بی‌ضررترین رژیم لاغری

بی ضررترین رژیم لاغری

بی‌ضررترین رژیم لاغری، رژیمی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند .همان گونه که می دانید کاهش وزن برای شما ساده نیست و همه ما به دنبال رژیمی برای تناسب بدن خود هستیم به‌ویژه لاغری وتناسب اندام برای خانم ها بسیارمهم است با این وجود افراد به رژیم های سخت علاقه چندانی ندارندونمی توانند  ورزش‌ها و رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا داشته باشند بنابراین  به دنبال  بی ضررترین رژیم لاغری هستند.

به‌ طور مثال افراد بیمار و سالمندان و یا کودکان و یا زنان باردار افرادی هستند که نمی‌تواند ورزش‌های سنگین انجام دهند، بنابراین این گونه افراد باید بی‌ضررترین رژیم لاغری را داشته باشند تا سلامت آنها به خطر نیفتد.

 

بی ضررترین رژیم لاغری چیست؟

همان گونه که می دانید امروزه چاقی به یک معضل تبدیل شده است که افراد برای رها شدن ازاین معضل، انواع و اقسام روش‌ها و رژیم های غذایی را امتحان کرده اند. در بین این رژیم های مختلف شما باید به دنبال بی‌ضررترین رژیم لاغری باشید تا علاوه بر اینکه با آن به یک وزن متعادل برسید این رژیم به بدن شما آسیبی وارد نکند .

در ابتدا رژیم گرفتن هرکس در ابتدا راه‌حل خودش را امتحان  می‌کند. وتلاش می کند بی‌ضررترین رژیم لاغری را برای خود انتخاب کند به عنوان مثال برخی افراد رژیم‌های سخت غذایی و ورزش می گیرند و برخی هم تنها از مکمل‌های شیمیایی برای لاغری خود استفاده می کند با این حال بهتر است این را بدانید که بی‌ضررترین رژیم لاغری رژیمی است که توسط متخصص تغذیه برای شما تهیه شده باشد.

بی ضررترین رژیم لاغری

دربی‌ضررترین رژیم لاغری باید چه  نکاتی را بدانیم؟

 • برنامه غذایی روزانه خود را طبق برنامه رژیمی و برای رسیدن به وزن ایده ال خود تغییردهید.
 • داشتن تحرک و انجام ورزش از عواملی است که به لاغری شما  کمک می کند و در حقیقت ورزش  کردن جزءبی ضررترین رژیم لاغری است.
 • داشتن خواب منظم و به‌موقع شبانه برای رفع خستگی و تجدید قوا بسیار مهم است و به کاهش وزن شما کمک می کند.
 • میوه‌ها و سبزی‌ها  از مواد غذایی است که به شما برای داشتن بی‌ضررترین رژیم لاغری کمک می کند زیرا این نوع مواد غذایی فیبر زیاد و در مقابل کالری کم دارد  شمارا برای مدت طولانی سیر نگاه می‌دارد

روشهای مناسب  برای بی‌ضررترین رژیم لاغری

برای داشتن بی‌ضررترین رژیم لاغری برای کاهش وزن بهتر است روش‌های طبیعی را امتحان کنید زیرا استفاده از مواد شیمیایی و داروها ، برای لاغری بعد از مدتی ممکن است برای شما عوارضی در پی داشته باشد، کاهش وزن به صورت طبیعی و به کمک یک برنامه غذایی درست بهترین راه و می توان گفت که بی‌ضررترین رژیم لاغری محسوب می‌شود.

زیرا کاهش وزن در مدت زمان کوتاه می تواند آسیب هایی برای بدن فرد داشته باشد زیرا دراین رژیم ها مقدارمورد نیاز ویتامین و مواد مغذی بدن شما تامین نمی شود. بنابراین بهتراست که با پیروی ازرژیم طبیعی و با برنامه‌ریزی غذایی صحیح و تغییر در سبک استفاده از مواد غذایی قطعاً به وزن دلخواه خواهید رسید.

