاتی را ایجاد کرد.

ماهیچه سرینی دارای سه قسمت می باشد که عبارتند از:

  •  سرینی بزرگ
  • سرینی میانی
  • گلوتئوس(سرینی ) کوچک

که البته لایه هایی از چربی نیز بین این ماهیچه ها را در بر می گیرد.

دویدن ،راه رفتن، دوچرخه سواری، و … همگی این ورزش ها ماهیچه را درگیر و وادار به فعالیت می کنند. اما فقط برخی از تمرینات هستند که باعث برجسته تر شدن و گرد شدن ماهیچه های باسن می شود که در این جا به برخی از آنها اشاره شده است.

 

تمرین نشستن استقامتی بدون صندلی

یکی از بهترین تمرینات حجم دهی باسن و ران همین تمرین است این تمرین به صورت مستقیم ماهیچه های گلوتئوس را هدف قرارداده و باعث بزرگ شدن و باعث حجم دهی باسن می شود.

برای انجام این کارصاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید. به آرامی باسن را به سمت پایین و عقب هدایت کنید درست همانطور که می خواهید بر روی یک صندلی بنشینید. زانوها نباید از نوک انگشتان پا جلوتر بروند و تحت هیچ شرایطی کمر نباید خم شود و باید کاملا صاف و کشیده باشد.

مانند حرکت به پهلو به دراز بکشید و پاها را روی هم قرار دهید، با دم ( نفس کشیدن) پا را بالا ببرید و به آرامی با بازدم ( بیرون دادن نفس) پا را به موقعیت اول برگردانید. این حرکت را در ۳ ست و با ۱۵ تکرار برای هر پا انجام دهید.

 

اسکوات

اسکوات یکی از بهترین حرکات برای تقویت عضلات ران و حجم دهی باسن است. این حرکات را می توانید بدون وزنه انجام دهید. برای اینکه در انجام حرکت دچار اشتباه نشوید از یک صندلی استفاده کنید.

مقداری از صندلی فاصله بگیرید، دست ها را بالا آورده و سپس به آرامی باسن را رو به عقب تکان دهید و پایین بروید، در ابتدا تماس با صندلی ایرادی ندارد، اما وقتی که شما نحوه انجام حرکت را یاد گرفتید، سعی کنید تماسی با صندلی نداشته باشید، سپس به آرامی به موقعیت اول برگردید. این حرکت را در ۳ ست (و هر بار با ۱۵ تکرار انجام دهید

حجم دادن باسن با ورزش

لگد به عقب

این تمرین تقویت کننده و برجسته کننده عضلات باسن می باشد. بدونه وزنه هم می توانید نتیجه دلخواه را بگیرید. به حالت چهار دست و پا قرار بگیرید و یک پای خود را به قفسه سینه نزدیک کنید،

پس از آن پا را به سمت سقف پرتاب کنید(لگ بزنید). پا را از سطح باسن بالاتر نبرید تا از کشش بیش از حد عضلات پشت و صدمه به آن ها جلوگیری کنید. ۲۵ بار این تمرین را برای هر سمت بدن تکرار کنید و در حین انجام حرکت نفس عمیق بکشید.

 

مواد غذایی که برای حجم دهی باسن باید بخورید :

سینه مرغ برای حجم دهی باسن

سینه مرغ بدون پوست، منبع از پروتئین بدون چربی است. شما می توانید با مصرف نصف یک سینه بدون استخوان حدود 142 کالری دارد. سینه مرغ به راحتی پخته می شود، به راحتی در دسترس است . می توانید ؛آنرا بپزید، کبابی کنید و یا به سوپ خود بیفزایید. این،اسیده آمینه های ضروری بدن را فراهم می کند و سطح انرژی را بالا نگاه می دارد.

 

بذر و دانه های کتان برای حجم دهی باسن

رنگ دانه کتان بین طلایی تا قهوه ای می باشد،. بیشتر افراد آن را بصورت پودر مصرف می کنند. یک قاشق چای خوری از پودر دانه های کتان، حاوی حدود 1.5 گرم پروتئین است.یک یا دو قاشق چای خوری از دانه های تخم کتان را به اسموتی ها، آبمیوه ها، سوپ ها و سالادهایتان برای دریافت پروتئین های اضافی، اضافه کنید و به کمک آن حجم باسن داشته باشید.

تخم مرغ برای حجم دهی باسن

تخم مرغ ها برای حجم دهی باسن بزرگتر و سفت تر ، عالی هستند. یک تخم مرغ کامل حاوی اسید آمینه های ضروری مختلف است که به بازسازی عضلات و تقویت آنها کمک می کند
مواد غذایی مانند ماهی به خصوص ماهی خال مخالی،فلفل دلمه‌ای قرمز،سویا،زردچوبه،کره بادام به حجم دهی باسن کمک می کند.

شما با مراجعه به یک متخصص تغذیه دربافت رزیم درست می توانید حجم دهی به باسن را با رژیم غذایی و ورزش داشته باشید.

 

نکته ای مهم درباره حجم دهی به باسن

یکی از عوامل مهم در بزرگی باسن ژنتیک است .برخی از زنان را می‌بینید که بدون آنکه تمرین خاصی کرده باشند دارای باسنی بزرگ و گرد و کمری باریک هستند ‌.در این موضوع بیشتر ژنتیک فرد تحت تاثیر است.

گرچه فرم بدن را تا حدود زیادی  ژنتیک هر فرد مشخص می‌کند اما شما  می‌توانید  با انجام تمرینات با وزنه تغیرات دلخواه خود را ایجاد کنید.برخی از تمرینات مخصوص با وزنه وجود دارد که عضلات باسن شما را تحت فشار قرار میدهد و باعث می‌شود شما به باسنی بزرگ و گرد دست یابید.

 

حجم دهی باسن

توصیه های غذایی برای داشتن باسن بزرگ

  • علاوه بر ورزش، باید به رژیم غذایی خود دقت کنید.
  • وقتی ورزش بدنی با رژیم غذایی سالم ترکیب می شود، شما به سرعت به نتیجه خواهید رسید.
  • غذاهای با کیفیت بالا و غنی از پروتیین برایحجم دادن به باسن بسیار مفید هستند.
  • برخی گزینه های خوب شامل ماهی، ماکیان، گوشت قرمز لخگ، کشک، لوبیا، حبوبات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − هشت =