 

مواد غذایی مناسب برای بی ضررترین رژیم غذایی

دراینجا به برخی از بی ضررترین رژیم های غذایی برای لاغری اشاره شده است

 • حبوبات و غلات از موادی است که در لاغری فرد بسیار تاثیرگذار است و بی‌ضررترین رژیم لاغری را برای فرد به همراه دارد.
 • اسفناج وسبزیجات ‌ بیشترمصرف کنید تا حجم معده‌ شما پر شود وشما یه کمک این ماده غذایی می توانید بی‌ضررترین رژیم لاغری را داشته باشید.

بیشتر متخصصان تغذیه توصیه می کنند افراد که با چاقی بدن روبرو هستند باید وزن خود را به تدریج کم کنند چون امکان دارد کاهش وزن سریع برای شما مشکلاتی ایجاد کند و یک متخصص تغذیه باید برحسب شرایط جسمی و روحی فرد یک برنامه غذایی خاص تعریف کند.عوامل آسیب‌زا که به‌عنوان بی‌ضررترین رژیم لاغری معرفی شده اند.

 

 استفاده از کمربندهای لاغری

کمربندهای لاغری که در سالهای اخیر که برای لاغری در چند سال اخیر بسیار توصیه می شود می تواند شوک‌های شدیدی به فرد وارد می‌کنند و برخی از آن‌ها یک جریان الکتریکی ضعیف را به بدن شما  وارد می‌کنند که شما در ناحیه مورد نظر دچار سوزش و خارش می‌شوید و این نوع کمربندها  فقط  عضلات شما را منقبض می کند و درست مانند فردی که ورزش می‌کند عضلات را درگیر می‌کند.

از آنجایی که بدن ما رسانای خوبی است جریان الکتریکی فقط در ناحیه شکمی باقی نمی‌ماند واین جریان به سایر اندام‌ها  بدن انتقال می‌یابد حتی مغز، سیستم عصبی و کبد را که عضوهای حساسی هستند را نیز تحت تاثیر قرار می دهد وباعث آسیب‌های جبران‌ ناپذیری در فرد می‌شود.در حالی که در تبلیغات ازاین نوع کمربندها به عنوان بی‌ضررترین رژیم لاغری نام برده شده است.

ماساژ بدن به عنوان بی‌ضررترین رژیم لاغری

در هنگام ماساژ چربی نواحی شکم و پهلو و ران دچار سوخت‌و‌ساز زیادی می‌شود و چربی‌ درحالت فشار زیاد قرارمی گیرد و خود را آزاد کرده و به جریان خون می‌ریزند و از طریق خون به قسمت های دیگر بدن منتقل می شود بنابراین نمی توان گفت که این روش بی‌ضررترین رژیم لاغری است.

در آخر باید گفت که برای اینکه بی‌ضررترین رژیم لاغری را داشته باشیم بهتر از یک مشاور تغذیه خوب و همچنین به متخصص تغذیه خوب در تهران کمک بگیریم اما از ماساژ لاغری هم غافل نشید!

 

استفاده از لیپوساکشن در بی‌ضررترین رژیم لاغری

لیپوساکشن یا مکش چربی بدن در افرادی که چاقی مفرط دارند یکی از بی‌ضررترین رژیم لاغری معرفی شده است .در این روش از پوست شما  لوله‌ای به زیرپوست یعنی جایی که مقدار زیادی از چربی‌های بدن در آنجا ذخیره‌شده‌اند، وارد می‌کنند. دستگاهی که به لوله مورد نظر متصل است  با ایجاد خلأ شدید موجب مکیده شدن چربی‌ها شده و آن‌ها را از زیرپوست خارج می‌کند

باید گفت که این‌گونه تراشیدن وتخلیه چربی بدن لطمه زیادی به بقیه بافت‌های بدن به ‌ویژه به پوست وارد نمی کند یکی دلایلی که این روش را خطرناک می‌کند این است که این عمل باید با بیهوشی کامل و یا موضعی انجام شود که خود به ‌تنهایی ریسک بالای خواهد داشت.

علاوه برموارد ذکر شده افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده اند تغییر قابل ‌توجهی در بدن فرد ایجاد نشده است.و باید توجه داشته باشید به این معنی که بدون ورزش و تغذیه درست چربی‌ها به‌ سرعت باورنکردنی به‌ جای قبلی خود بازمی‌گردد و فرد مجدداً دچار چاقی می‌شود.

در رژیم لاغری به این موادغذایی توجه کنید:

 • سبزیجات بیشتر بخورید تا حجم معده شما را پر کند.
 • به میزان کافی آب بنوشید.
 • تنقلات و خوراکی‌های مضر را داخل خانه نگه ندارید.
 • خود را مشغول کنید تا صرفا به دلیل اینکه حوصله تان سر رفته غذا و تنقلات نخورید.
 • بشقاب غذای خود را کوچک انتخاب کنید.
 • وعده‌های اصلی غذایی خود  را حذف نکنید.حذف وعده های غذایی اصلی باعث افزایش تمایل به ریزه خواری و خوردن تنقلات و خوراکی‌های مضر میشود.
 • دفترچه‌ای تهیه کنید و غذاهایی که در روز می‌خورید را یادداشت کنید. بسیاری از افراد مواقعی که دچار احساسات منفی می‌شوند یا کسل و بی حوصله هستند بی آنکه گرسنه باشند غذا می‌خورند.

 

ویژگی رژیم لاغری بدون ضرر

به طور کلی یک برنامه غذایی و رژیم غذایی نباید هیچ گونه ضرری برای شما داشته باشد.به هر حال هر فردی به دنبال بی ضررترین رژیم لاغری رفته و از آن پیروی می کند .ویژگی کلی بی ضررترین رژیم لاغری در این  است که از تمام گروه های غذایی مملو باشد .یعنی سه شرط تنوع ، تعادل و تناسب را برای شما به ارمغان بیاورد .

مصرف لبنیات در بی‌ضررترین رژیم لاغری

مطالعات اخیر نشان داده اند مصرف  لبنیات پرچرب نیز برای کاهش سایز دور شکم کارآمد هستند. به طور کلی لبنبات در چاقی و اضافه وزن افراد خیلی تاثیر گذار نیست و شما می توانید تا حد مجاز در رزیم خود از آنها استفاده کنید.البته . برخی از محققان نیز بر این باور هستند که به جای مصرف لبنیات خالص بهترست از لبنیات محتوی انواع آجیل ها وسبزیجات استفاده شود.

 

مصرف پروتیین و بی‌ضررترین رژیم لاغری

مطالعات نشان داده اند که مصرف بین ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین در هر وعده غذایی می تواند به ساخت عضلات در بدن فرد کمک کند. با این کار به سوزاندن کالری کمک بیشتری کرده و ماهیچه های بیشتری را در بدن به وجود خواهید آورد. بنابراین در هنگام احساس گرسنگی، از موادی چون تخم مرغ آب پز استفاده و آن را در اولیت قرار دهید.

 

مصرف کربو هیدرات در بی‌ضررترین رژیم لاغری

در واقع سوخت اصلی مغز از مصرف کربوهیدرات ها بدست می آید. همچنین با خوردن کربوهیدارت های حاوی نشاسته و انواع کربوهیدرات های شیرین، به افزایش تولید هورمون «سروتونین» کمک خواهید کرد که سبب ایجاد شادابی و حال بهتر در شما خواهند شد. ترشح این هورمون با ترشح انسولین در ارتباط است که آن هم از طریق مصرف کربوهیدرات ها به دست خواهد آمد.

در آخر باید گفت که در کنار بی ضررترین رزیم لاغری به هفته ای دوبار، ورزش های که برای تقویت ماهیچه ها مفید است، انتخاب و انجام دهید. روزانه اندکی از کالری دریافتی را نیز کاهش دهید و به مصرف غذاهای سلامت تر تمرکز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =